okładka Zły. Ebook | EPUB, MOBI | Leopold Tyrmand

Ebook

Zły

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Książka – legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentnie opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.28 MB (MOBI), 0.82 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Woblink woblink.com

Woblink

21.10.2013, 22:55

E-book został już poprawiony. Każda osoba, która zakupiła książkę przed poprawką zawsze może pobrać z półki aktualną wersję.

Hubert Brychczyński

Hubert Brychczyński

21.10.2013, 22:34

Jeśli ktoś jeszcze ma negatywne wrażenia dotyczące składu ebooków, zachęcam do podzielenia się nimi na stronie: http://podpregierzem.tumblr.com/

Joanna

Joanna Maczuła

18.09.2013, 10:16

Książka legenda, a skład wersji elektronicznej - by Virtualo oczywiście - to groza... W dialogach pomieszanie z poplątaniem, niektóre wersy urwane w połowie...

Katarzyna Żydzik

Katarzyna Żydzik

22.11.2016, 15:06

„Jeden, sprawiedliwy szeryf, który staje do walki ze światkiem przestępczym”

Po powieść sięgnęłam by, po trosze, zmierzyć się z kultową już pozycją, ale również, by poczuć klimat starej, powojennej Warszawy, dopiero podnoszącej się z gruzów, by na miejsca, które znam, spojrzeć z nieco innej perspektywy.

Autor zabiera nas w pasjonującą podróż po tym ciekawym mieście, skrupulatnie oddaje realia czasów PRL - u, daje pełny obraz jego społeczeństwa, z którego nieco sobie może momentami pokpiwa, ale w każdym słowie czuć jednocześnie ogromną miłość do Warszawy i Warszawiaków.

Wątek kryminalny jest niezwykle interesujący: jeden, sprawiedliwy "szeryf", który staje do walki z podziemnym "światkiem" przestępczym, dzięki któremu zwykli, "szarzy" ludzie czują się bezpiecznie, którego zaczynają szanować, kochać, którego sam czytelnik zaczyna dopingować w tej walce ze złem.
Rozwiązanie zagadki, przynosi rozważania natury uniwersalnej: na temat dobra i zła (oraz kruchej granicy, która je dzieli), zbrodni i kary.
Świetna pozycja, która łączy w sobie elementy kryminału, romansu, powieści awanturniczej.

I sam język Tyrmanda: błyskotliwy, dowcipny, z elementami gwary warszawskiej - cudo.