Harde Wydawnictwo Thrillery prawnicze - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka 10 plag. Mówią na nią Furia, Audiobook | Kilen Robert

    10 plag Mówią na nią Furia Czasem wystarczy mały kamyk, by wywołać wielką lawinę. Premier ma przeciąć wstęgę na otwarciu wodnego parku rozrywki. To okazja do podbicia słupków popularności. Pod czujnym okiem kamer uruchomi gigantyczny kran. Wszystkie obiektywy zwrócone są w jego stronę. Szef rządu przekręca kurek, ale zamiast wody tryska... krew. Początkowo wydaje się, że to zwykły chwyt reklamowy, mający w ten szokujący sposób wypromować Wodny Świat. Kiedy jednak pracę Se...

    okładka 10 plag. Mówią na nią Furia, Ebook | Kilen Robert

    10 plag Mówią na nią Furia Czasem wystarczy mały kamyk, by wywołać wielką lawinę. Premier ma przeciąć wstęgę na otwarciu wodnego parku rozrywki. To okazja do podbicia słupków popularności. Pod czujnym okiem kamer uruchomi gigantyczny kran. Wszystkie obiektywy zwrócone są w jego stronę. Szef rządu przekręca kurek, ale zamiast wody tryska... krew. Początkowo wydaje się, że to zwykły chwyt reklamowy, mający w ten szokujący sposób wypromować Wodny Świat. Kiedy jednak pracę Se...

Co znajdziesz w kategorii: Thrillery prawnicze

Sala sądowa to nierzadko przestrzeń tytanicznych zmagań między zbrodnią a sprawiedliwością. Wejdźcie w fascynujący świat prawniczy wraz z autorami bestsellerowych thrillerów rozgrywających się właśnie tam! Sprawiedliwość nie zawsze idzie w parze z przepisami prawa, a zasady te pełne są kruczków wykorzystywanych na różne sposoby. Zaskakujące zwroty akcji i wydarzenia, jakim czoła muszą stawić prokuratorzy, sędziowie czy adwokaci - to wszystko oferuje Wam literacki gatunek thriller prawniczy! Wśród klasyków tego typu książek nie sposób nie wymienić powieści Johna Grishama, ale w Polsce historie te także mają się świetnie, przede wszystkim za sprawą Remigiusza Mroza. Wkrocz razem z nami do prawniczego świata i przekonaj się, jak funkcjonuje system sądownictwa i czego dokonać można w świetle prawa. Najlepsze thrillery prawnicze czekają tu na Was jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki!

Najlepsze thrillery prawnicze

Thrillery prawnicze to literackie dreszczowce rozgrywające się w otoczeniu stróżów prawa. Często punktem wyjścia i głównym elementem fabuły jest śledztwo prawnicze, które nie idzie zgodnie z planem lub niespodziewanie wymyka się spod kontroli. Ebooki te często zawierają w sobie elementy powieści sensacyjnych i kryminałów - prawnicy muszą bowiem mierzyć się z przestępcami, mafią, a nieraz całym systemem sądownictwa, by móc ostatecznie dojść do prawdy. Thrillery prawnicze Johna Grishama uznawane są za klasykę tego gatunku. Pisarz ten powszechnie uważany jest za ikonę literatury światowej i jednego z najważniejszych twórców kryminałów oraz właśnie thrillerów prawniczych. Wydana w 1991 roku powieść "Firma" natychmiast stała się hitem - i to nie tylko książkowym. Paramount Pictures zakupił prawa do jej ekranizacji i stworzył głośny film z Tomem Cruisem w roli głównej. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, koniecznie sięgnijcie po ten ebook! "Firma" opowiada historię Mitchela McDeere, wyróżniającego się studenta prawa, który nie wybiera oczywistej oferty pracy w wielkiej nowojorskiej korporacji, lecz pojawia się w niewielkiej firmie w Memphis. Wkrótce agent FBI informuje go, że jego pracodawca zajmuje się praniem brudnych pieniędzy - McDeere musi wybrać, współpraca z Biurem i zdrada współpracowników czy więzienie? "Firma" została szybko okrzyknięta jedną ze stu najlepszych powieści kryminalnych wszech czasów. Nie był to ostatni głośny thriller prawniczy Johna Grishama. Równie popularna stała się trzecia powieść tego autora, "Raport Pelikana", która także doczekała się znanej ekranizacji z Julią Roberts i Denzelem Washingtonem w rolach głównych. Studentka prawa, Darby Shaw, trafia tu na trop spisku, który wiedzie aż na Kapitol. Swoje ustalenia spisuje w tzw. Raporcie Pelikana - pokazuje go jedynie swojemu przyjacielowi, który z kolei przekazuje go znajomemu w FBI. Gdy przyjaciel kobiety ginie od bomby podłożonej pod jego samochód, Derby wie, że będzie następna. Nie może zaufać ani FBI, ani CIA - a komuś niezwykle zależy, by zniszczyć jakiekolwiek dowody niewyobrażalnej zbrodni. Napięcie, jakie w swoich książkach buduje John Grisham czyni z niego niepodważalnego mistrza thrillera prawniczego. Na Woblink znajdziecie także wiele innych jego dzieł, w tym ebooki "Lista sędziego", "Demaskator", "Wspólnik", "Niewinny człowiek" czy "Czas zabijania".

