Najnowszy numer „Nowej Europy Wschodniej” (3-4/2016) dostępny już od maja, a w nim m.in.:
Wojciech Jagielski o Państwie Islamskim:
„Obawiam się, że jest to przeciwnik, z którym nie da się negocjować, a
można jedynie próbować wygrać wojnę. Jednak oni nie boją się wojny,
przeciwnie: nie mogą się jej doczekać. Modlą się, żebyśmy wreszcie
ruszyli na nich z czołgami i piechotą,a nie tylko samolotami”.
Dwugłos o żołnierzach wyklętych:
Grzegorz Motyka: „Ci, którzy podejmują trud obrony zbrodniarzy, osiągają skutek odwrotny: zamiast zmyć hańbę z nielicznych partyzantów, którzy dopuścili się niegodnych czynów, stwarzają wrażenie, że mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem znacznie szerszym”.
Janusz
Mierzwa: „Nie widzę w działalności polskiego podziemia
niepodległościowego przeszkody w stosunkach polsko-białoruskich czy
polsko-ukraińskich”
Tomasz Piechal: „Dwa lata od objęcia rządów Petro Poroszenko idzie tą samą ścieżką, którą wcześniej kroczyli Wiktor Juszczenko i Wiktor Janukowycz: tworzy koterie, prowadzi wyniszczającą dla państwa grę o wpływy. Jaki był koniec jego poprzedników– wie każdy”.
„Przyczyny są różne: niekiedy zła wola, brak kompetencji, brak wyobraźni, czasem konieczność. Skutek jest jeden: Polska traci ostatnie kanały komunikacji z Rosją. A nieprawdą jest, że cała odpowiedzialność leży po stronie rosyjskiej” – pisze Zbigniew Rokita.
„Chińczycy nie ufają Moskwie i traktują ją jako skład surowców.
Jednocześnie rozumieją jej działania i chcą utrzymywać z nią dobre
relacje. Chińskie spojrzenie na Rosję jest pozbawione tylko jednego:
złudzeń” – pisze Micha Lubina.
Adam Balcer o odrodzeniu myśli endeckiej, Anna Głąb o tym, co robią rosyjscy oligarchowie w czasach kryzysu, Jolanta Darczewska o rosyjskiej walce o „rząd dusz” na Zachodzie, Aleksiej Małaszenko o prawdziwych celach Putina w Syrii, Michał Milczarek o szokujących akcjach Piotra Pawleńskiego.
Ponadto teksty Witolda Repetowicza z Tadżykistanu, Macieja Falkowskiego z Uzbekistanu, Tomasza Grzywaczewskiego z pogranicza armeńsko-tureckiego, Pawła Pieniążka ze wschodu Ukrainy oraz wiele innych.
Pełny spis treści: http://new.org.pl/2566,post.html
Ebooka „Nowa Europa Wschodnia 3-4/2016”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink
na Android lub iOS
lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).