Opis treści
Publikacja omawia sporny w literaturze prawniczej problem, czy możliwe jest nabycie w dobrej wierze akcji zdematerializowanych od nieuprawnionego.
Publikacja omawia sporny w literaturze prawniczej problem, czy możliwe jest nabycie w dobrej wierze akcji zdematerializowanych od nieuprawnionego. W związku z wprowadzaną obligatoryjną dematerializacją akcji rosnąć będzie skala przypadków, w których tytuł prawny zbywcy jest wątpliwy. Ustawodawca nie wprowadził bowiem przepisów, które wprost chroniłyby nabywcę ani też rozstrzygały, że nabywca w dobrej wierze jest takiej ochrony pozbawiony.
Autor wyjaśnia, czy i w jakich okolicznościach nabywca akcji (zdematerializowanej) może stać się uprawnionym („właścicielem” akcji), jeśli zbywca nie był uprawnionym (np. jeśli akcję zbył dom maklerski nadużywający zaufania swojego klienta). Wejście w życie ustawy z 30.08.2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, co następuje– co do zasady – 1.03.2021 r., zwiększa znaczenie akcji zdematerializowanych w obrocie.
Publikacja zainteresuje prawników praktyków – sędziów, radców prawnych, adwokatów, a także pracowników naukowych zajmujących się omawianą tematyką.
„Nabycie akcji zdematerializowanych od nieuprawnionego (pdf)”, Godlewski Michał – jak czytać ebook?
Ebooka „Nabycie akcji zdematerializowanych od nieuprawnionego (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).