Polski mistrz thrillera prawniczego

Czasami najlepsze historie poznaje się we własnej pracy. W ten sposób powstają jedne z najgłośniejszych polskich thrillerów prawniczych autorstwa Remigiusza Mroza. Pisarz ten jest z wykształcenia prawnikiem i dzięki temu w swoich powieściach świetnie oddaje atmosferę sali sądowej oraz zasady panujące w całym fascynującym świecie prawniczym. Na Woblink znajdziecie liczne ebooki kryminalne jego autorstwa, w tym cykl z Joanną Chyłką w roli głównej. Otwiera go powieść "Kasacja", w której bezkompromisowa prawniczka musi rozwiązać sprawę morderstwa dwojga ludzi. Głównym podejrzanym jest syn pewnego ważnego biznesmena - pozornie sprawa jest oczywista, mężczyzna przez dziesięć dni siedział zamknięty ze zwłokami ofiar w mieszkaniu. Podejrzany nie zaprzecza, że dokonał zbrodni, ale też nie przyznaje się do winy. Chyłkę czeka nie lada wyzwanie na sali sądowej. Ta seria książek Remigiusza Mroza to zbiór najlepszych kryminałów rozgrywających się w polskim środowisku prawniczym - koniecznie musicie ją poznać! Kolejne śledztwa, w których ważną rolę gra Joanna Chyłka, znajdziecie w książkach papierowych, audiobookach i ebookach takich jak "Zaginięcie", "Rewizja", "Inwigilacja", "Testament", "Ekstradycja", "Egzekucja" czy "Skazanie". Ten autor thrillerów prawniczych pozostaje jednym z najbardziej płodnych współczesnych polskich pisarzy - zaglądajcie więc często na Woblink, by upewnić się, że znacie najnowsze tytuły Remigiusza Mroza.

W świetle prawa - Inne thrillery prawnicze

Świat zamknięty za drzwiami sądów fascynuje od dawna. W jego tajniki wprowadzają nas nie tylko John Grisham i Remigiusz Mróz. Na Woblink znajdziecie także inne wciągające historie związane z pracą prawników. Polecamy powieść "Fałszywy świadek" Karin Slaughter, w której Leigh Collier, po wielu latach ciężkiej pracy wreszcie posiadająca mocną pozycję w adwokaturze, trafia na podejrzanego, którego zna - a co gorsza on zna ją. "Kiedy sprawiedliwość śpi" Stacey Abrams to z kolei historia Avery Keene, młodej prawniczki, której świat w jednej chwili staje na głowie. Legendarny sędzia Sądu Najwyższego Howard Wynn zapada w śpiączkę - wcześniej jednak powierzył swojej asystentce, Keene, opiekę prawną nad własnym życiem. A Wynn miał wiele tajemnic, które miały na zawsze pozostać w ukryciu. A może zainteresuje Was "Dziesiąta sprawa" Josepha Tellera? Skupia się ona na postaci Harrisona J. Walkera, obrońcy specjalizującego się w sprawach karnych, który właśnie został zawieszony w prawach do wykonywania swojego zawodu. Pomimo ciążących na nim zarzutów przekonuje sędziego, by ten pozwolił mu dokończyć dziesięć otwartych już spraw. Zwłaszcza ostatnia z nich będzie prawdziwym sprawdzianem jego umiejętności. Na Woblink czeka na Was zarówno tak klasyczny thriller prawniczy jak "Raport Pelikana", jak i najnowszy thriller Remigiusza Mroza "Paderborn".