Seria Zamęt Literatura faktu

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Seria Zamęt Literatura faktu

Vincent V. Severski i seria „Zamęt” – od czego zacząć?

„Zamęt” to seria szpiegowska Vincenta V. Severskiego. Trylogia obejmuje następujące tytuły: „Zamęt”, „Odwet” i „Nabór”. Fabuła jest skoncentrowana wokół działań „Sekcji”, super tajnej jednostki Agencji Wywiadu, której członkowie pracują nad rozwiązywaniem najtrudniejszych szpiegowskich zagadek wpływających na losy całego kraju i nie tylko. Głównymi bohaterami cyklu są szef „Sekcji” pułkownik Roman Leski, były nielegał Dima o polskich, greckich i żydowskich korzeniach oraz obdarzona niezwykłą intuicją absolwentka ASP Monika.

Vincent V. Severski – autor szpiegowskich bestsellerów i były oficer wywiadu

Vincent V. Severski to polski pisarz, były oficer wywiadu i emerytowany pułkownik. Naprawdę nazywa się Włodzimierz Sokołowski. Był oficerem PRL i RP, funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, Agencji Wywiadu, a także Urzędu Ochrony Państwa. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Dla polskiego wywiadu pracował przez 26 lat. Odwiedził blisko 50 krajów, gdzie odbył 140 misji. Po przejściu na emeryturę został pisarzem na pełen etat. W swoim dorobku literackim ma dwie bestsellerowe serie szpiegowskie: tetralogię „Nielegalni” i trylogię „Zamęt”. Oprócz nich napisał także biografię polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby. Książka „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek” ukazała się w 2019 roku. Więcej informacji o Vincencie V. Severskim znajdziecie na stronie autora.

Seria „Zamęt” – kolejność czytania

Jak większość literackich serii, tak samo „Zamęt” najlepiej czytać od początku. Jednak o ile poprzedni cykl szpiegowski Severskiego „Nielegalni” należy czytać w kolejności, tak tę trylogię niekoniecznie. Każda z powieści tworzy osobną i kompletną historię. Pierwszą i drugą część można czytać w miarę dowolnie (oczywiście najlepiej byłoby zacząć od „Zamętu”), ale jak sugeruje sam autor, trzecią część, czyli „Nabór”, pozostawić sobie na koniec.

Zamęt (2018)

„Zamęt” to powieść otwierająca szpiegowską trylogię Vincenta V. Severskiego. W Pakistanie dochodzi do porwania polskiego biznesmena. Mężczyźnie grozi śmierć. „Sekcja”, czyli tajna Agencja Wywiadu szybko dowiaduje się, że porwanie jest tylko częścią większego planu. Członkowie grupy prowadzonej przez ekscentrycznego Leskiego – absolwentka ASP Monika, były nielegał Dima oraz Ela i Witek – próbują za wszelką cenę ocalić życie uprowadzonego mężczyzny i zdemaskować zdrajcę.

Odwet (2019)

W „Odwecie” Sekcja prowadzona przez Romana Leskiego otrzymuje wyjątkowe zadanie prześwietlenia bohatera z Iraku, który startuje w wyborach. Dodatkowo w Algierze ginie oficer polskiego wywiadu, a w Baku inny oficer zaraz po spotkaniu z rosyjskim dziennikarzem i szpiegiem umiera na atak serca. W sprawach bohatera z Iraku i martwych oficerów padają te same nazwiska.

Nabór (2021)

Nabór” to najnowsza powieść Vincenta V. Severskiego. To również ostatnia część zapoczątkowanej przez „Zamęt” oraz „Odwet” trylogii, w której łączą się wątki i powracają bohaterowie bestsellerowego cyklu „Nielegalni”. Napięcie między USA i Iranem rośnie, a cały świat stoi u progu wojny. W Polsce do władzy wraca premier Bolecki. Dodatkowo Sekcja zostaje rozwiązana, a prokuratura stara się znaleźć haki na Leskiego. Dawny Wydział Q i Sekcja nawiązują współpracę. Do akcji wkracza również Jagan. Sytuacja międzynarodowa pogarsza się z każdą chwilą – zaczyna się wyścig z czasem.

„Zamęt”, Vincent V. Severski – książki, ebooki, audiobooki

Cykl Vincenta V. Severskiego ukazał się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca. Wszystkie tytuły z serii „Zamęt” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com w formie książek elektronicznych (ebook i audiobook) oraz papierowej. Przy okazji polecamy fragment powieści „Nabór”, który został opublikowany na naszym blogu. Dodatkowo, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o trzeciej części cyklu „Zamęt”, a także o samym Vincencie V. Severskim i jego literackich planach na przyszłość zachęcamy do lektury wywiadu z autorem. Tekst znajdziecie na blogu Woblinka.