Igor Sypniewski

Igor Sypniewski jest polskim piłkarzem grającym na pozycji napastnika. Jego obiecującą karierę przerwały różnego rodzaju problemy osobiste oraz konflikty z prawem, w wyniku których w 2010 roku zawodnik ogłosił rezygnację z gry w piłkę nożną. O jego życiu powstała książkowa autobiografia zatytułowana „Zasypany. Życie na zakręcie”, której współautorami są łódzcy dziennikarze Żelisław Żyżyński oraz Paweł Hochstim.

Kariera piłkarska Igora Sypniewskiego

Igor Sypniewski urodził się 10 listopada 1974 roku w łodzi. Dość wcześnie rozpoczął swoją karierę na polskich boiskach piłkarskich, gdzie grał na pozycji napastnika. Zagrał między innymi w takich klubach jak: ŁKS Łódź, Orzeł Łódź, Ceramika Opoczno, AO Kawala, Panathinaikos Ateny, OFI Kreta, RKS Radomsko, Wisła Kraków, Kallithea FC, Halmstads BK, Malmö FF czy Trelleborgs FF. Sypniewski rozegrał w polskiej ekstraklasie 17 meczów, podczas których strzelił 5 goli. Zagrał także w polskiej reprezentacji w 2 meczach, przeciwko Nowej Zelandii (1999) i Kamerunkowi (2001).

Problemy Igora Sypniewskiego

Pierwsze niepokojące wieści o problemach osobistych pojawiły się w 2002 roku w czasie, gdy Igor Sypniewski był zawodnikiem Wisły Kraków. Nie rozegrał w jej składzie zbyt wielu meczów i po niedługim czasie wyjechał do Grecji do zespołu Kallithea GS, by po dwóch meczach trafić do ligi szwedzkiej. Problemy przeprowadzały się wraz z nim – mówiono kłopotach z depresją. Sypniewski na chwilę wrócił do Polski (do drugoligowego ŁKS Łódź w sezonie 2004/2005), po czym ponownie wyjechał do Szwecji. Tam został zatrzymany przez policję za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – po tym wydarzeniu klub dyscyplinarnie rozwiązał z nim kontrakt. Piłkarz znów przyjechał do Polski, gdzie otrzymał kilka ofert z różnych klubów. Niestety na rozmowę dotyczącą warunków kontaktu z ŁKS Łódź przyszedł nietrzeźwy, przez co nie doszło do jej podpisania.

Podczas meczu Orange Ekstraklasy pomiędzy ŁKS Łódź a Lechem Poznań w maju 2007 roku Igor Sypniewski, wraz z grupą kilkudziesięciu pseudokibiców tego pierwszego klubu, brał udział w ataku na kibiców Lecha, w tym w wyrywaniu i rzucaniu krzesełkami na stadionie. Został zatrzymany i aresztowany – podczas wydarzenia był pod wpływem alkoholu, groziło mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Później niestety nie było wiele lepiej – niedługo po tamtym ataku mieszkanka łódzkiego osiedla Koziny zgłosiła napaść słowną oraz obrzucenie jej przez Sypniewskiego pustymi butelkami pod sklepem spożywczym. Kłopoty z alkoholem nie pozwoliły mu, mimo prób, powrócić do gry w składach ŁKS Łódź lub Sokołowa Aleksandrów Łódzki. Trenował z obydwoma drużynami, jednak został usunięty z ich składów.

Aresztowanie Igora Sypniewskiego

Sąd Rejonowy w Łodzi wydał postanowienie o aresztowaniu Igora Sypniewskiego 9 października 2007 roku na okres miesiąca po tym, jak ponownie został zatrzymany za awanturowanie się pod wpływem alkoholu. 15 maja 2008 roku piłkarz został skazany na 1,5 roku więzienia – uznano go winnym znęcania się nad swoją matką oraz grożenia konkubinie i policjantom. Po tym czasie Sypniewski wyraził chęć powrotu na stadion – uczestniczył w treningach młodych piłkarzy ŁKS Łódź na przełomie 2009 i 2010 roku. Przestał jednak na nie przychodzić w marcu 2010 roku i po kilku dniach poinformował trenera Grzegorza Wesołowskiego, że rezygnuje.

„Zasypany. Życie na krawędzi” w księgarni internetowej Woblink

Pełna wzlotów i upadków historię życia Igora Sypniewskiego w 2014 roku została wydana przez Wydawnictwo Buchmann w 2014 roku. Autobiografia „Zasypany. Życie na krawędzi” została spisana z pomocą dwóch łódzkich dziennikarzy sportowych, Żelisława Żyżyńskiego oraz Pawła Hochstima. Jej wersję papierową oraz ebooka znajdziecie na Woblink, podobnie jak inne sportowe biografie, czekające na was w formach audiobooków, ebooków oraz książek papierowych.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka ZaSYPAny. Życie na zakręcie, Ebook | Żelisław Żyżyński, Igor Sypniewski, Paweł Hochstim

    „Nie pijesz – nie grasz. Pijesz – może zagrasz” – usłyszał wchodząc jako 17-latek do szatni pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Uznał wtedy, że ma duże szanse na karierę, bo przecież o jego talencie już wtedy zaczynały krążyć legendy, a pić zaczął w wieku 9 lat… Igor Sypniewski miał w życiu wszystko. Grał na wielkich stadionach, gdzie zachwycał setki tysięcy kibiców. Teraz nie ma nic. Ta książka to podróż po pięknych europejskich stadionach, ale także próba dotarcia...

    Promocja
    okładka Zasypany. Życie na zakręcie, Książka | Igor Sypniewski, Hochstim Paweł

    „Nie pijesz – nie grasz. Pijesz – może zagrasz” – usłyszał wchodząc jako 17-latek do szatni pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Uznał wtedy, że ma duże szanse na karierę, bo przecież o jego talencie już wtedy zaczynały krążyć legendy, a pić zaczął w wieku 9 lat. Igor Sypniewski miał w życiu wszystko. Grał na wielkich stadionach, gdzie zachwycał setki tysięcy kibiców. Teraz nie ma nic. Ta książka to próba dotarcia do skrywanych wcześniej głęboko tajemnic. Sypniewski...