Bony na Mikołajki

Żelisław Żyżyński

Żelisław Żyżyński to polski dziennikarz sportowy, przez lata związany z „Przeglądem Sportowym” oraz telewizją Canal+ Sport. Komentował przede wszystkim rozgrywki siatkówki oraz piłki nożnej, prowadził także programy studyjne oraz magazyny „Super Piątek” i „Ekstraklasa po godzinach”. Zmienił ścieżkę zawodową, wraz z rodziną przeniósł się na Zanzibar, gdzie pracuje dla jednego z kurortów turystycznych. Żyżyński jest współautorem biografii piłkarza Igora Sypniewskiego pt. „Zasypany. Życie na zakręcie”. Wraz z żoną prowadzi także rodzinnego bloga o podróżach, travELAdviZEL.pl.

Życie prywatne Żelisława Żyżyńskiego

Żelisław Żyżyński urodził się 21 września 1977 roku w Łodzi, gdzie ukończył najstarsze tamtejsze Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Później studiował Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne na Uniwersytecie Łódzkim. Był juniorem zespołu piłkarskiego Start Łódź przez jeden sezon, ale ze względu na kontuzję kolana postanowił się przekwalifikować na dziennikarza sportowego. Swoją karierę rozpoczynał w czasopiśmie „Tempo”, gdzie zadebiutował w 1994 roku. Następnie jeszcze na studiach został zatrudniony w redakcji „Przeglądu Sportowego”, gdzie pracował przez dziesięć lat (do 2006 roku). Pisał także dla „Dziennika – Polska Europa Świat” czy „Faktu”. W latach 2010-2012 prowadził warsztaty z tego tematu na Uniwersytecie Warszawskim.

Żelisław Żyżyński prywatnie uwielbia góry (przede wszystkim Bieszczady) oraz podróże i jazdę na nartach. Swego czasu brał udział w emitowanym na antenie Polsatu teleturnieju „Awantura o kasę”. Z kolei program „Lato z Radiem”, tworząc w ramach jednego z konkursów „Alfabet Polaków”, uznał go za ostatniego Polaka w alfabecie.

Kariera Żelisława Żyżyńskiego w Canal+

Żelisław Żyżyński został dziennikarzem kanału Canal+ Sport w 2008 roku. Komentował mecze polskiej ligi w piłce nożnej, a także na przemian z Cezarym Olbrychtem prowadził program „Super Piątek”. Żyżyński był także szefem biura prasowego podczas trzech rozgrywek Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy (w latach 2008, 2010 oraz 2012) oraz gospodarzem studia podczas Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w piłce nożnej. Pracował przede wszystkim jako reporter podczas meczów Ekstraklasy oraz Ligi Europy. Od października 2017 roku przejął po Krzysztofie Marciniaku prowadzenie poniedziałkowego magazynu „Ekstraklasa po godzinach”. W grudniu 2020 roku Żyżyński zawiesił swoją karierę dziennikarską i przeniósł się z rodziną do Zanzibaru.

„Zasypany. Życie na zakręcie” w księgarni internetowej Woblink

Wraz z Pawłem Hochstimem Żelisław Żyżyński jest współautorem biografii Igora Sypniewskiego, zatytułowanej „Zasypany. Życie na zakręcie”. Ta wydana nakładem wydawnictwa Buchmann książka opowiada niełatwą historię piłkarza Łódzkiego Klubu Sportowego. O talencie tego wówczas siedemnastolatka już zaczynały krążyć legendy, tyle że równocześnie Igor Sypniewski zaczął pić alkohol już w wieku lat dziewięciu. Piłkarz przez jakiś czas podróżował po europejskich stadionach, gdzie zachwycał kibiców, a teraz w zasadzie niewielu o nim pamięta. To historia zaprzepaszczonej szansy, ale też próba odkrycia skrywanych tajemnic i zrozumienia, jak do tego wszystkiego doszło. Książkę „Zasypany. Życie na zakręcie”, której współautorem jest Żelisław Żyżyński znajdziecie na Woblink. Ta, a także inne biografie polskich oraz światowych legend sportu czekają na Was w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka ZaSYPAny. Życie na zakręcie, Ebook | Żelisław Żyżyński, Igor Sypniewski, Paweł Hochstim

    „Nie pijesz – nie grasz. Pijesz – może zagrasz” – usłyszał wchodząc jako 17-latek do szatni pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Uznał wtedy, że ma duże szanse na karierę, bo przecież o jego talencie już wtedy zaczynały krążyć legendy, a pić zaczął w wieku 9 lat… Igor Sypniewski miał w życiu wszystko. Grał na wielkich stadionach, gdzie zachwycał setki tysięcy kibiców. Teraz nie ma nic. Ta książka to podróż po pięknych europejskich stadionach, ale także próba dotarcia...