Seria Bridgertonowie Historia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Seria Bridgertonowie Historia - książki, ebooki i audiobooki

Cykl o rodzinie Bridgertonów to seria romansów historycznych autorstwa Julii Quinn. Seria ta to jedno z najpopularniejszych dzieł tej autorki. Składa się na nią osiem tomów opowiadających perypetie kolejnych osób związanych z tytułowym rodem. Saga ta zyskała popularność i rzeszę fanów na całym świecie już w momencie publikacji. Ośmioro rodzeństwa, cztery siostry i czterech braci, oraz ich owdowiała matka przeżywają kolejne przygody, zauroczenia i leczą złamane serca w nieco baśniowej, historycznej scenerii XIX-wiecznej Anglii. Akcja poszczególnych powieści rozgrywa się pomiędzy 1813 a 1825 rokiem. Ich głównymi bohaterami są dzieci zmarłego wicehrabiego Bridgertona oraz jego żony, Violet - Anthony (obecny wicehrabia Bridgerton), Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory i Hiacynta. Ich imiona celowo rozpoczynają się od kolejnych liter alfabetu, a cała rodzina tworzy zgrany, bardzo kochający się i wspierający wzajemnie, szanowany w brytyjskich wyższych sferach klan.

Powieści z cyklu o Bridgertonach zostały dobrze przyjęte zaraz po swoim ukazaniu się na rynku, jednak gwałtowny wzrost sprzedaży i popularności przyniosła im decyzja platformy Netflix o stworzeniu serialowej adaptacji. Pierwszy sezon inspirowany sagą pojawił się 25 grudnia 2020 roku, a drugi 25 marca 2022. Kolejne, oparte na następnych tomach cyklu, mają ukazać się w późniejszych latach.

Julia Quinn - autorka romansów historycznych

Julia Quinn, a w zasadzie Julia Pottinger, jest bestsellerową amerykańską pisarką, znaną na całym świecie przede wszystkim z tworzenia powieści historycznych, romansów oraz literatury obyczajowej. Quinn pisała już jako nastolatka i podjęła decyzję o przerwaniu nauki na studiach medycznych, gdy tylko jej powieści zaczęły sprzedawać się w dużych nakładach. Od tamtej pory całkowicie poświęca się pisaniu i tworzy charakterystyczne, silne postaci kobiece, które stawiają czoła rozmaitym trudnościom odpowiednim dla swoich czasów. Książki Julii Quinn przetłumaczono dotychczas na około trzydzieści języków, a kolejne dzieła regularnie pojawiają się na listach bestsellerów “New York Times”. Niektórzy nazywają ją współczesną Jane Austen - jej historie pełne są ciętego języka, pełnych humoru dialogów, ale także wielu konfliktów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych postaci. Quinn nie trzyma się kurczowo realiów historycznych, w których osadza swoje bohaterki. Posiadają one często cechy i umiejętności, których ówczesne kobiety nie mogły mieć, lecz dzięki temu skutecznie przemawia do współczesnych czytelniczek. Ponad trzydzieści napisanych przez nią książek tworzy liczne cykle powieściowe, takie jak na przykład seria Bevelstoke („Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever”, „Co słychać w Londynie”, „Kocham Cię z dziesięciu powodów”), cykl Kwartet Smythe-Smith („Jak w niebie”, „Tylko ta noc”, „Wszystkie nasze pocałunki”, „Sekrety małżeństwa”), cykl Rodzina Rokesby („Wszystko o pannie Bridgerton, czyli jeden pocałunek”, „Małżeństwo ze snu”, „First Comes Scandal”) oraz jedna z najpopularniejszych obecnie serii, Bridgertonowie.

Seria o Bridgertonach - kolejność czytania

Osiem tomów składających się na cykl powieści o rodzinie Bridgertonów opowiada kolejno o poszczególnych osobach z rodzeństwa i ich perypetiach życiowych. Przedstawiona poniżej kolejność jest zgodna z chronologią wydarzeń rozgrywających się w serii oraz wydawania kolejnych tomów. Dzięki czytaniu ich w ten sposób możliwe jest poznanie całej historii tego zacnego rodu.

