Opis treści
W publikacji omówiono coraz częściej występującą w przepisach prawa administracyjnego i niejednolitą kategorię sprzeciwu.
W książce omówiono coraz częściej występującą w przepisach prawa administracyjnego i niejednolitą kategorię sprzeciwu. W rozważaniach autor odkodował treść poszczególnych rodzajów sprzeciwu, a także ustalił warunki ich wniesienia (zgłoszenia) zarówno przez podmioty administrujące, jak i administrowane. Zaproponował również ich typologię.
W pracy omówiono także problematykę sprzeciwu jako środka prawnego służącego ochronie jednostki (zarówno w ustawie Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, czy w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych). Poruszono także tematykę sprzeciwu jako środka nadzoru, który przysługuje organom sprawującym nadzór na samorządami zawodowymi (np. nad samorządem adwokackim czy samorządem radców prawnych).
Adresaci:
Z uwagi na liczne wątki praktyczne odnoszące się do skomplikowanej materii – sprzeciwu jako środka prawnego czy też sprzeciwu stanowiącego część instytucji milczącej zgody, książka skierowana jest przede wszystkim do sędziów sądów administracyjnych i powszechnych oraz adwokatów i radców prawnych zajmujących się tą tematyką. Będzie również przydatnym źródłem informacji dla pracowników administracji w zakresie przypadków, w których przepisy prawa przewidują uprawnienie jednostki (lub kompetencję organu) do wniesienia sprzeciwu.
„Sprzeciw w prawie administracyjnym (pdf)”, Jacek Piecha – jak czytać ebook?
Ebooka „Sprzeciw w prawie administracyjnym (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).