okładka P.S. Dzięki za zbrodnie
 książka | Elly Griffiths

Pobierz za darmo fragment ebooka

P.S. Dzięki za zbrodnie Elly Griffiths książka

Moja ocena:

Sprzedaje i dostarcza: SIW Znak

Dodano do koszyka

Koszyk
Promocja

Produkt dostępny Metody dostawy

Zamówienie wyślemy najpóźniej: w poniedziałek

Opis treści

Hołd dla klasycznej angielskiej powieści detektywistycznej.

Książka znalazła się na krótkiej liście nominowanych do nagrody CWA Gold Dagger 2021.

Fantazja o tym, jak mogłyby wyglądać kryminały z panną Marple, gdyby pisano je współcześnie.
„Washington Post”

Śmierć chorej na serce dziewięćdziesięciolatki nie powinna budzić podejrzeń. I nie budzi. W każdym razie w zeznaniu Natalki, opiekunki zmarłej Peggy Smith, detektyw sierżant Harbinder Kaur nie znajduje nic niezwykłego…

Dopóki nie dowiaduje się od Natalki, że starsza pani kłamała na temat stanu swojego serca, a ostatnio była przekonana, że ktoś ją śledzi. Jakby tego było mało, biblioteczka zmarłej obfituje w niezwykłą liczbę kryminałów, wszystkie z dedykacją „dla Peggy”. A każdy thriller psychologiczny, do którego zajrzała Natalka, zawiera tajemniczy dopisek „PS. Dla PS”.

Okazuje się, że Peggy Smith była konsultantką do spraw morderstw. Na zlecenie poczytnych pisarzy opracowywała wymyślne scenariusze śmierci, a o zabijaniu wiedziała więcej niż ktokolwiek inny.

Kiedy do mieszkania Peggy wdziera się uzbrojony zamaskowany napastnik, kradnie jedną z książek, a jej autor wkrótce zostaje znaleziony martwy, detektyw sierżant Harbinder Kaur wie już, że coś takiego jak niepodejrzana śmierć nie istnieje…

Dzięki za zbrodnie to wspaniała literacka zagadka kryminalna dla fanów Anthony’ego Horowitza, Agathy Christie i każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak autorzy wymyślają tak realistyczne zbrodnie…
Nie ufajcie nikomu!

Elly Griffiths ma ostre pióro, bystre oko i pisze z wielką elegancją.
Peter James

Jedna z moich ulubionych współczesnych autorek kryminałów. Docierając do ostatnich stron jej powieści, czuję głęboką satysfakcję, ale też nieodparte pragnienie, by natychmiast sięgnąć po kolejną.
A.J. Finn, autor Kobiety w oknie

Świetnie buduje kreacje bohaterów i napięcie.
Val McDermid

Podobnie jak inne jej książki, ta też jest szalenie inteligentna, ciepła, ludzka i momentami niesamowicie zabawna.
Louise Penny

Elly Griffiths jest specjalistką od budowania napięcia i kreowania atmosfery – ta powieść tylko to potwierdza.
„Woman’s Weekly”

Mroczna i uzależniająca.
„Woman’s Weekly Fiction”

Wspaniała zagadka kryminalna dla miłośników literatury.
„Good Housekeeping”

List miłosny do klasycznej zagadki kryminalnej.
„Sunday Mirror”

Przepyszna, nieskazitelna rozrywka.
„The Sunday Express”

Bezpretensjonalny, afirmujący życie hołd dla gatunku kryminału i barwnych postaci, które kryminały tworzą… dowcipna i pełna uroku rozrywka.
„The Times”

Zajmująca… opowiedziana z charakterystycznym dla autorki urokiem i delikatnością.
„The Daily Mail”

Błyskotliwe i nowoczesne podejście do starego, klasycznego gatunku!
„The Sunday Times”

Gwarancja świetnej zabawy w brawurowej pogoni za kryminalną zagadką.
„The Daily Record”

Błyskotliwy hołd dla klasycznych angielskich powieści kryminalnych… nostalgiczny, czarujący, ale niepozbawiony wyrazistości i suspensu.
„The Irish Examiner”

Szczegółowe informacje na temat książki P.S. Dzięki za zbrodnie

Opinie i oceny książki P.S. Dzięki za zbrodnie

6,5

134 oceny / 0 opinii

razem z Lubimy Czytać
Oceń
P.S. Dzięki za zbrodnie

P.S. Dzięki za zbrodnie

Elly Griffiths,

Ocena czytelników

6,5

134 oceny wspólnie z Lubimy Czytać

Moja ocena:
    • P.S. Dzięki za zbrodnie

      Książka. Oprawa miękka

      46,90 zł  

    • bumerang