Akcja Czytaj na okrągło

Sobik Dla dzieci

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Trujące rośliny, Książka | Sroka Magdalena

  Fenek znajduje w ogrodzie smakowicie wyglądajce czerwone kuleczki. Przekonany, że to porzeczki, szybciutko je zjada. Owoce okazują się jednak bardzo gorzkie, a chłopca zaczyna boleć brzuszek. Czy pan doktor Sowa pomoże naszemu bohaterowi?

  Promocja
  okładka Nieśmiałość Przygody Fenka Emocje III, Książka | Dominika Gałka

  Pani Panda zaprosiła do przedszkola specjalnych gości! Tylko dlaczego jeden z nich płacze? I dlaczego Maks jest o to obrażony? Nie obejdzie się bez pomocy Fenka. Czy nasz bohater poradzi sobie w tak trudnej sytuacji?

  Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:

  - zrozumie, czym jest nieśmiałość;

  - dowie się, że osobom nieśmiałym potrzebne jest wsparcie;

  - pozna sposoby pokonywania nieśmiałości.

  Promocja
  okładka Odpowiedzialność Wartości, Książka |

  Fenek bardzo się stara, by być jak najlepszym starszym bratem. Nie zawsze jednak jest to proste i naszemu bohaterowi zdarzają się wpadki. Tak będzie tym razem. Czy wszystko skończy się dobrze? Dzięki tej książeczce Twoje dziecko: - pozna nową wartość, jaką jest odpowiedzialność; - dowie się, co to znaczy być odpowiedzialnym, i że to bardzo ważna, ale trudna cecha; - przekona się, jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnego zachowania....

  Promocja
  okładka Lubię sport Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena

  Fenek grał już w piłkę nożną, pływał w morzu i na basenie, biegał, kręcił hula hop...

  Dzisiaj pozna zupełnie nowy sport! Czy mu się spodoba?

  Promocja
  okładka Segreguję śmieci Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena

  Obok domu Fenka pojawiły się tajemnicze kolorowe igloo. Czy ktoś w nich mieszka? I czy to na pewno igloo? Dowiedzcie się razem z naszymi bohaterami!

  Promocja
  okładka Kamperem przez Polskę Część 3, Książka | Anna Jurczyńska

  Trzecia część cyklu „Pamiętniki Fenka” przeniesie Cię do wspaniałych zakątków Polski, które zobaczysz w zupełnie inny sposób. Może tu mieszkasz? Może tu byłeś z wizytą? Może kiedyś tu będziesz? To właśnie tu czeka na Ciebie przygoda. Zobaczysz rycerskie walki w Malborku, pognasz doliną Baryczy, przejdziesz lubelski Quest, spotkasz zamkowego ducha i wiele innych atrakcji. Kiedy zamkniesz oczy, słyszeć będziesz piosenki z bieszczadzkich szlaków… Usiądź wygodnie i pozwól się za...

  Promocja
  okładka Kamperem przez Polskę Część 4, Książka | Anna Jurczyńska

  Jeśli budzi się w Tobie odkrywca i chcesz przeżyć niesamowite przygody – nie mogłeś trafić lepiej! Fenek zabierze Cię w niezwykłe zakątki Polski, aby pokazać Ci miejsca znane jednym bardziej, drugim mniej, ale zawsze wyjątkowe! Zanim wyruszysz w świat, poznaj Polskę widzianą oczami Twojego kumpla Fenka – nie zawiedziesz się! Czwarta część „Pamiętników Fenka” to 12 kolejnych wypraw Fenka i jego rodziny do wyjątkowych regionów Polski. Ciepła, mądra, pełna zabawnych sytuacji, h...

  Promocja
  okładka Powietrze Przygody Fenka, Książka |

  Fenek bardzo się cieszy, bo jego najlepszy przyjaciel kotek Maks będzie dzisiaj u niego cały dzień i całą noc. To jednak nie koniec wrażeń, ponieważ tata Fenka przygotował dla chłopców wspaniałą niespodziankę związaną z... wiatrem!

