Znak Biografie piłkarzy - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Znak Biografie piłkarzy - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Biografie piłkarzy

Jaką drogę przebył Cristiano Ronaldo zanim stał się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie? Gdzie trenował Robert Lewandowski? Jaka jest historia Kyliana Mbappé? Z jakimi trudnościami musiał mierzyć się Leo Messi? Kim byli Ronaldinho, Francesco Totti, Zinedine Zidane czy Diego Maradona zanim ich nazwiska poznał cały świat? Jak pracował z polską reprezentacją Adam Nawałka? Nie trzeba zarywać nocy oglądając każdy mecz Barcelony, by chcieć dowiedzieć się jak najwięcej o świecie piłki nożnej i jej legendarnych postaciach. Biografie największych piłkarskich tuz pełne są nieznanych wcześniej informacji zarówno z boisk, jak i szatni. Najciekawsze historie piłki nożnej czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki! Sięgnijcie na przykład po biografię Zbigniewa Bońka, wielkiej postaci polskiego futbolu tak na boisku, jak i poza nim, po zakończeniu sportowej kariery. Jego "Mecze mojego życia" dostępne są u nas między innymi jako audiobook czytany przez Olafa Lubaszenko.

Najciekawsze biografie piłkarzy z Polski

Historie najlepszych piłkarzy to nie tylko opowieści o zagranicznych zawodnikach. Poznajcie takie gwiazdy polskiej piłki jak Kamil Glik czy Łukasz Piszczek z nieznanej dotychczas strony! Chyba każde dziecko w naszym kraju, a już na pewno każdy kibic polskiej reprezentacji zna Roberta Lewandowskiego. Jeśli chcecie bliżej poznać sylwetkę piłkarza, który zawojował stadiony w Polsce i Niemczech, by następnie przywdziać barwy Barcelony, przeczytajcie ebook "Robert Lewandowski. Fantastyczna 9" Macieja Słomińskiego i Mariusza Kordka lub posłuchajcie audiobooka "Lewy. Jak został królem" Łukasza Olkowicza i Piotra Wołosika.

Historia polskiej piłki pełna jest wzlotów i upadków. Szczerze o swojej karierze opowiada na przykład Łukasz Piszczek w biografii "Łukasz Piszczek. Mentalność sportowca" czy ebooku "Piszczek - To, co naprawdę jest ważne" Jarosława Kaczmarka. Biografie polskich piłkarzy to także opowieści z przeszłości. Roman Kołtoń przedstawia trudną karierę Kazimierza Dejny w ebooku "Deyna, czyli obcy. Amerykański sen". Kołtoń jest też autorem historii o boiskowej części życia Zbigniewa Bońka, zatytułowanej "Zibi". Biografia Zbigniewa Bońka". Dzięki książkom biograficznym o piłkarzach możecie bliżej poznać takie legendy polskiego sportu jak Sebastian Mila w jego autobiografii czy Tomasza Frankowskiego w "Franek. Prawdziwa historia Łowcy bramek". Z kolei "Gracze" Bogdana Rymanowskiego to portrety trzynastu polskich legend piłki nożnej, od Włodzimierza Lubańskiego do Roberta Lewandowskiego, od których nie sposób się oderwać!

W świecie piłki nożnej - biografie światowych piłkarzy

Chcecie poznać sylwetkę piłkarza wyjątkowego? Oto i on, Zlatan Ibrahimović! Niepokorny Ibra mógłby swoją biografią sportową obdarzyć co najmniej kilka osób. Na Woblink znajdziecie jego wersję opowiedzianą Davidowi Lagencrantzowi w "Ja. Ibra. Moja historia", a także książkę "Adrenalina. Moje nieznane historie" napisaną wspólnie z Luigim Garlando. Dowiedzcie się, jak sam Zlatan Ibrahimović opowiada o przewrotce, którą wielu uznaje za najbardziej efektowną w historii piłki nożnej, a także jak z perspektywy czasu postrzega spory i kontrowersje, jakie wywoływały jego boiskowe i pozaboiskowe zachowania.

Biografie największych piłkarskich legend to niekończące się źródło inspiracji, a nierzadko i przestróg. Yvette Żółtowska-Darska wraz z Jackiem Sarzało są autorami historii najlepszych piłkarzy na świecie takich jak Kylian Mbappé ("Mbappé. Nowy książę futbolu"), Cristiano Ronaldo ("Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce"), Karim Benzema ("Benzema. Napastnik idealny"), Erling Haaland ("Haaland. Norweski terminator") czy Leo Messi ("Messi. Mały chłopiec, który został wielkim piłkarzem"). To historie o piłkarskiej pasji, determinacji, talencie i wadze ciężkiej pracy, która pomogła przezwyciężyć wiele przeciwności.

Najlepsze biografie piłkarzy i trenerów

Trudna droga na szczyt to niewątpliwie częsta historia życia piłkarzy, ale także trenerów. Alex Ferguson, Jürgen Klopp czy Antonio Conte wpłynęli na historię piłki nożnej co najmniej tak samo znacząco jak ich największe gwiazdy. Legendę brytyjskiego futbolu możecie poznać z nieznanej wcześniej perspektywy dzięki książce "Alex Ferguson. Być liderem" samego Fergusona i Michael Moritza, którą na Woblink znajdziecie zarówno jako książkę papierową, jak i audiobook. Najwięksi trenerzy futbolu są bohaterami wielu ciekawych tytułów. Sylwetkę Jürgena Kloppa przedstawiają na przykład Raphael Honigstein w "Jurgen Klopp. Robimy hałas" czy Anthony Quinn w "Klopp. Mój romans z Liverpoolem". Szczególne miejsce w światowej piłce nożnej zajmują postaci, które zdobyły status legendy na boisku, by potem kontynuować swoją pracę z ławki trenerskiej. Tak właśnie postąpił Zinedine Zidane, którego spojrzenie na swoją karierę możecie poznać bliżej dzięki ebookowi Luci Caioliego "Zinedine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie". Wśród ważnych postaci działających za linią boiska znajdziecie także polskich trenerów, takich jak Andrzej Strejlau, Jacek Gmoch czy Adam Nawałka. "On, Strejlau", której autorami są sam Andrzej Strejlau oraz Jerzy Chromik to fascynująca podróż po życiu tej rodzimej trenerskiej legendy. Wiele o kulisach polskiej reprezentacji możecie dowiedzieć się z książki Łukasza Olkowicza "Nawałka. Droga do perfekcji". Najlepsze biografie mistrzowskich piłkarzy i trenerów czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki!