Opis treści
Sweetness chce kochać swoje dziecko, ale matczyna miłość przychodzi jej z trudem. Córka Sweetness, Bride, teraz już efektowna dorosła czarna jak heban kobieta-pantera, robi zawrotną karierę w branży kosmetycznej. Pragnie kochać swojego chłopaka, ale powraca do niej chwila z przeszłości; chwila zrodzona z rozpaczliwego pragnienia miłości matki. Booker, naznaczony wyzutą z uczuć przeszłością, nie umie zgłębić duszy Bride. Czy oboje uwolnią się od krzywdy wyrządzonej ich niewinnym dziecięcym sercom i znajdą drogę do miłości i szczęścia?
Mocna, ekspresyjna powieść; gwałtowna i poruszająca.
Michiko Kakutani, „The New York Times”
Tragikomiczna opera jazzowa w czterech odsłonach… Morrison przemienia zawody miłosne w sztukę.
„The Atlantic”
Piękne… Nadzwyczajna opowieść gładko sunąca po torach sprawnej narracji Morrison.
„USA Today”
Bezkompromisowe, cudownie napisane.
„San Francisco Chronicle”
Wspaniałe… Morrison pozostaje fantastycznie przekonującą pisarką, która przykuwa uwagę bez względu na to, o czym pisze.
„The Guardian”
Podstępne, dzikie, szczere, eleganckie… Kolejny raz Morrison snuje swoje przejmujące opowieści, które czynią z niej największą zapewne żyjącą pisarkę naszych czasów.
„Elle”
Doskonałe… Morrison ma szekspirowskie wyczucie dramatu.
„Newsday”
Noblistka nie przestaje kreować piękna z gniewu i definiować cierpień swoich bohaterów… Cały gniew i smutek życia rozłożone na czynniki pierwsze, opisane przejmująco, z pasją.
„The Christian Science Monitor”
Wspaniałe i prowokujące.
„The Philadelphia Inquirer”
Wyraźne pragnienie opowiedzenia historii bez ozdobników… Morrison doskonale interpretuje doświadczenia czarnej Ameryki.
„The Boston Globe”
Prawdziwy obraz cierpień zadawanych dzieciom przez dorosłych, którzy odmieniają ich życie na zawsze… Niewielu autorów potrafi pisać tak pięknie jak Morrison.
Essence.com
Przerażające… Poruszające… Bezkompromisowe… Kolejny dowód na to, że Toni Morrison jest ikoną literatury.
Bustle
Aktualne i ponadczasowe… Przyjemność… Autorka zarazem lakonicznie i elokwentnie udowadnia, że krzywda i zadośćuczynienie niekoniecznie następują tuż po sobie.
„The Seattle Times”
Książka, którą należy przeczytać co najmniej dwa razy – za pierwszym razem dla fabuły, a za drugim – by smakować język, perliste frazy oraz niełatwe prawdy o ludzkiej zdolności do kochania i niszczenia.
„Pittsburgh Post-Gazette”
Proza zapierająca dech w piersiach… Każda nowa powieść Morrison to zawsze powód do świętowania.
„Morning News”
Kolejny raz wkraczamy do żyznej krainy Toni Morrison… Co za szczęście, że autorka wciąż przemawia z poetycką gracją i siłą.
„The Plain Dealer”
Wzruszające… Morrison wciąż zadziwia… tak jak Bride, wciąż wymyśla siebie na nowo i jest coraz lepsza.
St. Louis Post-Dispatch
Toni Morrison jest laureatką literackiej Nagrody Nobla i National Book Critics Circle Award, autorką wielu powieści, m.in. wydanych przez Świat Książki: „Dom”, „Miłość”, „Najbardziej niebieskie oko”, „Umiłowana”, „Pieśń Salomonowa”. Jej najnowsza powieść „Skóra” została Książką Miesiąca Amazona, umieszczono ją na prestiżowej liście Notable Books „New York Timesa” i w wielu rankingach najlepszych Książek Roku.
Pisarka wykłada nauki humanistyczne na Uniwerystecie Princeton. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu jej Nagrody Nobla Akademia Szwedzka napisała: „W powieściach charakteryzujących się siłą wizji literackiej i poetyckich wartości Morrison przedstawia najważniejsze problemy amerykańskiej rzeczywistości".