"Greta przeczuwała, jak to wszystko się skończy. Obsesja jej męża na punkcie niedokończonej opery Wagnera. Mrożący krew w żyłach pamiętnik pewnego Francuza, poprzedniego właściciela domu. Wojna. I dzień, w którym Rosjanie zajęli jej miasto, jej dom, jej życie…
I tylko ten młody Polak, przypadkowy współlokator, nie pasuje do przeklętej układanki historii. Jego syn, kilkuletni chłopiec z opowieści Grety, zaczyna na nowo stwarzać świat. Świat, który już dawno przeminął.
Przepiękna, misternie skonstruowana powieść o nieistniejącym już wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O Wolnym Mieście Gdańsku i tajemniczej operze Wagnera, która zmieniła życie pewnego kompozytora i jego żony. O fleciście z Hameln i przemarszu szczurów, które w posępnej ciszy wędrują ulicami Gdańska. O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i o niezwykłej przyjaźni małego chłopca ze starą Gretą.
"
Ebooka „Śpiewaj ogrody”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink
na Android lub iOS
lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 03-10-2024
Czytelnik 03-10-2024
Przedwojenny Gdańsk !
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 07-07-2024
Czytelnik 07-07-2024
"Śpiewaj ogrody, których nie znasz, serce moje, jak w szklance naczynia wlane ogrody, jasne, nieosiągalne. Wody i róże Szirazu i Ispahanu, Śpiewaj je błogo, sław je nieporównywalne." Mogłabym pokochać Huelle tylko za pokazanie mi piękna poezji Rilkego, ale w jego prozie wszystko mi zagrało: bogaty język, wzruszająca historia, towarzyszczace mi emocje. Nie mogę "wyjść" z tej książki, ani przestać myśleć jak genialnie autor połączył historie: francuskiego, pierwszego właściciela dworu przy ulicy Polanki, niemieckiego małżeństwa, które ten dom nabyło kilkaset lat później, wraz z mrożącą krew w żyłach tajemnicą, by wreszcie, po wichrach ludzkich losów i wielkiej historii trafić do polskich lokatorów i stać się świadkiem pięknej przyjaźni. Ta wielowątkowa układanka obrazuje kosmpolitycznosc Gdańska i oddaje hołd temu pięknemu, otwartemu miastu. W tej cudownej prozie wybrzmiewa również miłość do muzyki: pochłaniająca, nieuleczalna, absolutna, ale dotyka ona także istoty zła, zbrodni, obsesji oraz wiecznego trwania i przemijania. Mistrzowska literacka mozaika.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 08-08-2021
Czytelnik 08-08-2021
Jak zawsze, świetny język, przenikliwość stylu. Niemniej, kompletnie niezrozumiały dla mnie jest fragment o psychopatycznym, zwyrodniałym mordercy z XIX wieku.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Hania Maj 14-02-2014
Literatura spełnia wiele funkcji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania umysłu ludzkiego. Dostarcza przygód, których nie przeżylibyśmy bez jej istnienia i opowiada historie, których nigdy byśmy nie usłyszeli. Funkcja estetyczna jest u Huellego na najwyższym poziomie, a treść głęboko wciska się w świadomość czytelników. Świetna synteza sztuk w powieści.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 12-02-2014
Czytelnik 12-02-2014
"Śpiewaj ogrody” opowiada niezwykłą historię, która poniekąd obraca się wokół starego pałacyku w Gdańsku. Dorastający chłopiec zaczyna się spotykać z Niemką, do której należał ów pałacyk, w którym dokwaterowano jego rodziców. Spotkania te owocują opowieściami na temat przedwojennego Gdańska, pasji męża Niemki do muzyki, kłopotach z władzami nazistowskimi, czy choćby upiorną historią samego domu. To tylko główne wątki, w samej książce jest ich jeszcze więcej. Właśnie ten splot wydarzeń zrobił na mnie największe wrażenie, pokazując jak czasem jesteśmy częścią niezwykłych historii samemu o tym nie wiedząc. Polecam.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem