Opis treści
W jakim zakresie jednostki samorządu terytorialnego mogą uczestniczyć w procesie sprawowania władzy publicznej i czy posiadają narzędzia pozwalające realnie wpływać na jego przebieg?
W książce podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, w jakim zakresie jednostki samorządu terytorialnego mogą uczestniczyć w procesie sprawowania władzy publicznej i czy posiadają narzędzia pozwalające realnie wpływać na jego przebieg.
Omówiono m.in. takie zagadnienia, jak:
- efektywność umowy i aktu administracyjnego w kontekście gospodarowania nieruchomościami,
- tryby ustalania lokalizacji inwestycji,
- procedurę uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
- pojęcie interesu komunalnej spółki akcyjnej,
- finansowanie zadań oświatowych,
- świadczenia z pomocy społecznej realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego,
- uprawnienia kontrolne w sprawach z zakresu ochrony środowiska.
Publikacja jest przeznaczona dla pracowników administracji samorządowej, regionalnych izb obrachunkowych i samorządowych kolegiów odwoławczych oraz administracji rządowej. Zainteresuje również pracowników wymiaru sprawiedliwości oraz środowisk naukowych.
„Prawo do dobrego samorządu w kontekście realizacji zadań publicznych (pdf)”, Redakcja naukowa: Katarzyna Małysa-Sulińska, Mirosław Stec – jak czytać ebook?
Ebooka „Prawo do dobrego samorządu w kontekście realizacji zadań publicznych (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).