Piotr Kościelny Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Kościelny Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Kościelny to prywatny detektyw, specjalista od spraw bezpieczeństwa i windykacji terenowej oraz pisarz. Jest autorem powieści kryminalnych oraz książek z pogranicza thrillera i sensacji.

Kościelny urodził się w 1978 roku we Wrocławiu, w którym do dzisiaj mieszka.. Prowadzi prywatne biuro detektywistyczne na terenie Głogowa i Wrocławia. Jest instruktorem sportu, samoobrony oraz rekreacji. W latach 2006-2015 przeprowadził wiele szkoleń z poprawy bezpieczeństwa kobiet w szkołach i firmach prywatnych. W 2009-2015 był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Przez trzy lata pełnił w nim funkcję członka Sądu Dyscyplinarnego. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem zwierząt: ma psa Boksera i trzy koty. W wolnym czasie pisze albo spaceruje z psem.

Książki Piotra Kościelnego

Piotr Kościelny w swojej twórczości wykorzystuje doświadczenia, jakie zdobył podczas pracy jako prywatny detektyw. Dzięki temu pisze pełne napięcia powieści kryminalne, od których nie można się oderwać. Autor zabiera czytelników w pełną mroku rzeczywistość, odsłaniając kulisy pracy stróżów prawa i świat zbrodni.

Oprócz klimatycznych kryminałów i pełnych mroku thrillerów Piotr Kościelny ma w swoim dorobku także kilka bajek dla dzieci. Teksty te nie były dotąd nigdzie publikowane, jednak z okazji Dnia Dziecka 2021 autor udostępnił je bezpłatnie – wystarczyło wyrazić chęć otrzymania ich na jego profilu na Facebooku.

Zakon - debiutancka powieść Kościelnego

Zakon” to debiutancka powieść Piotra Kościelnego. Została wydana w 2017 roku i od razu zwróciła uwagę czytelników, czego efektem była nominacja do tytułu „Polskiej Książki Roku 2017” w konkursie literackim „Brakująca Litera”. „Zakon” jest książką z gatunku political fiction. Autor pisze w niej o ciemnej stronie służb specjalnych, władzy sprawowanej zza kulis i wydarzeniach, które wstrząsnęły Polakami w XXI wieku. W powieści krajem rządzi tajemnicza, absolutna władza. Tworzy Rząd i opozycję, sterując nimi oraz całym społeczeństwem.

Zwierz

Zwierz” z 2019 otwiera cykl „Mikun” z komisarzem Markiem Mikulskim w roli głównej. We Wrocławiu odkryte zostają zwłoki młodej dziewczyny. Kilka dni później w okolicznym lesie znalezione zostają kolejne ciała, a przy nich tajemniczy list. Mikulski jest pewny, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Nieuchwytny zabójca posługujący się pseudonimem „Zwierz” oznajmia, że będzie mordował do momentu, aż nie zostanie złapany. Działa metodycznie i okrutnie. Komisarz ma coraz mniej czasu na odkrycie, kto jest zabójcą. W „Zwierzu” Kościelny odsłania kulisy pracy polskich śledczych, a także pisze o zbrodni doskonałej.

Ta pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść została wyróżniona tytułem „Polskiej Książki Roku 2019” w niezależnym plebiscycie „Brakująca litera”.

Zaginiona

Kolejną powieścią Piotra Kościelnego jest „Zaginiona” będąca pełnym dynamiki, brutalnym i klimatycznym kryminałem. Niespodziewanie dochodzi do zaginięcia młodej kobiety, Agnieszki. Dziewczyna znika bez śladu po kłótni z narzeczonym. Chłopak zgłasza jej zaginięcie na policję i niespodziewanie staje się podejrzanym o morderstwo swojej partnerki. Tym razem nad sprawą zabójstwa pracuje komisarz Tomasz Świderski, który jako jedyny wierzy w wyjaśnienia chłopaka. Mężczyzna został za karę zesłany na posterunek na prowincji i sprawa zaginionej Agnieszki jest dla niego jedyną szansą na rehabilitację.

Wybrany

W „Wybranym” autor wraca do gatunku political fiction i łączy go z klimatycznym thrillerem. Pewien szeregowy polityk zostaje postawiony pod ścianą – musi wykonać przydzielone mu zadanie albo jego kilkuletnia córeczka zginie. Mężczyzna zostaje marionetką w rękach szantażystów, a krajem wstrząsają coraz gorsze afery.

Skóra

Na początku 2021 roku Piotr Kościelny wydał powieść z pogranicza kryminału i thrillera pt. „Skóra”. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście autora – Wrocławiu. Dochodzi tam do odnalezienia pozbawionych fragmentu skóry zwłok młodej kobiety. Niedługo później policja odkrywa kolejne ciała. Doświadczony policjant pracujący w wydziale zabójstw wrocławskiej komendy, Władek Majchrzak, powołuje specjalny zespół. Jego celem jest złapanie psychopatycznego mordercy. Czy Majchrzakowi uda się rozwiązać zagadkę i ująć zabójcę nim będzie za późno?

Wybór

Najnowszą powieścią Kościelnego<.strong> jest wydany w kwietniu 2021 roku „Wybór”. Autor na kartach powieści zabiera czytelnika w bezkompromisową podróż do najmroczniejszych zakamarków ludzkiego umysłu. W Warszawie lat dziewięćdziesiątych XX wieku dochodzi do uprowadzenia młodej dziewczyny. Jednym ze sprawców jest brutalny bandyta Szajba. Paweł, chłopak porwanej, chce, żeby służby złapały przestępców, jednak prokuratura pozostaje bez materiału dowodowego. Dochodzi do tragedii, a Paweł opuszcza kraj. Kilkanaście lat później wojna gangów rozpoczyna się na nowo, a seria brutalnych morderstw to dopiero początek…

Więcej o powieści „Wybór” przeczytacie w wywiadzie z Piotrem Kościelnym zamieszczonym na naszym blogu.

https://woblink.com/blog/wiekszosci-moich-bohaterow-nie-chcialbym-spotkac-na-zywo-wywiad-z-piotrem-koscielnym/

Łowca

„Łowca” to tytuł najnowszej powieści Piotra Kościelnego, która ma ukazać się na rynku wydawniczym pod koniec lipca 2021 roku. W czasie kolonii dziesięciolatek ginie pod kołami ciężarówki. Policja otwiera śledztwo, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice, które będą prześladować pogrążonych w żałobie rodziców chłopca. Lata później w zupełnie innej części Polski zostają odkryte zwłoki dziecka. Czy ta sprawa ma coś wspólnego z tragedią sprzed lat?

Książki Piotra Kościelnego na Woblinku - papierowe, ebooki oraz adudiobooki

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie powieści Piotra Kościelnego we wszystkich formatach – ebook, audiobook i książka papierowa.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!