Opis treści
Książka przeznaczona jest dla programistów, którzy chcą, aby ich programy działały dobrze, czyli szybko zwracały wyniki, zużywały mało pamięci i obejmowały szeroki zakres danych wejściowych. Programista początkujący znajdzie tutaj wyjaśnienia podstawowych elementów języka C, a czytelnik zaawansowany dowie się, jak może udoskonalić swój warsztat.
Czytelnik tej książki nauczy się pisać funkcje działające oszczędnie i wydajnie, np. funkcję, która znajduje liczby pierwsze 56 razy większe niż przykłady podawane w standardowych kursach programowania, a przy tym czyni to 7 razy szybciej.
Dowie się, jak poprawnie tworzyć programy sterowane argumentami wywołania. Nauczy się, jak zautomatyzować proces budowania programów złożonych. Będzie potrafił przetwarzać wyrażenia regularne, czy też stworzyć interpreter poleceń podanych w języku naturalnym.
Stanie się dobrym programistą.
„Sztuka dobrego programowania”, Krzysztof Jassem, Andrzej Ziemkiewicz – jak czytać ebook?
Ebooka „Sztuka dobrego programowania”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 28-01-2017
Czytelnik 28-01-2017
Właściwie to nie wiem do kogo adresowana jest ta książka. Specjaliści taką wiedzę posiadają a początkujący i tak niczego się z niej nie nauczą. Autor dosłownie na kilku stronach (pobieżnie) tłumaczy zawiłe i pełne niespodzianek aspekty języka ANSI C. Sposób tłumaczenia algorytmów przypomina pozycję M. Sysło - Algorytmy, choć tam - autor podchodzi bardziej metodycznie do przedstawionych problemów. Masochistyczne podejście "linuksowe" do kompilacji kodu języka C przypomina czasy Kernighama i Ritchie'ego. Ogólnie nie polecam w dobie rozległej i kompleksowej literatury dotyczącej tego języka i oddzielnej literatury, w której opisano algorytmikę.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem