Opis treści
Strategie cyberbezpieczeństwa współczesnego świata
Opracowanie odnosi się do kwestii cyberbezpieczeństwa w sferze nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej, co pozwala na szersze spojrzenie na przedmiotową problematykę. W związku z tym należy je nie tylko ocenić wysoko, ale też szczególnie podkreślić ten fakt. Umiędzynarodowienie cyberbezpieczeństwa pozwala na skuteczniejsze działania w tej sferze, w tym na zapobieganie incydentom mającym niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo systemów informacyjnych, a działania takie są ujęte właśnie w strategiach cyberbezpieczeństwa.
Prof. Dr hab. Mirosław Karpiuk
Zaprezentowane badania cechuje dojrzałość naukowa oraz doskonała znajomość tematyki, która nie ogranicza się jedynie do realiów polskich. Autorki bowiem wnikliwie omawiają i analizują także kształtowanie się systemu cyberbezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Francji i Republice Federalnej Niemiec. […] W recenzowanej monografii można wyróżnić dwie części. Pierwsza jest o charakterze teoretycznym, w której Autorki koncentrują się na aspektach bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jako elementu polityki państwa oraz na miejscu cyberbezpieczeństwa w systemie bezpieczeństwa. W drugiej natomiast zostały poddane analizie obowiązujące oraz przyjęte w ubiegłych latach w wybranych państwach strategie i polityki cyberbezpieczeństwa.
dr Justyna Kurek
„Strategie cyberbezpieczeństwa współczesnego świata”, Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Agnieszka Brzostek – jak czytać ebook?
Ebooka „Strategie cyberbezpieczeństwa współczesnego świata”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).