Akcja Czytaj na okrągło

Seria z Joanną Chyłką Powieść obyczajowa

Seria z Joanną Chyłką – od czego zacząć przygodę z bestsellerowym cyklem Remigiusza Mroza

Seria z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza to cykl składający się, na ten moment, z trzynastu powieści kryminalno-prawniczych. W swoje książki Remigiusz Mróz zręcznie wplata również elementy thrillera i powieści sensacyjnej gwarantując czytelnikom sięgające zenitu emocje. Seria jest bardzo różnorodna i napisana tak, aby zadowolić jak najszersze grono czytelników – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Cykl z Chyłką w roli głównej przypadł do gustu nie tylko czytelnikom, ale i filmowcom. W 2018 roku na platformie player.pl rozpoczęto emisję pierwszego sezonu serialu noszącego tytuł „Chyłka: Zaginięcie”. Kolejne sezony to „Chyłka. Kasacja”, „Chyłka. Rewizja” i „Chyłka. Inwigilacja”. W tytułowej roli wystąpiła Magdalena Cielecka.

Remigiusz Mróz – autor bestsellerów i mistrz suspensu

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. To też jeden z najpłodniejszych autorów – obecnie ma w swoim dorobku literackim prawie 50 książek i planuje kolejne! Tess Gerritsen porównała go do takich pisarzy jak Jo Nesbø i Stieg Larsson. Mróz z wykształcenia jest prawnikiem, a oprócz opowieści pisze także naukowe artykuły i teksty publicystyczne. Na ten moment napisał osiem serii powieściowych, w tym cykl z Joanną Chyłką, który przyniósł mu największą popularność. Remigiusz Mróz napisał także – pod pseudonimem Ove Løgmansbø – kryminalną trylogię z Wysp Owczych. Jako autor nie ogranicza się tylko do jednego gatunku. Napisał między innymi powieść historyczną, obyczajową, kryminał, thriller i powieść science-fiction. Książki wychodzące spod jego pióra pełne są wartkiej akcji, suspensu i napięcia. Remigiusz Mróz nie ucieka także od podejmowania ważnych społecznie tematów jak przemoc domowa.

Seria z Joanną Chyłką – kolejność czytania

Jeśli zadajecie sobie pytanie o to, od której książki zacząć czytać serię z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza to już spieszymy z odpowiedzią! Lekturę tego cyklu najlepiej zacząć od samego początku, czyli od wydanej w 2015 roku „Kasacji”. Taki sposób czytania Chyłki pozwala uniknąć fabularnych spoilerów, a także pokazuje ewolucję postaci charyzmatycznej prawnik. Dodatkowo czytelnik ma możliwość poznania wielu oblicz Joanny, jej życia zawodowego i prywatnego. W kolejnych tomach otrzymujemy cały przekrój najróżniejszych spraw, przy których pracuje Chyłka – od obrony syna milionera oskarżonego o zabójstwo, przez małżeństwo zmagające się ze stratą dziecka, po oskarżonego o pedofilię brata ważnego polityka.

Kasacja (2015)

Kasacja” to pierwszy tom serii z Joanną Chyłką, który pozwala poznać główną bohaterkę, jej charakter i kierujące nią motywacje. Syn pewnego biznesmena zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Jednocześnie nie zaprzecza, że jest mordercą. Sprawę prowadzi Chyłka, która pracuje dla bezwzględnej warszawskiego korporacji. Pomaga jej aplikant Kordian Oryński. Czy uda im się wygrać tę sprawę?

Zaginięcie (2015)

W „Zaginięciu” Joanna Chyłka i Kordian Oryński będą musieli podjąć się obrony małżeństwa oskarżonego o zabójstwo dziecka. Dziewczynka zniknęła bez śladu z domku letniskowego rodziców. Proces ma charakter poszlakowy, jednak wszystko wskazuje na winę rodziców.

Rewizja (2016)

"Rewizja" - żona i córka pewnego robotnika giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że ubezpieczyciel zwleka z jej wypłatą. Twierdzi, że robotnik zamordował rodzinę. Mężczyzna podejmuje walkę o uniewinnienie i swój własny honor. Pomaga mu w tym Joanna Chyłka.

Immunitet (2016)

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje oskarżony o zamordowanie człowieka, z którym nic go nie łączy. Pochodzą z różnych miast i nigdy się nie spotkali. Mimo tego prokuratura żąda uchylenia immunitetu. Sędzia prosi o pomoc koleżankę ze studiów, Joannę Chyłkę. Nie wie jednak, że kobieta zmaga się z alkoholizmem i upiorami z przeszłości.

Inwigilacja (2017)

Zaginiony przed laty chłopak odnajduje się niespodziewanie na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innymi danymi i twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zaginionym. Mężczyzna po przejściu na Islam i powrocie do Polski trafia na celownik służb. Kiedy zostaje oskarżony o przygotowanie zamachu terrorystycznego zgłasza się po pomoc do Joanny Chyłki.

