Wzruszająca opowieść o pięcioletniej sierotce Heidi, którą opiekuje się dziadek uznawany za gbura, odludka i dziwaka. Pogodna, mądra i wrażliwa dziewczynka szybko podbija jego serce. Pewnego dnia zostaje zabrana do Frankfurtu, aby dotrzymywać towarzystwa sparaliżowanej córce zamożnego przedsiębiorcy. Czy Heidi zaaklimatyzuje się w nowym, obcym dla niej środowisku?
Czy uda się jej pomóc chorej dziewczynce?
Dalsze losy Pollyanny, której radość i pogoda ducha stanowią balsam dla duszy otaczających ją ludzi. Mijają lata i Pollyanna z pogodnego dziecka zmienia się w uroczą dziewczynę. Musi jednak radzić sobie z problemami, które niesie los. Przynosi on również niespodzianki, a największą z nich okazuje się miłość...
Książka, która stała się legendą, a jej bohater symbolem prostaka i ignoranta bezwzględnie pnącego się na wyżyny społeczne. Niezwykle odważna i celna satyra na skorumpowane i cyniczne warszawskie elity końca lat dwudziestych XX wieku. Nikodem Dyzma, bezrobotny urzędnik pocztowy z prowincji, przybywa do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Zrządzeniem losu znajduje na ulicy zaproszenie na raut dla osób z wyższych sfer. Omyłkowo uznany za ważnego gościa, zostaje wpuszczony do środka,...
Drugi tom opowieści o polskim „Marco Polo”, XVII-wiecznym jezuicie, Michale Boymie. Pokonując wiele przeszkód i niebezpieczeństw na swej drodze do Rzymu, staje się zakładnikiem gry politycznej toczonej w Watykanie między najważniejszymi potęgami katolickimi Europy. Spotyka się z wrogością najważniejszych watykańskich dygnitarzy i samego papieża. Sytuację pogarsza podejrzliwość współbraci wobec „niepokornego Polaka” i ich brak zrozumienia dla jego celów. Ostatecznie podejmuje ...
Autorzy monografii przedstawiają działania służb specjalnych, organizacji paramilitarnych... zaangażowanych w wojnę w Ukrainie. Omawiają różnorodne aspekty militarne, polityczne i społeczne. Ukazują sylwetki głównych sprawców i bohaterów wojny w Ukrainie. Próbują odpowiedź na pytanie, czy Polska i inne kraje NATO Europy Środkowo-Wschodniej mogą czuć się bezpieczne.
Biografii najsłynniejszej Polki żyjącej w okresie napoleońskim. Przybliża nam losy życia ukochanej Napoleona I.
Ukazuje Marię Walewską nie tylko jako faworytę cesarza czy temat licznych plotek, lecz jako osobę, której życie zostało naznaczone nieszczęśliwym uczuciem, która stała się wręcz ofiarą miłości.
Jedna z najsłynniejszych powieści z Sherlockiem Holmesem w roli głównej.
Akcja rozgrywa się na ponurych bagnach hrabstwa Devon, gdzie w tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville’ów. Miejscowa ludność przypisuje te zgony pradawnej klątwie… Sherlock Holmes, błyskotliwy jak zawsze, stawia czoła tej zawiłej zagadce.
Okupacyjny bestseller. Jedyna publikacja książkowa skonfiskowana w czasie wojny przez Komendę Główną AK.
Uznano, że dekonspiruje metody tajnej pracy. W 1981 r. ukazało się wydanie drugoobiegowe, też wykorzystywane jako instrukcja konspiracyjnych metod pracy. Ta książka jest pełną edycją oryginału z 1942 r.
Zawiera ilustracje i niezbędne objaśnienia.
Przygody Ani już od kilku pokoleń bawią i wzruszają młodych czytelników. Pozwalają im spojrzeć na świat oczami rudowłosej marzycielki i dostrzec jego urodę. Jest to pierwszy tom ukazujący losy Ani, wychowanki domu sierot, która dzięki szczęśliwej pomyłce trafia na Zielone Wzgórze, gdzie znajduje ciepło, miłość i prawdziwy dom.
400 lat tradycji zielarskiej Ojców Bonifratrów. Poradnik adresowany do osób dotkniętych chorobą nowotworową.
Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii.
Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie.