“Mój książe”

Pierwszy tom cyklu o Bridgertonach, “Mój książe”, skupia się na Daphne, najstarszej z córek Violet Bridgerton, która właśnie wstąpiła na salony i stała się wystawioną na publiczną ocenę panną na wydaniu. Choć jest urocza i inteligentna, zalotnicy nie kręcą się koło niej w wielkich ilościach - niektórzy traktują ją jako przyjaciółkę, innych Daphne sama odrzuca. Jednak w 1813 roku w świecie brytyjskiej society pojawia się wyzwanie - powraca książę kawaler, Simon Hastings, na którego wszystkie panny i ich matki zaczynają ostrzyć sobie zęby. Tyle że Simon nie zamierza nigdy się ożenić. Trudna sytuacja obydwojga rodzi niecodzienny pomysł - Simon proponuje Daphne układ, w ramach którego udawać będą parę, dzięki czemu on uwolni się od natrętnych kobiet, a ona zyska wielu dodatkowych kandydatów do jej ręki (skoro zainteresowała samego księcia, musi być wyjątkowa!). Wszystko idzie zgodnie z planem aż do momentu, kiedy relacje między Simonem i Daphne stają się więcej niż biznesowe…

“Ktoś mnie pokochał”

W drugim tomie serii, “Ktoś mnie pokochał”, podążamy za najstarszym z Bridgertonów, zatwardziałym kawalerem Anthonym, który ku zaskoczeniu całego Londynu w końcu postanowił zmienić swój stan cywilny. Nie poprzestał jednak jedynie na decyzji - wybrał już nawet kandydatkę na żonę! Edwina Sheffield, bo o niej mowa, ma niestety jedną wadę, a jest nią jej siostra Kate, jedna z najbardziej wścibskich i złośliwych, a przy tym ponętnych kobiet, jakie zawitały do brytyjskiej socjety. Anthony bardzo stara się oprzeć jej intrygom. Kate jest bowiem przekonana, że nawrócony podrywacz to zły kandydat na męża i jest zdeterminowana zerwać zaręczyny siostry z łotrem Bridgertonem. Problem w tym, że Anthony i Kate zaczynają się mieć coraz bardziej ku sobie, a cała londyńska socjeta nie spuszcza ich z oka…

“Propozycja dżentelmena”

Benedict Bridgerton jest głównym bohaterem trzeciego tomu serii autorstwa Julii Quinn - “Propozycja dżentelmena”. Na słynnym balu maskowym swojej matki wiruje po parkiecie z nieznaną sobie uroczą damą, o której nie może potem zapomnieć. Nie wie niestety, kim była i jak ją odnaleźć. Tymczasem Sophie Beckett, bo o niej mowa, spełniła swoje najskrytsze marzenie, pojawiając się wtedy na salonach. Jest córką hrabiego, ale jej macocha zdegradowała ją do roli służącej. Benedictowi, pochłoniętemu poszukiwaniami idealnej kobiety z balu, jedna z pokojówek wydaje się znajoma… ale przecież jej czar nie może osłabić jego postanowienia, by poślubić tamtą jedyną.

“Miłosne tajemnice”

W czwartej części serii, “Miłosne tajemnice”, poznajemy bliżej Colina Bridgertona. Jeden z największych przystojniaków w całym Londynie, zaczyna być zmęczony swoją opinią lekkoducha i czarusia, który ma w głowie niewiele więcej niż zabawę. Jego przyjaciółka, Penelopa Featherington, skrycie podkochuje się w nim w zasadzie od zawsze i myśli, że wszystko o nim wie. Pewnego dnia poznaje jednak sekret, który burzy jej pewność co do Colina. Tymczasem młody Bridgerton wraca z podróży zagranicznej, by odkryć, że Londyn zmienił się przez czas jego nieobecności nie do poznania. A największa zmiana zaszła w Penelope, która także ma wiele własnych sekretów - gdy Colin je poznaje, musi podjąć decyzję: czy nadal będzie unikał wszelkich związków? Czy Penelope jest jego największym zagrożeniem, czy szansą na szczęście?

“Oświadczyny”

Eloise Bridgerton w piątej części cyklu, Oświadczynach, była już w zasadzie starą panną, gdy w wieku dwudziestu ośmiu lat oświadczył się jej sie Philip Crane. Był przekonany, że jest nieładna i niewymagająca, a przy tym zdesperowana, by wyjść za mąż. Jakże się pomylił! Eloise ma wiele cech, ale z pewnością nie jest cicha, potulna i brzydka. W dodatku nie zamierza wiązać się z kimś, kogo zupełnie nie zna. Jednak kiedy zdążyła się nad tym wszystkim zastanowić, już była w powozie, który wiózł ją na spotkanie z sir Cranem. Mężczyzna jest nią oczarowany - ze swoimi nastrojami, nieokrzesaniem i szorstkością nie jest jednak wymarzonym kandydatem Eloise. Zupełnie niepodobny do znanych kobiecie londyńskich dżentelmenów człowiek uśmiecha się i całuje ją jednak tak, że wszystko przestaje mieć znaczenie…

“Grzesznik nawrócony”

W szóstym tomie serii o Bridgertonach, “Grzeszniku nawróconym”, Michael Stirling, osławiony londyński hulaka, po raz pierwszy widzi Francescę Bridgerton i jego życie natychmiast się zmienia. Wiele lat bycia bawidamkiem i mierzenia się z kobiecymi uśmieszkami znika, gdy wymienia z kobietą jedno spojrzenie. Nie sądził, że jest w stanie zakochać się tak głęboko od pierwszego wejrzenia…! Niestety spotyka Francescę na trzydzieści sześć godzin przed jej ślubem z kuzynem Stirlinga, poznali się bowiem na kolacji, wydanej dla uczczenia tych zaręczyn. Michael jest jednak zdeterminowany - na chwilę obecną on jest księciem, a ona jest wolna. Tyle że tak trudno wyznać jej uczucia, gdy kobieta uważa go jedynie za bliskiego przyjaciela… Sytuacja zmienia się, gdy Francesca pewnego dnia pada Michaelowi w ramiona, a namiętność wygrywa z każdym, nawet największym sekretem.

“Magia pocałunku”

Hiacynta Bridgerton jest piękna, inteligentna i aż do bólu szczera. Gareth St. Clair, niezwykle przystojny młodzieniec o niezbyt dobrej reputacji podrywacza, stara się więc jej podczas tego londyńskiego sezonu w miarę możliwości unikać. Jednak ich ścieżki muszą się przeciąć - tylko Hiacynta może pomóc Garethowi przetłumaczyć pamiętnik, w którym zapisane są sekrety z przeszłości rodu St. Clair. Kiedy krok za krokiem zagłębiają się w pełen tajemnic tekst, zaczynają patrzeć na siebie zupełnie inaczej… Więcej o tym romansie dowiesz się z części siódmej cyklu - “Magii pocałunku”.

“Ślubny skandal”

Ostatni tom sagi o rodzie Bridgertonów dotyczy najmłodszego z synów, Gregory’ego, który w przeciwieństwie do większości mężczyzn z towarzystwa jest niepoprawnym romantykiem i nieustannie szuka wielkiej, prawdziwej miłości. Kiedy już mu się wydaje, że ją znajduje, wybranka okazuje się kochać innego. Załamanemu Gregory’emu pomaga przedsiębiorcza przyjaciółka wybranki, która postanawia pomóc mężczyźnie. Nie spodziewa się jednak, że to właśnie ją dosięgnie jego urok…

Książki z serii Bridgertonowie w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wydane nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka części cyklu opowiadającego perypetie rodziny Bridgerton. Poszczególne tomy znajdziecie tutaj jako ebooki oraz audiobooki, także w wydaniach filmowych.