Nazywasz się Antek. Masz osiemnaście lat i jesteś harcerzem. Kończy się II wojna światowa, Niemcy się wycofują, nadciągają Sowieci. Opuszczasz Wilno, gdzie uczęszczałeś do gimnazjum. Wyruszasz w drogę do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie. Wkrótce Twoje życie mocno się skomplikuje. Ludzie wokół się cieszą, czekają na zakończenie tej wyniszczającej, strasznej wojny. Ty jako harcerz zdajesz sobie sprawę, że nadciągająca Armia Czerwona wcale nie przynosi wolności a kolejne zni...
Chciałbyś zostać piratem? A może nęci Cię kariera w marynarce wojennej i chcesz ścigać piratów? Jak wyglądało codzienne życie korsarzy, a jak – marynarzy i piratów?
Pamiętaj, w naszej książce to Ty wybierasz, jak potoczą się losy bohaterów. Wybory, których dokonasz, będą zmieniały bieg tej historii. Kiedy skończysz jedną ścieżkę, wróć do początku i przeczytaj kolejne, by poznać nowe przygody i inne zakończenia tej opowieści.
Trudno dziś wyobrazić sobie życie w średniowieczu. Zachęcamy Cię jednak do podróży w czasie i próby wyobrażenia sobie życia w tamtych latach. Zapraszamy do średniowiecznego zamku, dworu, miasta i na wojenną wyprawę. Zawitaj w średniowiecznej Florencji, sprawdź, co robił rycerz w Anglii i jak pracowały damy dworu.
Czy przetrwasz te trudne czasy? Dzięki naszej interaktywnej opowieści doświadczysz życia w tamtym okresie na własnej skórze.
Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.