Autor omawia przyczyny i przebieg antypolskich akcji UPA przeprowadzanych w czasie II wojny światowej na Kresach i popełnione wówczas zbrodnie. Opisuje długotrwałe walki partyzanckie z władzą sowiecką toczone od 1944 r. aż do 1960 r. Prezentuje cele, taktykę i najważniejsze akcje zbrojne ukraińskiego podziemia, jak również sowieckie represje prowadzone w czasie operacji antypartyzanckich przez NKWD i NKGB.
Druga część powieści Nadzieja na wolność. Między powstaniami 1863‒1944. Pokazuje życie codzienne rodziny Gajewskich i ich sąsiadów z kamienicy przy ulicy Wilczej w Warszawie w czasie niemieckiej okupacji.Pomimo okrutnego terroru, głodu, strachu, czyhającej wszędzie śmierci, bohaterowie każdego dnia starają się funkcjonować zwyczajnie. Wykonują swoje zadania i obowiązki, przeżywają miłości i przyjaźnie, mierzą się z porażkami, dokonują trudnych wyborów...
Troje dzieci przychodzi na świat w najdłuższym dniu roku – Mieszko, młodszy syn piastowskiego władcy; Trzebor, pierworodny potomek wodza Wiślan i córka normandzkiej niewolnicy, mającej królewskie korzenie. Ta niezwykła trójka może odcisnąć piętno na losach całej słowiańszczyzny zachodniej i nie tylko, lecz aby to osiągnąć, każde z nich będzie musiało walczyć, nie zważając na ryzyko. Czy prasłowiańskie bóstwa przyjdą im z pomocą? Jaką drogę obiorą włodarze Słowian? Czy zdołają...
Mała dziewczynka zostaje ocalona przed śmiercią i wywieziona z Atlantydy na stały ląd, gdzie odnajdują ją miejscowi tubylcy z rybackiej wioski. Na swojej drodze spotyka nieustraszonego łowcę, zapewniającego żywność osadzie i walczącego z najgroźniejszymi drapieżnikami oraz młodego wojownika, zaprawionego w walce mieczem. Czy te trzy różne osoby zdołają powstrzymać zapędy okrutnego króla oraz fanatycznych kapłanek, składających w ofierze małe dzieci? Czy zgłębią skrywane od wi...
Biografia Józefa Cyrankiewicza, który najdłużej w historii Polski zasiadał w fotelu premiera. Opracowanie nie ogranicza się tylko do czasów PRL czy pobytu Cyrankiewicza w obozie koncentracyjnym. Wiele miejsca zajmuje omówienie działalności Cyrankiewicza w okresie przedwojennym. Książka opisuje nie tylko polityczną działalność Cyrankiewicza, ale także jego życie prywatne.
Gawęda o wigiliach Adama Mickiewicza ukazanych na szerokim tle epoki i biografii Wieszcza.
W opowieść wplecione zostały wątki z życia Autorki – wspomnienia z młodości spędzonej w podlaskim, szlacheckim dworku, pamięć „gwiazdki dzieciństwa”, historia kolęd i polskich obyczajów bożonarodzeniowych.
Opis działalności ukraińskiej partyzantki w Bieszczadach i dzieje funkcjonującego w tym regionie zgrupowania NSZ Antoniego Żubryda.
Próba rozwikłania zagadki zasadzki pod Jabłonkami, gdzie zginął generał Karol Świerczewski „Walter” oraz tajemniczej śmierci redaktora Jana Gerharda, która wstrząsnęła opinią publiczną w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Wywiady z wybitnymi i popularnymi przedstawicielami muzycznego świata, nie tylko z Polski. Rozmowy o muzyce ze znanymi i docenianymi reprezentantami innych branż, w tym sportowej, satyrycznej i dziennikarskiej. Książka jest chronologicznym zapisem dziennikarskiej ścieżki Autora. Ważny jest również kontekst historyczny, pokazujący zmiany na rynku muzycznym w Polsce i na świecie.
Akcja powieści rogrywa się w Neapolu - w mieście, w którym zacierają się granice między światem żywych i światem umarłych. Tajemnicza i niewidzialna nić łączy znajdę o przezwisku Frankenstein i sławną angielską parę literatów - Mary i Percy'ego Shelleyów. Opowiadana historia, choć chwilami może wydawać się surrealistyczna, porusza ważne społecznie i kulturowo tematy, takie jak niepełnosprawność oraz prześladowanie i znęcanie się nad słabszymi.