Saga Egmont Książki political fiction - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Skarabeusz Izydy, Ebook | Richard Marsh

  Trudno pokonać wroga, którego nie sposób zidentyfikować. Paul Lessingham, deputowany do brytyjskiego parlamentu, wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się jednego wieczoru, gdy niespodzianie przyłapuje w swoim domu Roberta Holta. Ten niepozorny urzędnik próbuje ukraść jego listy, zachowuje się w sposób budzący grozę i nie daje się schwytać. Niebawem w otoczeniu Paula zaczyna dochodzić do kolejnych dziwnych wydarzeń, a znajomi ludzie stają się nieobliczalni. Zaniepokojony ...

  Promocja
  okładka Doradca, Ebook | Jack Oakley

  Zastanawiasz się, jak wygląda amerykańska polityka najwyższego szczebla? Jack Oakley pokazuje kulisy zarządzania sprawami zagranicznymi z perspektywy Ameryki. Wielki świat może obezwładnić, ale to, co najważniejsze często dzieje się w zaciszu. Wewnętrzne napięcia i układy. Tajemnicze postacie i rozmowy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego... Nie licz na spokojny sen. Solidna dawka adrenaliny gwarantowana!

  Promocja
  okładka Zawodowcy, Ebook | Jack Oakley

  Trzymające w napięciu political fiction, którego nie powstydziłby się sam Frederick Forsyth. Zorganizowana grupa płatnych zabójców podbija uznane światowe miasta. Nowy Jork, Paryż, Hongkong... nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Ekscytująca praca poza prawem to jednak nie wszystko. Równie wciągające są prywatne losy bohaterów. Namiętność, seks i porywające sceny akcji dostarczą adrenaliny, jakiej jeszcze nie znasz.

  Promocja
  okładka Doradca, Audiobook | Jack Oakley

  Zastanawiasz się, jak wygląda amerykańska polityka najwyższego szczebla? Jack Oakley pokazuje kulisy zarządzania sprawami zagranicznymi z perspektywy Ameryki. Wielki świat może obezwładnić, ale to, co najważniejsze często dzieje się w zaciszu. Wewnętrzne napięcia i układy. Tajemnicze postacie i rozmowy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego... Nie licz na spokojny sen. Solidna dawka adrenaliny gwarantowana!

  Promocja
  okładka Zawodowcy, Audiobook | Jack Oakley

  Trzymające w napięciu political fiction, którego nie powstydziłby się sam Frederick Forsyth. Zorganizowana grupa płatnych zabójców podbija uznane światowe miasta. Nowy Jork, Paryż, Hongkong... nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Ekscytująca praca poza prawem to jednak nie wszystko. Równie wciągające są prywatne losy bohaterów. Namiętność, seks i porywające sceny akcji dostarczą adrenaliny, jakiej jeszcze nie znasz.

  Promocja
  okładka Pętla, Audiobook | Grzegorz Majewski

  Jesień 1945 roku. W okolicach Przemyśla oddział majora Kosy skutecznie przeciwstawia się sowieckiemu okupantowi. Partyzanci wysadzają budynek UB, odbijają wszystkich więźniów i mordują najwyższych rangą oficerów. Nie wiedzą jednak, że sukces ma swoją cenę, a wokół nich powoli zaciska się pętla. W Warszawie powstaje specjalna grupa mająca za zadanie schwytać Kosę. Dowodzenie nad nią otrzymuje kapitan KBW Adam Nowacki, jeden z najlepszych agentów operacyjnych. Wspierać ma go od...

Co znajdziesz w kategorii: Książki political fiction

Co by było, gdyby pewne kluczowe wydarzenia polityczne z historii świata potoczyły się zupełnie inaczej? Gdyby niektóre postaci znalazły się w danym momencie w zupełnie innym miejscu? Odpowiedzi na te pytania udzielają książki political fiction.

Czym jest powieść polityczna? Skupia się ona na ważnych wydarzeniach z przeszłości, takich jak zimna wojna, afera Watergate, czy kryzys kubański. Opowiada przy tym o sprawach niebyłych, często wręcz niewyobrażalnych, a jednak możliwych, jeśli weźmie się pod uwagę inne niż faktycznie okoliczności. Wśród wiodących motywów powieści politycznych znajdziecie ataki terrorystyczne, zamachy stanu czy brutalne kampanie wyborcze, których efekty mrożą niekiedy krew w żyłach. Najlepsze ebooki political fiction znajdziecie na Woblink - dowiedzcie się u źródła, jak mogła potoczyć się alternatywna historia naszego świata!

