Wydawnictwo Kobiece Biografie sportowców - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Widziałem otchłań, Ebook | Simone Moro

    Rok dwa tysiące dwudziesty rozpoczął się dla Simone Moro wyprawą na Gaszerbrumy I i II, która jednak zatrzymała się na wysokości 5500 metrów. Wspinacz wpadł do szczeliny i tylko swojej przytomności umysłu oraz nadludzkiemu wysiłkowi partnerki, Tamary Lunger, zawdzięcza to, że wyszedł cało z niebezpieczeństwa. Gdy wrócił do kraju przygnieciony porażką, wybuchła pandemia Covid-19. W ostatnim momencie przed lockdownem udało mu się dojechać do syna, w którego towarzystwie spędził...

Co znajdziesz w kategorii: Biografie sportowców

Kto z nas nie chciał kiedyś poznać historii życia wybitnego sportowca, którego zmagania, porażki i sukcesy śledzimy z zapartym tchem? Na szczęście są książki biograficzne! Dzięki nim możemy wczytywać się w znane i dotychczas ukryte fakty z życia tych osób, często dopiero z czasem dowiadując się, jak wiele przeszły. Tak dzieje się na przykład w wypadku Mike Tysona, którego życiorys w książce “Bestia. Historia Mike'a Tysona” przybliża Przemysław Słowiński.

Jak znaleźć najlepsze biografie sportowców?

Chętnie czytane są biografie piłkarzy - zarówno tych grających obecnie, jak i tych, którzy zakończyli już swoją karierę sportową. Yvette Żółkowska-Darska w serii “Wydarzyło się naprawdę” ukazującej się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non przybliża postaci wybitnych współczesnych graczy. Znajdziecie tutaj takie tytuły jak: “Mbappé. Nowy książe futbolu”, “Ronaldinho. Czarodziej piłki nożnej”, “Benzema. Napastnik idealny” oraz “Ronaldo. Po prostu fenomen”. Historię życia jednego z największych piłkarzy w historii opisuje Guillem Balagué w “Leo Messi. Autoryzowana biografia”. Jest on także autorem historii drugiego z najbardziej docenianych wirtuozów piłki nożnej, o którym opowiada w “Cristiano Ronaldo. Biografia”. Inspiracje do własnego rozwoju i siłę do walki o swoje marzenia warto czerpać także z historii innych wielkich piłkarzy, takich jak Zlatan Ibrahimović, którego biografię znajdziecie w książce “Ja. Ibra. Moja historia”.

Sekrety pracy w największych klubach piłkarskich świata poznać można także z innej perspektywy - trenerów. Jak Alex Ferguson stał się jednym z najbardziej docenianych trenerów w historii? Jak wyglądała praca Jurgena Kloppa w Liverpoolu? Jaka historia kryje się za legendą polskiego boiska, Andrzejem Strejlauem? Sięgnijcie po ebooki “ Alex Ferguson. Być liderem”, “Klopp. Mój romans z Liverpoolem” i “On, Strejlau”, by się tego dowiedzieć! Wszystkie czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.

A może nie interesuje Was zupełnie piłka nożna, wolicie koszykówkę, zwłaszcza amerykańską NBA? I w tym temacie znajdziecie na Woblink wiele interesujących tytułów! Sięgnijcie po ebooki “Kevin Durant. W pogoni za wielkością”, “Kobe Bryant. Showman” czy “The Jordan Rules” opowiadające o legendzie Chicago Bulls, Michaelu Jordanie, by poznać wiele nieznanych wcześniej faktów o ich życiu prywatnym, treningach i przebiegu kariery. Szukajcie ich na Woblink jako książek papierowych, audiobooków lub ebooków (epub, mobi, pdf)!

Najlepsze książki o polskich sportowcach

Wiele ważnych tytułów to biografie polskich sportowców - takich jak Robert Lewandowski. Jego postać opisują Maciej Słomiński i Mariusz Kordek w “Robert Lewandowski. Fantastyczna 9”. Życiorysy gwiazd polskiej piłki znajdziecie także w takich ebookach jak “Łukasz Piszczek. Mentalność sportowca”, “Peszkografia. Będzie się działo”, “Grzegorz Lato. Król mundiali” czy “Sebastian Mila. Autobiografia”. Nie tylko piłka nożna doczekała się swoich legend - poznajcie historię Karola Bieleckiego grającego w piłkę ręczną, która zawarta jest na kartach biografii “Wojownik”. Te i wiele innych fascynujących biografii sportowców czeka na Was na Woblink w różnych formatach, w tym jako ebooki!

Nie zawiedziecie się również jeśli ciekawi Was życie i osiągnięcia alpinistów! Legenda polskiego himalaizmu Janusz Majer w książce “Janusz Majer. Góry w cieniu życia” przedstawia Dariuszowi Jaroniowi nie tyle swoją biografię, ile raczej historię miłości do gór, ciekawości świata, pasji i wielkich przyjaźni. Majer był kierownikiem wielu wypraw w złotej erze polskiego himalaizmu - świadkiem sukcesów i porażek, tragedii i wydarzeń niezwykle zabawnych. “Góry w cieniu życia” to opowieść o pokorze względem potęgi natury, a także dosłownie ratujących życie relacjach z ludźmi, którzy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy wszelka nadzieja wydaje się już gasnąć. O swoim górskim żywocie mówi także inna legenda himalaizmu, Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych polskich wspinaczy w historii. “Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego to reporterska biografia piątego człowieka na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Determinacja, dylematy moralne, próby radzenia sobie ze śmiercią, miłość, a także cena, jaką trzeba zapłacić za sukces wypełniają karty tego wyjątkowego ebooka. Wszystkim osobom zainteresowanym górami, wspinaczkami, a zwłaszcza himalaizmem polecamy także sięgnąć do twórczości Dominika Szczepańskiego, który jest autorem i współautorem książek opisujących najważniejsze, a przy tym często tragiczne wydarzenia współczesnego polskiego himalaizmu i ich bohaterów. “Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, “Adam Bielecki. Spod zamarzniętych powiek” czy “Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” to dzieła, które czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf).