Opis treści
Profesorowa Szczupaczyńska na tropie nowej zbrodni
Dekadencja, wirujący stolik i zbrodniarz z zaświatów
Jesień roku 1898. W Genewie zamachowiec wbija pilnik w serce cesarzowej Sissi, a do Krakowa przybywa Szatan – Stanisław Przybyszewski. Parę tygodni później eleganckie towarzystwo – w tym niezwykle podekscytowana profesorowa Szczupaczyńska – zbiera się w ekstrawaganckim Domu Egipskim, by wspólnie obserwować całkowite zaćmienie Księżyca oraz wziąć udział w seansie spirytystycznym.
Do stołu zasiądzie dwanaście osób. Jedna z nich już od niego nie wstanie.
Krakowska panna Marple czuje, że zagadki tej zbrodni nie uda się rozwiązać bez jej pomocy. Będzie musiała zaniedbać domowe obowiązki i Ignacego – ale przecież morderca sam się nie złapie.
Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie Tajemnicy Domu Helclów i Rozdartej zasłony na stałe związana kryminałem, a od niedawna również ze spirytyzmem.
Marylę Szymiczkową powołali do życia literaci:
Jacek Dehnel (ur. 1980) – pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.
Piotr Tarczyński (ur. 1983) – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.
„Seans w Domu Egipskim”, Maryla Szymiczkowa, Jacek Dehnel, Piotr Tarczyński – jak czytać ebook?
Ebooka „Seans w Domu Egipskim”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
DominikaF 02-08-2020
DominikaF 02-08-2020
Trzecia część przygód profesorowej Zofii Szczupaczyńskiej jest, jak dla mnie, najsłabszą książką w serii. Co nie oznacza, że jest książką słabą. Po prostu wzbudziła u mnie mniejsze emocje niż poprzednie dwie części. Tym razem profesorowa udaje się na seans spirytystyczny, podczas którego ginie gospodarz tytułowego domu egipskiego. Jako, że Zofia Sczupaczyńska znana jest już lokalnym śledczym ze skuteczności swoich niekonwencjonalnych metod, zostaje ponownie wciągnięta w rozwiązanie kryminalnej zagadki. Oczywiście nie zawodzi. Choć to, kto jest mordercą jest wiadomo już sporo przed zakończeniem opowieści, choć autorzy bardzo się starali mocno namieszać w ewentualnych motywach poszczególnych postaci. Książka jest napisana, typowym dla poprzednich części, barwnym i stylizowanym na adekwatny do epoki językiem. Znów mamy mnóstwo smaczków z życia i zwyczajów (oraz menu) dawnej krakowskiej socjety i bohemy. Po raz kolejny pojawiają się również postacie historyczne takie jak Stanisław Przybyszewski , który jest jednym z podejrzanych w tytułowej sprawie czy też Witkacy. Czekam na kolejną część, bo polubiłam tę postać i jej przygody. "konkurs recenzencki Woblinka".
Opinia nie jest potwierdzona zakupem