Oskarżenie (2017)

Od serii morderstw, które wstrząsnęły Warszawą minęło kilka lat. Sprawcę ujęto, a dowody wskazujące na jego winę były niepodważalne. Przynajmniej do pewnego dnia, kiedy mecenas Joanna Chyłka otrzymała list od żony skazańca. Kobieta jest pewna, że ma dowody wskazujące na niewinność męża.

Testament (2018)

Renomowany ginekolog otrzymuje spadek od jednej ze swoich pacjentek. W jego skład wchodzi zapuszczona nieruchomość. Kiedy lekarz przyjeżdża na miejsce, znajduje rozkładające się zwłoki. Ginekologiem zaczyna interesować się policja, która chce aresztować go za przestępstwo. Mężczyzna życzy sobie, aby w sądzie reprezentowała go Joanna Chyłka.

Kontratyp (2018)

W drodze na Annapurnę, jeden z najbardziej wymagających szczytów na całym świecie, ginie troje wspinaczy. Ekipy ratunkowe nie znajdują żadnego śladu po ekspedycji. Kilka tygodni później na tybetański-nepalskiej granicy pojawia się jedyna członkini wyprawy. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie zostaje oskarżona o zabójstwo. Joanna Chyłka będzie musiała dowiedzieć się, co wydarzyło się w drodze na szczyt, a także zmierzyć się z własnymi problemami.

Umorzenie (2019)

Skalscy tworzą idealną rodzinę – kochająca żona, czuły mąż i dwójka szczęśliwych dzieci. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić ich sielanki. Do czasu, kiedy policjanci przybywają do domu rodziny, gdzie znajdują zamordowaną matkę i dzieci. Trop prowadzi do głowy rodziny. Joanna Chyłka podejmuje się prowadzenia sprawy, która z uwagi na jej stan zdrowia może okazać się ostatnią.

Wyrok (2019)

Wyrok” to dziesiąty tom serii z Joanną Chyłką w roli głównej. Mecenas Oryński zdał egzamin adwokacki i ma zastąpić Chyłkę, jako główna siła napędowa w kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką będzie miał poprowadzić zaważy na jego całej przyszłej karierze. Mężczyzna nie ma jednak wyboru i musi podjąć się obrony siedemnastoletniego chłopaka oskarżonego o zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły. W dodatku owo morderstwo do złudzenia przypomina modus operandi Sadysty z Mokotowa. Nastolatek nie ma alibi, a dowody świadczą o jego winie. Nawet Joanna Chyłka sądzi, że tej sprawy nie da się wygrać.

Ekstradycja (2020)

Od ucieczki Joanny Chyłki minęło już kilka miesięcy. Wszelki ślad po niej zaginął. Nawet Europejski Nakaz Aresztowania, jaki za nią wystawiono nie pomógł służbom w odnalezieniu jakiegokolwiek tropu. Tymczasem Oryński prowadzi sprawę mężczyzny, który wybudził się z rocznej śpiączki. Witalij Demczenko jest oskarżony o zastrzelenie trzech osób w jednej z warszawskich restauracji. Mężczyzna nie miał żadnego motywu uzasadniającego popełnienie zbrodni, nie pamięta też prawie niczego, co stało się, zanim zapadł w śpiączkę. Pamięta tylko jedno – ma wiadomość od Joanny Chyłki.

Precedens (2020)

W „Precedensie” do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Kobieta twierdzi, że za chwilę popełni przestępstwo i chce, aby to właśnie Chyłka ją broniła. Zanim prawniczka będzie miała szansę podjąć decyzję, jest już za późno. Aktorka morduje ofiarę, a całą zbrodnię transmituje w mediach społecznościowych. Nie ma wątpliwości co do jej winy, jednak kobieta nie przyznaje się do morderstwa.

Afekt (2021)

Afekt” to trzynasta, najnowsza i na ten moment ostatnia część serii z Joanną Chyłką w roli głównej. Główna bohaterka pracując w nowej kancelarii będzie musiała stanąć przed zawodowym koszmarem. Zostaje jej przydzielona obrona pedofila. Całą sytuację komplikuje fakt, że oskarżony jest bratem jednego z najważniejszych polskich polityków – prowadzącego w przedwyborczych sondażach kandydata na prezydenta. Sprawę pilnie śledzą wszystkie liczące się media, a jej finał przesądzi nie tylko o losie oskarżonego, ale także o wyniku nadchodzących wyborów.

Joanna Chyłka, Remigiusz Mróz – książki, ebooki, audiobooki

Wszystkie tytuły z serii z Joanną Chyłką znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com w formie książek elektronicznych (ebook i audiobook) oraz papierowej.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego