W książce Ochrona cyberprzestrzeni Unii Europejskiej autorka analizuje działania podjęte przez Unię Europejską w ramach polityki ochrony cyberprzestrzeni przez UE jako obowiązku zabezpieczenia wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa informacyjnego UE w obliczu współczesnych zagrożeń. Przeanalizowana została również aktualna strategia cyberbezpieczeństwa, polityki i regulację w wymiarze instytucjonalno-prawnym w odniesieniu do standardów międzynarodowych oraz unijnych, w kierunku ...
Lobbing i grupy interesu wraz z rozwojem procesów integracyjnych stały się ważnym elementem mechanizmu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej. Rola interesariuszy nie ogranicza się jedynie do forsowania swojego stanowiska. Ich działalność sprzyja reformowaniu gospodarki europejskiej, jest szansą na uwzględnienie przez decydentów opinii jak najszerszych grup społecznych i narzędziem rozwiązywania konfliktów interesu. _x000D_ Głównym celem książki jest przybliżenie problema...
Znajdująca się w naszej księgarni kategoria Prawo Europejskie obejmuje literaturę prawniczą poświęconą systemowi prawnemu Unii Europejskiej, jego instytucjom, zasadom i wpływowi na prawo krajowe państw członkowskich. Jest to dziedzina dynamiczna i złożona, wymagająca dogłębnej analizy zarówno teorii, jak i praktyki. Książki z kategorii Prawo Europejskie są skierowane do szerokiego grona odbiorców – od studentów prawa, poprzez praktykujących prawników, naukowców, aż po osoby zainteresowane funkcjonowaniem UE i jej regulacjami. W grupie publikacji z dziedziny Prawa Europejskiego znajdują się Podstawy Prawa UE, Prawo Instytucjonalne Unii Europejskiej, Prawo Materialne UE, Ochrona Praw Podstawowych w Unii a także procedury niezbędne przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości. Są to również pozycje, w których porównywane są przepisy Prawa Europejskiego i Prawa Krajowego. Polecamy ponadto książki z wybranymi zagadnieniami w postaci monografii czy studiów określonych przypadków.
Prawo Europejskie dynamicznie ewoluuje, dlatego oferowane przez nas książki uwzględniają najnowsze zmiany legislacyjne i orzecznicze. Wyróżniają się również tym, że w jasny i logiczny sposób przedstawiają złożone zagadnienia. Często zawierają przykłady, studia przypadków, a także analizę kluczowych orzeczeń TSUE. Książki o prawie europejskim są pisane językiem przystępnym dla studentów lub bardziej specjalistycznym, skierowanym do prawników. Często łączone są w nich aspekty prawne z ekonomicznymi, politycznymi czy socjologicznymi. Kategoria Prawo Europejskie jest istotna dla zrozumienia funkcjonowania Unii i jej wpływu na życie obywateli oraz podmiotów gospodarczych.
Oferowane przez nas książki z kategorii Prawo Europejskie są przeznaczone dla bardzo szerokiego grona odbiorców. W zależności od stopnia szczegółowości i poziomu zaawansowania treści, korzystają z nich głównie studenci prawa. Podręczniki i monografie z Prawa Europejskiego są niezbędne nie tylko dla studentów wydziałów prawa, ale również stosunków międzynarodowych, europeistyki oraz innych kierunków, na których wykładane są przedmioty związane z Unią. Pomagają one zrozumieć podstawy, działanie instytucji, zasady i poszczególne obszary prawa UE. Adwokaci, Radcowie Prawni, Sędziowie i Prokuratorzy potrzebują także aktualnej wiedzy o prawie europejskim, aby skutecznie reprezentować swoich klientów w sprawach, które mają wymiar unijny. Są również niezbędne dla notariuszy w kontekście transakcji międzynarodowych. Przydają się ponadto pracownikom administracji państwowej, takim jak urzędnicy czy dyplomaci. Książki z kategorii Prawo Europejskie są także wykorzystywane w celu dydaktycznym przez wykładowców czy naukowców, jak również przez przedsiębiorców. Pomagają im w zrozumieniu złożonego i dynamicznego systemu prawnego, jakim jest prawo Unii Europejskiej, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym.