Bony podarunkowe na Święta

Znak Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Demonomachia, Ebook | Marek Krajewski

    Wciągająca powieść o demonach i Galicji przełomu XIX i XX wieku.Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny.Nieśmiadom mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodz...

    Promocja
    okładka Demonomachia, Audiobook | Marek Krajewski

    "Demonomachia" - wciągająca powieść o demonach i Galicji przełomu XIX i XX wieku. Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny. Nieśmiadom mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego ch...

Znak Horror - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Horror

Czym charakteryzują się horrory?

Dreszcz emocji, napięcie nie pozwalające odłożyć książki, dopóki tajemnica nie zostanie ujawniona, a zagadka rozwiązana - właśnie tym charakteryzują się najlepsze powieści grozy. Horror lub literatura grozy to odmiana fantastyki, która opiera się na takim budowaniu świata przedstawionego i rządzących nim praw, by był on podobny do naszego, a przy tym pełen zjawisk podważających te pozornie oczywiste zasady funkcjonowania. Współczesne horrory nie odwołują się tak intensywnie do zjawisk nadprzyrodzonych jak ich poprzednicy - wiele pozycji z klasyki literatury grozy chętnie jednak po nie sięga. Wampiry, demony, wilkołaki, zombie czy duchy wypełniają karty takich klasyków jak “Frankenstein” Mary Shelley czy “Nawiedzony dom na wzgórzu” Shirley Jackson. Wśród najlepszych powieści grozy z pewnością należy wspomnieć książkę “Zew Cthulhu” H. P. Lovecrafta, zbiór pięciu najbardziej znanych opowiadań niekwestionowanego króla niesamowitych opowieści. Znajdziecie w nim tytułowy “Zew Cthulhu”, a także takie tytuły jak “Widmo nad Innsmouth”, “Szepczący w ciemności”, “Zgroza w Dunwich” oraz “Kolor z innego wszechświata”. Do klasyki horroru z pewnością zalicza się także “Dziecko Rosemary” Iry Lewin, “Egzorcysta” Williama Petera Blatty’ego, “Psychoza” Roberta Blocha czy “Carrie” Stephena Kinga. Ten ostatni autor jest zresztą uważany za króla horrorów. Pozostaje od lat jednym z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających współczesnych pisarzy na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele powieści zaliczanych do klasyki książkowych horrorów - tytuł ten należy się zwłaszcza wielokrotnie nagrodzonej “Carrie”, a także “Lśnieniu”, “Miasteczku Salem” czy “To”. Liczne tytuły autorstwa Kinga doczekały się także znanych ekranizacji, zarówno jako filmy, jak i seriale. Dzieła mistrza grozy znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf)!

Jaka jest różnica między horrorem a thrillerem?

Podczas rozmów o literaturze grozy często pojawia się pytanie - jak rozróżnić horror i thriller? Obydwa opierają się na budowaniu napięcia związanego z niebezpieczeństwem, walką czy nawet śmiercią. Ich bohaterowie często muszą wybierać pomiędzy dobrem a złem, a najlepsi twórcy tego typu historii robią wszystko, by czytelnicy poznawali ich dzieła z zapartym tchem. Warto jednak pamiętać, że horror to nie to samo co thriller. Ten drugi znacznie częściej wiąże się z przestępczością lub zagadką kryminalną. Thrillery opierają się przede wszystkim na uczuciu niepokoju i niepewności, a także zaskoczenia i oczekiwania. Fabuła zmierza do punktu kulminacyjnego, w którym główny bohater lub bohaterka z reguły znajdują się w niebezpiecznej sytuacji. Często w thrillerze rozwiązanie zagadki jest zaskakujące i wiąże się z osobami, których wcześniej nie podejrzewaliśmy. Elementy thrillera pojawiały się już w XIX wieku, szczególnie w twórczości Edgara Allana Poego (“Czarny kot”, “Opowieść Artura Gordona Pyma”) czy Nathaniela Hawthorne’a (“Szkarłatna litera”, “Stories of Suspense”). Horror ma na celu przede wszystkim wywołanie przerażenia, strachu czy nawet obrzydzenia. Nie każda zagadka czy tajemnica są w nim rozwiązane, nierzadko też fabuła pełna jest przemocy, a nawet elementów gore. “Drakula” Brama Stokera czy “Doktor Jekyll i pan Hyde” Roberta Louisa Stevensona to znakomite przykłady mrożących krew w żyłach horrorów. Szukajcie ich na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf!

Najlepsze horrory

Obok Stephena Kinga innym niezwykle popularnym współczesnym twórcą literatury grozy jest Graham Masterton. Jego “Dom stu szeptów”, “Szpital Filomeny”, “Zwierciadło piekieł” czy “Szkarłatna wdowa” od lat niezmiennie zachwycają pisarskim kunsztem i wyjątkowymi pomysłami fabularnymi. Masterton zaczynał swoją karierę literacką powieścią “Manitou”, która rozpoczęła cykl sześciu książek opowiadających o XVII-wiecznym indiańskim szamanie, który budzi się w ciałach współczesnych nowojorczyków i pała nieugaszoną żądzą zemsty. Niepokonany wojownik, a także wiele innych cenionych postaci stworzonych przez Grahama Mastertona czeka na Was na Woblink! Trzymający w napięciu horror to nie tylko domena zagranicznych twórców. Polska literatura grozy także doczekała się wielu znakomitych powieści. Do ważnych polskich twórców horroru na pewno zaliczyć należy Stefana Dardę, którego debiutancki “Dom na wyrębach” niemal natychmiast stał się bestsellerem. Na Woblink znajdziecie także inne z jego znanych dzieł - “Czarny wygon”, “Przebudzenie zmarłego czasu” czy “Nowy dom na wyrębach”. Szukacie mrożących krew w żyłach polskich horrorów? Sięgnijcie po dzieła Stefana Grabińskiego (“Klasztor i morze”, “Księga ognia”), Jakuba Bielawskiego (“Dunkel”, “Ćma”), Artura Urbanowicza (“Inkub”, “Gałęziste”) czy Łukasza Orbitowskiego (“Tracę ciepło”, “Inna dusza”). A dla Was, jaka jest najstraszniejsza książka? Które powieści trzymają Was w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony? Zapewniamy, że znajdziecie je wszystkie na Woblink - jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).