okładka Sodomaksiążka |  | Marcin Wolski

Pobierz za darmo fragment ebooka

Produkt chwilowo niedostępny

Sodoma książka

6,5

Moja ocena:

Sprzedaje i dostarcza: SIW Znak

Dodano do koszyka

Koszyk
Promocja -25%

Produkt niedostępny

Sprzedaje i dostarcza: SIW Znak

Opis treści

Nadchodzi dzień sądu.
Wielka radość dla miłośników Agenta Dołu i Psa w studni! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w dawnym stylu. Zaprasza do współczesnej Sodomy i każe swemu bohaterowi powtórzyć zadanie, które Bóg zlecił ongiś Lotowi. Jeśli nie znajdzie dziesięciu sprawiedliwych, jego miasto, gigantyczna dziesięciomilionowa metropolia, ulegnie zagładzie, choć tym razem to sami ludzie zgotują ludziom tragiczny los.
Bohater, Tol Willer, ma do dyspozycji parapsychiczne zdolności i tylko 72 godziny. Podjęte zadanie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jego drodze stanie piękna osiemnastoletnia Claire, uciekinierka z zakładu dla panien szczególnego przeznaczenia.
Wstrząsająca i głęboko humanistyczna historia o świecie i czasach, które mogą, choć nie muszą nastąpić, opowiedziana zgodnie z najlepszymi standardami kina akcji.

Szczegółowe informacje na temat książki Sodoma

O autorze

Marcin Wolski

Marcin Wolski jest polskim pisarzem, dziennikarzem oraz satyrykiem, postacią przez wiele lat związaną z Programem 3 (prowadził audycję „60 minut na godzinę”) oraz Programem 1 Polskiego Radia (w programie „ZSYP”). Wolski był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także przez krótki okres dyrektorem Programu I Polskiego Radia i dyrektorem TVP2.

Marcin Wolski – życiorys i kariera

Marcin Jerzy Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarsko debiutował w piśmie „Szpilki” w 1966 roku, później publikował także między innymi w propagandowym piśmie Ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności”. Przede wszystkim był jednak przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Od 1973 do 1981 roku prowadził satyryczną audycję „60 minut na godzinę” w Programie 3. W III Rzeczpospolitej Marcina Wolskiego można było usłyszeć w cotygodniowym programie „ZSYP” emitowanym w Programie 1. Polskiego Radia (1989-2009). Wśród najbardziej znanych słuchowisk autorstwa Wolskiego są „Świnka”, „Laboratorium nr 8” czy „Matriarchat”. W drugiej połowie l. 80. XX wieku Wolski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a od 1980 roku sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu 3. Polskiego Radia. Został zwolniony z pracy w okresie stanu wojennego, jednak jego materiały regularnie pojawiały się nadal w ramach audycji „Powtórka z rozrywki”. Marcin Wolski był także jednym z twórców opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Marcin Wolski jest także stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Jego teksty ukazywały się także w takich czasopismach jak „Wprost” czy „Do Rzeczy”. Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Oprócz tego jest podróżnikiem, a opowieści z jego wypraw posłużyły za kanwę książki „W 80 podróży dookoła świata”.

Książki Marcina Wolskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie dużą część bogatej kolekcji książek autorstwa Marcina Wolskiego. Czekają tu na Was takie tytuły jak „Cyngiel Temidy”, „Powtórka z rozrywki”, „7.27 do Smoleńska”, „Sodoma”, „Mocarstwo”, „Ciemna brama”, „Doktor Styks” czy „Pies w studni”. Na Woblink dzieła Marcina Wolskiego dostępne są zarówno jako książki papierowe, jak ebooki bądź audiobooki.

Opinie i oceny książki Sodoma

6,5

82 oceny / 0 opinii

razem z Lubimy Czytać
Oceń
Sodoma

Sodoma

Marcin Wolski,

Ocena czytelników

6,5

82 oceny wspólnie z Lubimy Czytać

Moja ocena:
    • Sodoma

      Książka. Broszurowa ze skrzydełkami

      36,90 zł  

    • bumerang