okładka Krótka historia filozofii. Ebook | EPUB, MOBI | Irmina Wala-Pęgierska, Justyna Mrowiec, Grażyna Jędrzejec, Marcin Fabijański, Mirosława Szymańska, Ewa Ostaszewska, Nigel Warburton, Sergiusz LipnickiPromocja

Ebook

Krótka historia filozofii

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

W czterdziestu krótkich rozdziałach tej fascynującej książki poznamy wielkich myślicieli europejskich i najciekawsze idee dotyczące świata oraz tego, jak w nim żyć. Dowiemy się o frapujących, często wręcz kuriozalnych historiach z życia największych filozofów, począwszy od tych, którzy działali w antycznej Grecji i debatowali na temat wolności i duszy, aż po Petera Singera, rozważającego najbardziej niepokojące etyczne problemy naszych czasów. Prześledzimy historię ludzkich przemyśleń na temat rzeczywistości i kondycji człowieka. 


Ta książka sprawia, że filozofia staje się zrozumiała i przystępna, a nawet pełna humoru. Inspiruje do myślenia, dyskusji, argumentowania i stawiania pytań. Nigel Warburton, filozof, znany przede wszystkim jako pełen pasji popularyzator filozofii w internecie (www.philosophybites.com, www.virtualphilosopher.com) i w realu (Open University w Londynie, kursy estetyczne w Tate Modern, programy radiowe BBC). Autor wielu niebanalnych książek popularyzujących filozofię.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

256

ISBN wydania papierowego

978-83-7773-557-2

Rok wydania papierowego

2016

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.76 MB (MOBI), 2.46 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Wojciech Czacharowski

08.04.2017, 22:15

„Książka dobra na pierwszy kontakt lub przypomnienie wiedzy”

Tytuł może nieco wprowadzać w błąd użyciem sformułowania "historia filozofii". To raczej krótki przegląd. Niemniej polecam tak zwanemu "zwykłemu czytelnikowi". Dla osób z dużą wiedzą na pewno wywoła niedostyt. Jednak dla osób zainteresowanych poznaniem tematu, czy też odświeżeniem podstaw to bardzo dobra pozycja. Czyta się lekko i przyjemnie, jeden rozdział płynnie przechodzi w kolejny. Wiadomości podane są w bardzo przystępny sposób, chociaż siłą rzeczy są mocno okrojone.