Opis treści
Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach, widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię - tak ludzką jak i kultury - pod zmieniającymi się okupacjami, na tle których ten czerwony "bohater", zmieniał kolor zależnie od sytuacji, co znacznie mu ułatwił jego zmechanizowany system myślenia i brak wysubtelnionych uczuć.
„Zapiski Oficera Armii Czerwonej”, Sergiusz Piasecki – jak czytać ebook?
Ebooka „Zapiski Oficera Armii Czerwonej”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 07-05-2014
Czytelnik 07-05-2014
Skondesowany opis czerwonej zarazy - przeczytaj koniecznie
"Noc była czarna jak sumienie faszysty, jak zamiary polskiego pana, jak polityka angielskiego ministra. Lecz nie ma siły na świecie, która by powstrzymała żołnierzy niezwyciężonej Armii Czerwonej......... " Nareszcie Piasecki w e-booku !. Bardzo dobra pozycja , czytałem ją wielokrotnie. Pierwszy raz wydała mi się śmieszna ale za każdym razem ta książka staje się coraz bardziej przerażająca i smutna. W pewnym momencie dociera do czytelnika jak tragiczne i bolesne było spotkanie z sowiecką okupacją i to co wydaje się śmieszne na początku z czasem przeraża. Polecam wszystkim , to co opisuje Piasecki jest fikcyjną historią ale opartą na własnych doświadczeniach i relacjach ludzi którzy zetknęli się z prawdziwą czerwoną zarazą. Polecam również inne książki Sergiusza zwłaszcza przedwojenną trylogie złodziejską ( mam nadzieje że pojawi się ona również w e-booku ).
Opinia nie jest potwierdzona zakupem