Opis treści
W książce omówiono instytucję nadużycia prawa procesowego, która została wprowadzona do Kodeksu postępowania cywilnego nowelizacją z 4.07.2019 r. Poddano analizie cele wprowadzenia tej regulacji, jej pojęcie oraz sankcje.
Instytucja nadużycia prawa procesowego została wprowadzona do Kodeksu postępowania cywilnego nowelizacją z 4.07.2019 r. W książce poddano analizie cele wprowadzenia tej regulacji, omówiono jej pojęcie oraz sankcje w przypadku stwierdzenia przez sąd nadużycia uprawnień procesowych. Przedstawiono przykładowe działania mające charakter nadużycia praw procesowych w postaci tzw. łańcucha zażaleń oraz inne mające na celu obstrukcję procesową, jak np. bezzasadne składanie wniosków o zwolnienie od kosztów, których celem jest w istocie przedłużenie postępowania cywilnego.
W opracowaniu uwzględniono aktualną literaturę przedmiotu oraz orzecznictwo sądów, co pozwala na ustalenie prawidłowej wykładni analizowanych regulacji prawnych, zwłaszcza w aspekcie konstytucyjnego prawa do sądu.
Książka jest przeznaczona dla przedstawicieli zawodów prawniczych – adwokatów, radców prawnych, sędziów, komorników. Zainteresuje również pracowników naukowych oraz studentów.
„Zakaz nadużycia praw procesowych (pdf)”, Grzegorz Kamieński – jak czytać ebook?
Ebooka „Zakaz nadużycia praw procesowych (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).