Wirtualne Targi

Znak Literatura piękna polska - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Książka o miłości, Audiobook | Małgorzata Halber, Olga Drenda

    Esej w dialogu, czyli gatunek nieoczywisty, a do tego w ujęciu Halber i Drendy dotykający kwestii tak trudnej do uchwycenia językiem - miłości. “Książka o miłości” Halber i Drendy to opowieść dla tych, którzy pragną być kochani. Niepozorna “Książka o miłości” Olga Drenda, pisarka i autorka ”Duchologii”, hołubi rozum i analitycznie podchodzi do rzeczywistości.Małgorzata Halber to pisarka, która zasłynęła z autobiograficznej powieści “Najgorszy człowiek na świecie”...

Znak Literatura piękna polska - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna polska

Polacy nie gęsi, także mają długą tradycję tworzenia wybitnych dzieł beletrystycznych! Polska literatura piękna to zarówno dzieła klasyków, takich jak Władysław Reymont czy Stanisław Lem, jak i współczesna proza autorstwa Wiesława Myśliwskiego lub Olgi Tokarczuk. Najlepsze polskie powieści wyróżniane są od wielu lat nagrodami - zarówno rodzimymi, takimi jak Literacka Nagroda Nike, bądź Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, jak i zagranicznymi: dość wspomnieć tutaj Literacką Nagrodę Nobla przyznaną polskim prozaikom - Henrykowi Sienkiewiczowi (1905 r.), Władysławowi Reymontowi (1924 r.) czy Oldze Tokarczuk (2018 r.). Wybitna literatura piękna polska ma długą tradycję, dzięki czemu możemy mówić o wielu pokoleniach miłośników twórczości polskich pisarzy i pisarek. Na Woblink każdy znajdzie coś dla siebie - nie tylko z racji różnorodności tytułów, ale także formatów. Książka papierowa, audiobook czy ebook, wybierajcie do woli!

Światowe klasyki literatury polskiej

Powieść to niezwykle ważny element naszej rodzimej tradycji literackiej, a bestsellerowe książki polskich pisarzy trafiają do serc i umysłów zarówno Polaków, jak i czytelników poza granicami kraju. Za światowe klasyki literatury uznaje się już takie polskie powieści jak "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy twórczość Władysława Reymonta - jego "Ziemia obiecana" czy "Chłopi". Wielką popularnością w Polsce i za granicą od lat cieszą się powieści Stanisława Lema. Polecamy sięgnąć na przykład po "Solaris", powieść uznawaną za najsłynniejsze dzieło Lema, które na stałe weszło do kanonu klasyki literatury pięknej. Przetłumaczona na czterdzieści języków i sprzedana na całym świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy "Solaris" była także podstawą dla dwóch głośnych filmowych adaptacji. Kolejne pokolenia czytelników mierzą się z tą wyjątkową historią kontaktu ludzi z obcą inteligencją, która staje się pretekstem do rozważań o ograniczeniach umysłu człowieka i specyfice naszego poznania. Czy to historia miłosna? Traktat filozoficzny? Niewątpliwie jest to arcydzieło polskiej literatury, które na Woblink znajdziecie między innymi jako ebook. Oprócz "Solaris" w naszej księgarni czeka na Was także wiele innych popularnych powieści klasyków literatury polskiej - samego Stanisława Lema ("Cyberiada", "Dzienniki gwiazdowe", "Bajki robotów"), a także Henryka Sienkiewicza ("Potop", "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy") czy Bolesława Prusa ("Lalka", "Faraon"). Miłośnikom lekkich i pełnych humoru historii spodoba się z pewnością "Kariera Nikodema Dyzmy" Tadeusz Dołęga-Mostowicza. Do niewątpliwej klasyki polskiej literatury należy także jego powieść "Znachor".

Współczesna proza polska

Wybitni polscy twórcy nie należą jednak do przeszłości - wręcz przeciwnie! Co zatem warto przeczytać w kategorii współczesna proza polska? Nie sposób nie wspomnieć tutaj o Oldze Tokarczuk i jej "Księgach Jakubowych" bądź powieści "Bieguni". Jednak nie tylko laureatka Literackiej Nagrody Nobla może pochwalić się popularnymi książkami z gatunku literatury pięknej! Warto wspomnieć także o Wiesławie Myśliwskim i jego "Traktacie o łuskaniu fasoli", powieści nagrodzonej Literacką Nagrodą Nike 2007. To wyjątkowy monolog kierowany do tajemniczego przybysza, w którym narrator dokonuje stopniowego rozliczenia swojego życia. Na ile miał wpływ na wszystko, co go dotychczas spotkało, a na ile był to efekt skomplikowanej polskiej historii i trudnych doświadczeń z dzieciństwa? Te i inne popularne powieści Wiesława Myśliwskiego łatwo znajdziecie na Woblink! Polecamy sięgnąć także na przykład po "Cicho, cichutko" Ignacego Karpowicza, powieść "Drach" Szczepana Twardocha, "Gorzko, gorzko" Joanny Bator czy "Madame" Antoniego Libery. Polscy autorzy dzieł literackich dostarczą Wam niezapomnianych czytelniczych emocji!

Wybitni polscy autorzy powieści

Polski prozaik - to od wielu lat brzmi dumnie! Rodzima twórczość realizuje się w różnych gatunkach literackich, jednak to beletrystyka niewątpliwie cieszy się największą popularnością wśród miłośników świetnie napisanych wciągających historii. Chwyćcie za "Między ustami a brzegiem pucharu" Marii Rodziewiczówny albo "Trędowatą" Heleny Mniszkówny, by zanurzyć się w świecie miłości i nierzadko trudnych wyborów życiowych. Dla wielu osób niezapomniane doświadczenia niosą "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, opowiadania Marka Hłaski (zawarte np. w tomie "Szukając gwiazd i inne opowiadania") czy "Kosmos" Witolda Gombrowicza. Literackie bestsellery polskie dostępne są na Woblink jako książki papierowe, audiobooki bądź ebooki (epub, mobi, pdf).