Władza i polityka

Klasyczne powieści political fiction przedstawiają nam świat, który nie istnieje, ale mógłby się zmaterializować, gdyby pewne wydarzenia polityczne potoczyły się inaczej. Ktoś podjął inną decyzję, był akurat w innym miejscu lub doświadczył odmiennych wrażeń - czasem nawet pozornie drobne zmiany mogą przynieść wielkie konsekwencje. Opowiadanie polityczne często stanowi narzędzie do komentowania różnych systemów, teorii, decyzji z przeszłości lub wydarzeń politycznych. W centrum fabuły znajduje się arena polityczna, na której trwa walka o władzę. Choć powieści polityczne pojawiały się już wcześniej, znaczny wzrost ich popularności przypada na wiek XXI. Nie da się ukryć, że współczesny świat dostarcza twórcom wielu ważnych tematów, takich jak społeczne nierówności, terroryzm, masowa migracja czy kryzys ekonomiczny. Do klasycznych powieści political fiction zdecydowanie należy zaliczyć powieść "1984" George'a Orwella. To ponura antyutopia, która rozgrywa się w Londynie, będącym totalitarnym reżimem. Ambitną antyutopię polityczną proponuje także Aldous Huxley w swoim dziele "Nowy wspaniały świat". Przestawiona tam historia ma miejsce w roku 2541 w przyszłym społeczeństwie, które pozornie zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości za pomocą totalnego zorganizowania. Poznajcie te słynne ebooki polityczne, sięgając po ich wydania w formatach epub, mobi lub pdf, które z łatwością znajdziecie na Woblink!

Powieść polityczna

Obecnie ebooki polityczne skupiają się z reguły na bliższych nam, alternatywnych ścieżkach historii. Jedną z najpopularniejszych serii współczesnej powieści politycznej w Polsce jest cykl "W kręgach władzy" autorstwa Remigiusza Mroza, określany niekiedy polskim "House of cards". Rozpoczyna ją tom "Wotum nieufności", którego głównymi bohaterami są marszałek Sejmu, Daria Seyda, oraz znajdujący się po drugiej stronie sceny politycznej Patryk Hauer, wschodząca gwiazda polskiej prawicy. Kobieta budzi się pewnego dnia w swoim pokoju hotelowym i nie ma pojęcia, jak się tam znalazła, ani - co gorsza - co działo się z nią przez ostatnie dziesięć godzin. Z kolei Hausner w trakcie prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek, który sięga najważniejszych postaci polskiej władzy i polityki. Kolejne tomy serii "W kręgach władzy" to "Większość bezwzględna" oraz "Władza absolutna" - całą trylogię znajdziecie na Woblink jako ebooki (epub, mobi, pdf). Polecamy sięgnąć także po wspomniane już "House of cards" Michaela Dobbsa, rozgrywające się w bezwzględnym świecie brytyjskiej polityki w czasach po upadku rządów Margaret Thatcher. Ten polityczny thriller wciągnie nie tylko fanów twórczości Remigiusza Mroza czy Ryszarda Ćwirleja! Jeśli interesuje Was arena walki o władzę w Wielkiej Brytanii, przeczytajcie także powieść "Pierwszy między równymi" Jeffrey'a Archera. Poznacie tam czterech młodych obiecujących polityków - dwóch torysów oraz dwóch laburzystów - którzy po raz pierwszy zajmują miejsca w parlamencie. Dzieli ich dosłownie wszystko, ale łączy niewątpliwie jedno - niepohamowana ambicja. Jeszcze tego nie wiedzą, ale czeka ich trzydzieści lat wzlotów i upadków, jakie wiążą się z bezwzględnym wyścigiem o władzę, w którym wystartowali. Każdy z nich marzy bowiem o stanowisku premiera. Sprawdźcie sami, na co są gotowi, by osiągnąć swój cel!

Najlepsze political fiction

Współczesna powieść polityczna to jeden z najchętniej czytanych gatunków literackich. Jej miłośnikom polecamy szczególnie polskie powieści szpiegowskie autorstwa Vincentego V. Severskiego, byłego oficera polskiego wywiadu, składające się na cykl "Nielegalni". Znajdziecie tutaj epizody z czasów II wojny światowej, ale także liczne współczesne wątki i znane postaci życia publicznego. Z kolei we wrześniu 1939 roku rozgrywa się akcja powieści politycznej Roberta Harrisa "Monachium. W obliczu wojny". Samolot z brytyjskim premierem Chamberlainem leci nad kanałem La Manche - towarzyszy mu między innymi świetnie zapowiadający się prywatny sekretarz, Hugh Legat. Po lądzie pędzi pociąg, którym jedzie Hitler wraz z niemieckim dyplomatą należącym do grupy osób spiskujących przeciwko Führerowi. Obydwie delegacje zmierzają do Monachium, miasta, w którym rozstrzygnie się przyszłość Europy.

Wolicie coś lżejszego, przepełnionego humorem? Sięgnijcie po "Chama z kulą w głowie" Ziemowita Szczerka! W tym świecie, II wojny światowej w ogóle nie było - Warszawa nie została zniszczona, a po jego ulicach wciąż spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Tylko teraz ulice stolicy Polski spływają krwią - kolejne trupy pozbawione głów leżą na ulicach, a całe miasto szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Ktoś musi zająć się tą sprawą - najlepiej doświadczony detektyw.

Na Woblink znajdziecie wiele fantastycznych historii political fiction, które z pewnością rozbudzą Wasze zainteresowanie powieściami politycznymi nawet jeśli wcześniej ich nie czytaliście! Książki papierowe, audiobooki i ebooki czekają na Was z niecierpliwością!