Masterlab Książki o wampirach - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    okładka Wampir, Ebook | Władysław Stanisław Reymont

    Powieść grozy. Główny bohater, poeta Zenon, jest emigrantem z Polski, który osiedlił się w Londynie. Tam znajduje stabilizację życiową oraz piękną narzeczoną Betsy. Jego życie komplikuje się w chwili, gdy pod wpływem przyjaciela ulega tajemnicom spirytyzmu. Poznaje hinduskiego guru oraz piękną i tajemniczą Daisy. Zafascynowany nią, coraz bardziej ulega jej urokowi. Za jej pośrednictwem kontaktuje się z duchami oraz staje się świadkiem satanistycznych rytuałów. (Wikipedia). T...

Co znajdziesz w kategorii: Książki o wampirach

"Dracula" Brama Stokera, czyli od czego zaczęła się wampirmania

Wampir to jedna z najpopularniejszych istot nadprzyrodzonych, jakie można spotkać w literaturze, zwłaszcza w horrorach. Światu znana była już znacznie wcześniej, lecz demoniczny potwór mordujący ludzi i żywiący się ich krwią na dobre zadomowił się w kulturze popularnej w 1897 roku, dzięki książce Brama StokeraDracula”. Hrabia z Transylwanii stał się inspiracją nie tylko dla wielu późniejszych książek o wampirach, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży, ale także dla twórców filmowych i teatralnych. Powieść epistolarna Brama Stokera stanowi do dziś kultowy utwór, który wprowadza czytelników w nadprzyrodzony świat wampirów. Sam autor stał się dzięki niej jednym z najbardziej znanych twórców światowej literatury grozy. Książkę znajdziecie na Woblink jako ebook w formacie epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o wampirach - Anne Rice "Wywiad z wampirem"

Wśród najlepszych książek o wampirach znajdziecie wiele bohaterów inspirowanych postacią Hrabiego Draculi. Wyjątkową pozycję stanowi tutaj “Wywiad w wampirem” Anne Rice z 1976 roku. Ta amerykańska pisarka stworzyła cykl “Kroniki wampirów”, który stał się serią kultową, zwłaszcza dla miłośników subkultury gotyckiej, a wampir Armand stanął obok Draculi jako wzór tego typu postaci. Pierwszy tom, “Wywiad z wampirem”, doczekał się popularnej ekranizacji z Tomem Cruisem oraz Bradem Pittem w rolach głównych. W 2022 roku powstał także serial - w najważniejszych bohaterów wcielili się Jacob Anderson oraz Sam Reid. książek papierowych, ebooków oraz w audiobookach! Mamy wśród nich niejednego silnego polskiego reprezentanta - sięgnijcie chociażby po “Wampira” Władysława Reymonta, znakomity utwór świadczący o głębokim zainteresowaniu okultyzmem tego wyjątkowego polskiego twórcy. Akcja “Wampira” rozgrywa się w XX wieku w Londynie. Głównym bohaterem jest emigrant z Polski, Zenon. Dobrze wiedzie mu się w życiu osobistym - właśnie zaręczył się z piękną Betsy, jednak wszystko komplikuje się po tym, jak za namową przyjaciela bierze udział w seansie spirytystycznym. Motyw wampiryczny znajdziemy także u innego rodzimego pisarza, Andrzeja Pilipiuka, w jego powieściach składających się na “Serię z Wampirem” (“Wampir z KC”, “Wampir z MO” oraz “Wampir z M3”). Pełne charakterystycznego dla Pilipiuka humoru ebooki opowiadają o warszawskich wampirach żyjących w czasach komunizmu i PRL. W książce “Wampir z KC” znajdujemy się w Polsce, w której komuna właśnie ustępuje miejsca kapitalizmowi. Nie tylko ludzie mierzą się z nową rzeczywistością - także wampiry nie mogą się odnaleźć w nowych układach. Wysłane przez Zakład Pracy na urlop nie mają pojęcia, co ze sobą zrobić - w dodatku firma ostatecznie upada, a jak wiadomo, wampir na bezrobociu ma coraz mniej cierpliwości do byłych ubeków i kamieniczników.

Popularne książki o wampirach dla dorosłych

Jedną z zaliczanych już do kanonu książek o wampirach pozycją, jest jedna z najbardziej uznanych powieści Stephena Kinga, "Miasteczko Salem". Mistrz grozy podchodzi w niej do istot nadprzyrodzonych w sposób tradycyjny, znany choćby z książek Stokera. Sama historia walki prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka z osiedlającymi się w nim krwiożerczymi wampirami jest jednak niezwykle rozbudowana.

