Antyk Marek Derewiecki Pozostałe

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Trwanie i utrwalanie Problem poznania intelektualnego w filozofii Henriego Bergsona, Książka | Elżbieta Walerich

  W pracy starałam się uchwycić istotne cechy Bergsonowskiej teorii potocznego oraz naukowego poznania świata zewnętrznego.Z drugiej strony analizuję też w pewnej mierze zjawiska,które filozof przeciwstawia operacjom rozumu,chodzi oczywiście o aktywność głębokiej części ludzkiej psychiki i poznanie intuicyjne.W tym celu skupiam się na analizie kluczowych dla poznania intelektualnego kategorii:intelektu,trwania,przestrzeni i innych schematów działaniowych oraz pamięci. (fragment...

  Promocja
  okładka Ewangelikalizm w Rosji (XIX-XX wiek), Książka | Pełczyński Grzegorz

  Obszerna monografia dotycząca ewangelikalizmu w Rosji w XIX i XX wieku.

  Promocja
  okładka Pieśniarze na Szewskiej, Książka | Grzegorz Dąbrowski

  Klub Pieśniarze,którego genezę powstania oraz strukturę działania przedstawiam w pierwszym rozdziale pracy,funkcjonuje od przełomu sierpnia i wrzesnia 2013 roku.W gruncie rzeczy jest to rodzaj oddolnie powstałej tzw.instytucji kulturalnej,która może poszczycić się konsekwentnym działaniem przez okres więcej niż sześciu lat w chwili pisania tych słów.
  Fragment z Wprowadzenia autora.

  Promocja
  okładka Chrześcijaństwo a duch świata Zachodu, Książka | Maciej Łodyga

  Rewolucja XXI wieku zmierza do budowy w świecie zachodnim nowej cywilizacji,w której ,,wszystko jest cesarskie'',tzn.sprawom publicznym obca jest jakakolwiek religia,a fundamentem prawa nie ma być etyka chrześcijańska,dominująca w Europie od setek lat.ale etyka świecka-ustalona przez człowieka i przez niego dowolnie zmieniana.

  Promocja
  okładka Nieokiełznana namiętność, Książka | Kasperska HannaMariaJanina

  Opowieść o szalonej namiętności do morza-spokojnego,wzburzonego,nieprzwidywalnego w swym żywiole.To opowieść o fascynacji ciałem kobiecym i męskim,o namiętności i pożądaniu.Autorka w sposób subtelny opisuje sceny erotyczne na plaży i na pokładzie statku.Prozę uzupełnia wykonanymi szkicami z anatomii ciała ludzkiego.

  Promocja
  okładka Lwowskie wykłady akademickie Tom 2 Część 2, Książka | Twardowski Kazimierz

  Kolejny tom wykładów K. Twardowskiego

  Promocja
  okładka Teologia kultury, Książka | Paul Tillich

  Książka omawia religię w jej relacji do egzystencjalizmu,sztuki,psychoanalizy,nauki,edukacji i polityki.Sprzeciwia się duchowemu i intelektualnemu prowincjonalizmowi poprzez porównanie kultur europejskiej z amerykańską,amerykańskiej z rosyjską,wreszczie filozofii protestantyzmu z judaizmem.

  Promocja
  okładka Filozofia form symbolicznych Część 2, Książka | Ernst Cassirer

  Druga część przedstawia filozoficzną analizę form mitu i myslenia mitycznego,ujmując mit jako jako jeden z wyrazów aktywności ludzkiego ducha.

  Promocja
  okładka Jestem filozofem świata Część 2, Książka | Radosław Kuliniak, Mariusz Pandura

  Druga częśc biografii Romana Witolda Ingardena.

  Promocja
  okładka Lokalna polityka gospodarcza w Polsce uwarunkowania-instytucje-instrumenty, Książka | Andrzej Miszczuk, Magdalena Miszczuk

  Polityka gospodarcza definiowana jest jako świadome oddziaływanie państwa na zjawiska społeczno-gospodarcze przy zastosowaniu określonych instrumentów(m.in.polityki pieniężnej,polityki fiskalnej,polityki wzrostu,polityki strukturalnej,polityk sektorowych),dla osiągnięcia wyznaczonych celów.Jej geneza sięga początków istnienia instytucji państwa.Była ona i jest ważnym czynnikiem określającym podstawy jego egxystencji.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Do kategorii „Pozostałe” zostały przypisane wszystkie publikacje, które nie przynależą do żadnej z konkretnych kategorii takich jak: Dla dzieci, Dla młodzieży, Poradniki / Edukacja / Hobby, Powieści i lektury, Dom / Moda / Hobby, Dom / Wnętrze / Ogród, Kolorowanki, Moda i styl, Filozofia, Historia, Historia najnowsza, Historia nowożytna, II wojna światowa, Starożytność i średniowiecze, Internet, komputery, informatyka, Komiks i książka graficzna, Książki obcojęzyczne, Kuchnia / Diety / Fitness, Kultura / Sztuka / Design, Literatura, Fantastyka / Horror, Kryminał / Sensacja / Thriller, Literatura piękna, Poezja / Dramat, Powieść historyczna, Powieść obyczajowa, Romans / Erotyka, Literatura faktu, Biografia / Autobiografia / Wspomnienia, Książki podróżnicze / Przewodniki, Literatura popularnonaukowa, Reportaż, Marketing / Zarządzanie / Finanse, Nauka języków, Nauki ścisłe / Medycyna, Podręczniki / Encyklopedie, Poradniki, Prasa, Prawo, Psychologia / Społeczeństwo / Polityka, Religia, Sport /Rekreacja, Technika / Inżynieria / Rolnictwo oraz Zdrowie / Rodzina / Związki. Kategoria „Pozostałe” zawiera publikacje, których nie da się przypisać tylko do jednej z tych kategorii, gdyż ich granice są bardzo często niewyraźne. To książki znajdujące się zazwyczaj na styku wielu różnych gatunków, wymykające się jednoznacznej klasyfikacji i kategoryzacji.