Opis treści
Wszystko, co powtarzamy na głos lub w naszych myślach jest afirmacją. Słowa lub myśli, które dominują w naszym życiu stają się częścią naszej tożsamości, pozytywnej lub negatywnej. Ten, kto potrafi przekształcić swoje myśli lub potrafi je kontrolować, posiada potężne narzędzie, dzięki któremu może zmienić siebie na bardzo głębokim poziomie, znacząco poprawiając jakość swojego życia.
Afirmacje użyte w tym nagraniu:
Jestem znakomitym menedżerem. Codziennie doskonalę swoje umiejętności zarządzania. Swój autorytet buduję na profesjonalizmie oraz poszanowaniu współpracowników. Moje moto w pracy menedżera to: Win – Win. Wiem, że potrafię rozwiązać każdy problem w firmie. Wiem, że potrafię doskonale dobierać współpracowników do określonych zadań. W zarządzaniu przyświeca mi myśl: zadowolony pracownik, to dobrze prosperująca firma. Moi współpracownicy są zgranym zespołem dzięki wzajemnemu zaufaniu i poszanowaniu. W zarządzaniu na pierwszym miejscu stawiam ludzi, w drugiej kolejności zadania do wykonania. Wyznaczam jasne i czytelne cele. Wiem, że powodzenie zależy od kapitana, dlatego zawsze zaczynam od siebie. Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepszymi rozwiązaniami. Wiem, że cierpliwością i wytrwałą pracą można osiągnąć każdy cel. Jestem menedżerem z którym chce współpracować każda firma. Jestem inteligentny, twórczy oraz wytrwały.
Afirmacje możemy podzielić na dwie główne kategorie:
1. Afirmacje klasyczne
2. Przekaz podprogowy
Afirmacje klasyczne, to pozytywne sformułowania dotyczące tego co chcemy osiągnąć - np. jestem zdrowy, jestem w szczęśliwym związku, mam ciekawą i dobrze płatną pracę, itd. Sformułowania te należy powtarzać często, aby przedostały się do podświadomości. Podświadomość bowiem kontroluje twoje przekonania i zachowania. Ta metoda, stosowana systematycznie, prędzej czy później wpłynie na twoją podświadomość i twoje codzienne myśli zaczną się zmieniać. Działa to jak zmiana oprogramowania twojego mózgu. Aby wzmocnić skuteczność afirmacji należy dołączyć wizualizację oraz pozytywne emocje, które poczulibyśmy po osiągnięciu tego, do czego zmierzamy. Jakbyś się czuł będąc bogatym, na co przeznaczyłbyś pieniądze? Poczuj to całym sobą, ciesz się tym, zobacz to oczami wyobraźni...tak jakby to już się wydarzyło. Te trzy elementy, czyli pozytywne sformułowania, wzbudzenie pozytywnych emocji i wizualizacja stanowią potężne narzędzie zmiany.
Przekaz podprogowy. Pierwsze publikacje na temat percepcji podprogowej ukazały się w 1898 roku w „The New Psychology”. Na przestrzeni wielu lat zagadnienie to pojawiało się również wielokrotnie w reklamie oraz muzyce. Do dziś trwa spór czy przekaz podprogowy może mieć jakikolwiek wpływ na nasze życie, postawy czy decyzje. Niezaprzeczalnym jest jednak to, że rzeczywistość odbieramy na dwóch poziomach: świadomie i podświadomie. Przekaz podprogowy o którym mowa znajduje się poniżej granic ludzkiej percepcji (świadomej) słuchowej lub wzrokowej. Sygnał podprogowy jest umieszczony poniżej świadomego progu słyszenia. Przypuszcza się natomiast, że jest odbierany na poziomie podświadomym, czyli przez głębszą część tego, co możemy nazwać umysłem zintegrowanym. Badania nad percepcją podprogową przeprowadzono między innymi w Krakowie na studentach AGH. Wyniki tego badania potwierdziły skuteczność przekazu podprogowego. Choć znane są również i takie badania, które dowodzą brak jakiegokolwiek oddziaływania przekazów podprogowych na nasz mózg. Naszym zdaniem przekaz podprogowy stanowi doskonałe uzupełnienie afirmacji klasycznych. Można go odtwarzać w dowolnym czasie podczas codziennych czynności naszego życia.
„Afirmacje dla menedżerów”, Dondziłło Grzegorz – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Afirmacje dla menedżerów”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).