  Promocja
  okładka Ogień Przygody Fenka, Książka |

  W Słonecznej Krainie jest dziś bardzo smutny dzień. Rodzinę niedźwiadka Leona , który jest kolegą Fenka, spotkało coś bardzo smutnego. Wszystkiemu winny jest ogień! Czy ogień jest zły?

  Promocja
  okładka Kamperem przez Polskę część 1, Książka | Anna Jurczyńska

  Fenek kończy przedszkole i… wcale nie zamierza odpoczywać! Wsiada z Fenią i rodzicami do kampera, czyli prawdziwego domu na kołach i po chwili wszyscy wyruszają w podróż po całej Polsce. Odwiedzają Kraków, Puszczę Białowieską i Jaskinię Niedźwiedzią. Wpadają do Poznania, Łodzi i Szczecina. A to tylko niektóre miejsca, które są na trasie ich niezwykłej wyprawy. Zapnij pasy! Fenek i jego fantastyczne przygody już czekają na Ciebie! „Kamperem przez Polskę” to nowa seria przyg...

  Promocja
  okładka Przygody Fenka Planowanie Cechy II, Książka | Dominika Gałka

  Fenkowi czasami zdarza się zapomnieć o czymś ważnym. Bywa też trochę niezdecydowany, przez co omijają go różne miłe rzeczy. Jak sobie z tym poradzić, jeśli czasami ciężko jest pamiętać o wielu sprawach naraz?

  Promocja
  okładka Numer alarmowy Przygody Fenka, Książka | Sroka Magdalena

  Fenek dostaje zestaw małego lekarza. Teraz może leczyć wszystkie swoje zabawki, a także rodziców. Przy okazji nauczy się także nowych, interesujących i potrzebnych rzeczy. Jesteście ciekawi jakich?

  Promocja
  okładka Muzeum Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena, Zontek Ewa

  Fenka ostatnio bardzo interesują dinozaury. Rodzice, chcąc sprawić synkowi radość, zabierają go w szczególne miejsce. Czy chcecie im towarzyszyć?

  Promocja
  okładka Skarby jesieni Przygody Fenka Pory roku, Książka | Sroka Magdalena, Zontek Ewa

  Fenek wraz z najlepszym przyjacielem Maksem odwiedza sad swoich dziadków. Niespodziewanie odkrywa w nim wspaniałe skarby. Czy domyślacie się, co to takiego?

  Promocja
  okładka Lato nad morzem Przygody Fenka Pory roku, Książka | Sroka Magdalena, Zontek Ewa

  Nadszedł długo oczekiwany czas wakacji. Fenek i jego rodzice postanowili spędzić je nad morzem. Czy na plaży na pewno są bezpieczni?

  Promocja
  okładka Przyjaźń Przygody Fenka Emocje III, Książka | Dominika Gałka

  Do kotka Maksa przyjeżdżają goście, a Fenek jest z tego powodu nieszczęśliwy. Czy przyjaciela można mieć tylko dla siebie i co mają wspólnego pizza i gokarty?

  Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:

  - zrozumie, czym jest przyjaźń;

  - dowie się, że przyjaciela nie ma się na wyłączność;

  - zrozumie, że o prawdziwej przyjaźni świadczą czyny, a nie słowa.

  Promocja
  okładka Biblioteka Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena, Zontek Ewa

  Pani Panda przygotowała dla swoich przedszkolaków wspaniałą niespodziankę. Zabierze je dzisiaj w miejsce, w którym jeszcze nigdy nie byli: ciche i spokojne, pełne książek dużych i małych... Spróbujcie odgadnąć, dokąd pójdą!

  Promocja
  okładka Wyrzuty sumienia Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena

  Czy zdarzyło wam się kiedyś skłamać? Fenek wie, że nie powinien tak robić, jednak tym razem coś poszło nie tak i okłamał swojego tatę. Czy tata będzie bardzo zły? Czy Fenek naprawi swój błąd i powie prawdę? Przekonacie się tym sami!

  Promocja
  okładka Teatr Przygody Fenka, Książka | Gruca Magdalena

  Fenek razem z panią Pandą i kolegami z przedszkolnej grupy odwiedzą dziś bardzo szczególne miejsce. Pełno tam świateł, dekoracji, jest też wspaniała czerwona kurtyna, a co najważniejsze: prawdziwi aktorzy! Czy byliście tam kiedyś?

