WakacyjnySzoping

Znak Książki o sportach zimowych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Góry dla każdego, Ebook | Gniewomir Knapski

    Pierwszy taki przewodnik po polskich górach To książka dla wszystkich, który marzą o wypadzie w góry, ale nie mają czasu się przygotować.  Gniewomir Knapski – alpinista, zdobywca dwóch szczytów Korony Ziemi, górski pasjonat, autor bloga Śladami Góromira – pomoże nam wybrać najciekawsze szlaki we wszystkich grupach pasm górskich w Polsce i podpowie, na co zwrócić uwagę przed wejściem na szlak i w trakcie wyprawy. Przy opisie każdej trasy znaj...

    Promocja
    okładka Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość, Ebook | Maciej Kozłowski, Szymon Ziobrowski

    Każdego roku Tatry odwiedzają miliony turystów. Lubimy myśleć o naszych górach jako o ostoi dziewiczej natury i lokalnych tradycji. Tymczasem od lat powstają kolejne banery przysłaniające tatrzańskie szczyty, a wieczorne informacje straszą historiami o kolejkach pod Giewontem i oszołomionych niedźwiedziach. Jak ocalić Tatry i ich naturę, aby móc nadal cieszyć się ich pięknem?Projekt Tatry to prowadzone z góralską swadą rozmowy wokół Podhala. Opowieści o sile i tajemnicach prz...

    Promocja
    okładka Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego, Ebook | Tomasz Habdas

    Góry to wolność, bezkresna przestrzeń i spokój, jakich nie da się odnaleźć nigdzie indziej.Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdegoto praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy. W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.W książce znajdziesz:· przemyślane trasy pętle,· górskie le...

Znak Książki o sportach zimowych - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o sportach zimowych

Kategoria książki o sportach zimowych to zaproszenie do świata, w którym królują śnieg, lód, determinacja i nieustanna walka z własnymi słabościami. To literatura, która oddaje ducha narciarstwa, skoków narciarskich, wspinaczki wysokogórskiej czy snowboardu, czyli sportów wymagających nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale również hartu ducha. Dzięki książkom, takim jak „Skoczkowie. Tajemnice mistrzów”, Jarosława Kaczmarka, czytelnicy mogą zajrzeć za kulisy jednej z najpopularniejszych dyscyplin zimowych. Autor przedstawia sylwetki polskich i zagranicznych mistrzów skoków narciarskich, ukazując nie tylko technikę oraz treningi, ale również mentalne przygotowanie, relacje w drużynie a także nieznane historie, które składają się na sukces na mecie. Oferowana przez naszą księgarnię publikacja o sportach zimowych to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać emocje i kulisy sportu, który zimą gromadzi miliony widzów przed ekranami.

Książki o sportach zimowych - dla amatorów i doświadczonych narciarzy

Książki o sportach zimowych to nie tylko biografie czy reportaże, ale to także przewodniki, które pomagają w praktycznym przygotowaniu do sezonu. Dla narciarzy, planujących zimowy wypoczynek, idealną propozycją jest oferowana przez nas książka, pt. „Ski Resorts in Italy. Top 10 Biggest Destinations & 91 Best Ski Runs”, autorstwa Artura Mikołajko i Agnieszki Wąsik. Ta publikacja o sportach zimowych stanowi nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich, którzy chcą odkryć najpiękniejsze ośrodki narciarskie we Włoszech, zaplanować wyjazdy w góry i poznać najlepsze trasy zjazdowe. To przewodnik pełen praktycznych informacji, map, opisów infrastruktury i wskazówek, które sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. Tego typu książki o sportach zimowych są nieocenione przy planowaniu zimowego urlopu, pozwalając w pełni wykorzystać każdy dzień na stoku.

Granice ludzkiej wytrzymałości – książki o sportach zimowych

Zimowe sporty mają również swoją ciemniejszą, bardziej ekstremalną stronę – związaną z alpinizmem, himalaizmem i ryzykiem. Książka pt. „Przeżyć”, autorstwa Elisabeth Revol to wstrząsająca opowieść o tragicznej wyprawie na Nanga Parbat, jeden z najbardziej niebezpiecznych ośmiotysięczników. Ta publikacja o sportach zimowych przedstawia dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się podczas ataku szczytowego, walkę o życie Tomasza Mackiewicza i własne zmagania z mrozem, śnieżycą oraz samotnością. To świadectwo niezwykłej siły, ale także kruchości ludzkiego organizmu wobec gór zimą. Książki o sportach zimowych to nie tylko lektura dla wspinaczy, ale również głęboko poruszające historie o granicach wytrzymałości, cenie pasji i o tym, co naprawdę oznacza przeżyć. Literatura górska to również przypomnienie o szacunku do natury, o jej pięknie, ale i bezwzględności.