Wampir znalazł swoje miejsce także w heksalogii o Dorze Wilk Anety Jadowskiej. Roman, książę wampirów, to wpływowy członek Starszyzny w Thornie, swoisty przełożony Dory, do którego często zwraca się ona po poradę w sprawach ładu i porządku w alternatywnym, magicznym mieście. Wampiry pojawiają się także w uniwersum serii z Mercedes Thompson, wyjątkowej pani mechanik, która potrafi zmieniać się w kojota. Ta bestsellerowa seria urban fantasy autorstwa Patricii Briggs rozgrywa się w mieście, które nocą zaludnia się stworzeniami z najgorszych koszmarów. Jak widzicie, wampiry mają się świetnie nie tylko w odległej Transylwanii! Ich śladami podąża także Aaron Mahnke, wędrujący po świecie przerażających stworów z legend, zamieszkujących zakamarki współczesnych domów i miasteczek. Wyruszcie wraz z nim, sięgając po ebooka “Lore. Potworne istoty”! A jeśli lubicie komiksy, “Amerykański wampir”, pozycja stworzona przez Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque z pewnością przypadnie Wam do gustu. Współtwórcą scenariuszy w pierwszych zeszytach był Stephen King! Poszczególne tomy znajdziecie oczywiście na Woblink.

Szybko rozwijającą się gałęzią literatury dla dorosłych są książki o wampirach z wątkiem erotycznym. Należy do nich na przykład cykl “Blueblood Vampires” Michelle Hercules, saga o wampirach łącząca elementy fantasy, romansu oraz powieści mafijnej. “Mroczny książę” i “Błękitna krew” opowiadają różne historie, które rozgrywają się w tym samym świecie - witajcie w pełnym niebezpieczeństw, magii i uczuć półświatku, w którym rządzą wampirze kasty oraz gangi, ale jest także miejsce na gorącą namiętność! “Blueblood Vampires to jednak nie jedyny cykl powieści dla dorosłych, w których pojawia się postać wampira. Znajdziecie ich także w cyklu “W mroku miasta” polskiej autorki Magdaleny Rewers. Powieści “Tajemnice”, “Cienie” i “Szepty” tworzą wielowątkową historię z wątkami kryminalnymi oraz erotycznymi. W dodatku, wszystko dzieje się we współczesnej Polsce, gdzie ludzie i wampiry żyją obok siebie. Mamy tutaj jego - wielowiekowego wampira bez nadziei na szczęśliwą przyszłość, samotnika bez perspektyw. Mamy i ją - kobietę sukcesu, która w końcu zaczyna przyznawać, że pozornie szczęśliwe życie u boku przystojnego męża nie gwarantuje szczęścia. Życie ich obydwojga wywraca do góry nogami drobny wypadek na przejściu dla pieszych. Jeśli zatem szukacie współczesnego polskiego romansu z wampirzym wątkiem, sięgnijcie po “W mroku miasta”. Znajdziecie je z łatwością na Woblink jako ebooka (epub, mobi, pdf)!

Jakie książki o wampirach dla młodzieży warto przeczytać?

Niektóre chętnie czytane książki i serie powieści o wampirach przeznaczone są z założenia dla młodzieży - wcale nie oznacza to jednak, że nie zainteresują także starszych czytelników. Popularność tych dzieł sprawiła także, że wampir przestał być kojarzony jedynie z krwiożerczym mordercą - jego wizerunek znacznie się ocieplił, a nowa misja życiowa postawiła go w roli super bohatera broniącego ludzkość. A przynajmniej te osoby, na których mu zależy - tak dzieje się chociażby w bestsellerowej serii " Zmierzch " Stephenie Meyer, książkach o wampirach i wilkołakach, które podbiły serca setek tysięcy czytelniczek i czytelników na całym świecie. Saga “Zmierzch”, szybko stała się kultowa i doczekała popularnej ekranizacji filmowej. Ludzka dziewczyna, Bella Swan (Kristen Stewart), i wampir Edward Cullen (Robert Pattinson) zakochują się w sobie wbrew wszystkiemu i wspólnie starają się pokonać liczne przeszkody stające na ich drodze do szczęścia. Równie znaną adaptacją, tym razem w postaci serialu, może pochwalić się inny cykl zaliczający się do książek o miłości i wampirach, “Pamiętniki wampirów” L. J. Smith. Dwa wampiry, dwaj nienawidzący się bracia i jedna dziewczyna, której obydwaj pragną - tak zaczyna się jedna z najbardziej popularnych serii młodzieżowych powieści! Elena, Stefano i Damon są w stanie wciągnąć Was w ten pełen napięć miłosny trójkąt na długo! Dracula, Armand, Edward czy Damon, wszystkich znajdziecie na Woblinku w wyjątkowych powieściach o wampirach!