  Promocja
  okładka Przygody Fenka Moje okulary Relacje, Książka | Gruca Magdalena

  Kim jest okulista? Czy slyszeliście kiedyś o optyku? Dziś Fenek pozna ich obu oraz dostanie pewien czarodziejski przedmiot- zielony w żółte plamki.
  Spróbujcie odgadnąć, co to takiego!

  Promocja
  okładka Przygoda Fenka Relacje Nowy kolega, Książka | Gruca Magdalena

  Czy wiesz, że można zapisać twoje imie za pomocą samych kropeczek?
  Jeśli chcialbyś się tego nuczyć, a także poznać nowego mieszkańca Słonecznej Krainy, koniecznie przeczytaj tę książeczkę?

  Promocja
  okładka Wiosna w ogrodzie Przygody Fenka Pory roku, Książka | Sroka Magdalena, Zontek Ewa

  Do Słonecznej Krainy wreszcie zawitała wiosna. Rodzice Fenka mają teraz mnóstwo pracy w ogrodzie. Czy nasz bohater zostanie ich małym pomocnikiem?

  Promocja
  okładka Ruch drogowy Przygody Fenka, Książka | Sroka Magdalena

  Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, trzeba znać przepisy ruchu drogowego. Fenek przekona się o tym na własnej skórze. Czy wszystko skończy się dobrze, a nasz bohater nauczy się właściwego zachowania na drodze?

  Promocja
  okładka Przygody Fenka To moje ciało, Książka |

  Fenek bardzo lubi gości, ale tym razem coś jest nie tak. Dlaczego chłopiec nie cieszy się z odwiedzin cioci?

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Literatura dla dzieci to zarówno książki pisane z myślą o najmłodszych czytelnikach, jak i literatura najczęściej przez nich wybierana. Treść publikacji dla dzieci jest tworzona tak, aby odpowiadała nie tylko ich gustom, ale i potrzebom. Autorzy książek dla dzieci muszą zwracać uwagę nie tylko na walory literacko-artystyczne, ale również na to, by tworzone przez nich treści pełniły funkcje wychowawcze, a przede wszystkim edukacyjne. Konflikty między bohaterami tego typu literatury są często zarysowane w oparciu o wyraźny podział na cechy pozytywne i negatywne. Taki sposób ukazania postaci i ich wzajemnych relacji ma na celu kształtowanie w dziecku zdolności rozpoznawania oraz odróżniania dobra i zła. W przeważającej części literatury dziecięcej zło jest pokonywane przez dobro. Początki literatury dla najmłodszych sięgają XVIII wieku. Wcześniej nie pisano tego typu książek – nawet baśnie czy bajki tworzono z myślą o dorosłym odbiorcy. Zalążki literatury dziecięcej to opracowywanie książek dla dorosłych w sposób pozwalający na lekturę także młodszym czytelnikom: skracano tekst, usuwano opisy, wycinano niestosowne fragmenty. W kategorii „Dla dzieci” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się wzruszające historie dla najmłodszych czytelników, jak „Historia Mademoiselle Oiseau” oraz „Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości” wzbogacone o przepiękne ilustracje przypominające te z francuskich katalogów mody. Obie książki to niebanalne opowieści o sile przyjaźni i mocy marzeń. Nie zabrakło tu również powieści kultowego Roalda Dahla, takich jak „Matylda”, „Charlie i fabryka czekolady”, „BFO” czy też „Wiedźmy” oraz klasycznych powieści dla dzieci – „Kopciuszek”, „Pippi Pończoszanka”, „Opowiadania z Doliny Muminków” oraz „Przygody Tomka Sawyera”. Jednak literatura dla dzieci to nie tylko fikcja. W tej kategorii mieszczą się również tytuły skupiające się na roli kobiet w historii, takie jak „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli i Francesci Cavallo oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” Anny Dziewit-Meller, a także książki podróżnicze („Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i tajemnice oceanów”).