Opis treści
„Branch banking w Polsce" to efekt kilkuletnich badań autorki nad potrzebą istnienia zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W skali Polski jest to pierwsze tak rzetelne opracowanie poświęcone zmianom, jakie zachodzą w bankowej oraz „SKOK-owej" sieci dystrybucji usług i produktów finansowych. Autorka poszukuje w monografii odpowiedzi na pytanie: czy i jeśli tak, to jakie są wspólne cechy rozmieszczenia w przestrzeni miast placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz jakie determinanty w największym stopniu wpływały na zmiany liczby placówek badanych instytucji?
W publikacji można znaleźć także odpowiedzi na pytania:
• Czym jest branch banking?
• Jaka była dostępność placówek bankowych na świecie po 2010 roku i jakie były tendencje ich rozwoju na poszczególnych kontynentach?
• Jak dotychczas rozwijała się sieć placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce?
• W których województwach, powiatach i miastach wojewódzkich zachodziły w ostatnich latach największe zmiany w liczbie placówek badanych instytucji?
• Które z ulic, dzielnic lub osiedli największych polskich miast są najbardziej „ubankowione"?
• Co decyduje o lokalizacji placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych?
• Jakie są perspektywy dalszego rozwoju sieci placówek banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce na tle tendencji światowych?
Monografia jest adresowana niemalże do każdego klienta banku i spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Stanowi ona także cenne źródło informacji dla kadry zarządzającej tymi instytucjami i podejmującej decyzje dotyczące dalszego modelu biznesowego. Jest to również świetna pozycja wzbogacająca literaturę z zakresu bankowości i rynków finansowych.