Opis treści
Książka, na podstawie której Ridley Scott nakręcił Łowcę androidów
Książka, na podstawie której Ridley Scott nakręcił Łowcę androidów. Obejrzawszy ten film, Dick uznał ponoć, że grający tytułowego eksterminatora Harrison Ford dostał zlecenie i na niego…
Opracowanie graficzne - Wojciech Siudmak!
„Co to jest człowiek? To pytanie jest tematem Blade runnera i żeby na nie odpowiedzieć, stworzył Dick człowieka sztucznego…W powieści Blade runner sztuczni ludzie to nie poczciwe roboty Asimova z wmontowanymi bezpiecznikami moralności zwanymi trzema prawami robotyki. Androidy Dicka są groźne, bo są kłamstwem, wyglądają jak ludzie, ale brakuje im człowieczeństwa – poczucia winy, współczucia, sumienia…Łowca zbiegłych androidów Rick Deckard poddaje je testowi na współczucie. Istoty niezdolne do współczucia likwiduje. Tylko co dzieje się z jego współczuciem?”
z przedmowy Lecha Jęczmyka
„Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”, Philip K. Dick – jak czytać ebook?
Ebooka „Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 14-11-2022
Czytelnik 14-11-2022
Znakomita książka o człowieczeństwie, jego granicach oraz naszym postrzeganiu siebie i obcych. Czym człowiek różni się od inteligentnych androidów? Czy jesteśmy od nich lepsi? Książka na bardzo niewiele wspólnego z filmem.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 12-05-2019
Czytelnik 12-05-2019
Jak 80% twórczości Dicka - bardzo dobrze się czyta, wciąga, intryguje a przy tym jest w miarę lekkie na wieczór po dniu pracy. A potem czas na Harrisona Forda i Rutgera Hauera ;)
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 22-06-2016
"Blade Runner" to bezsprzecznie klasyka gatunku SF, powieść wielokrotnie omawiana i komentowana na całym świecie. Ton recenzji oscylował od entuzjastycznych po przychylny. Współczesny czytelnik może zarzucić książce Dicka zbyt małą objętość, niezbyt rozbudowane wątki oraz szkicowy jedynie opis świata po nuklearnej katastrofie (nie cierpię szkolnego pojęcia "świat przedstawiony"), ale tak się po prostu w latach `60 pisało fantastykę - książki były raczej zwarte, miały niezbyt skomplikowaną fabułę i ograniczony krąg bohaterów, przy czym nie silono się, by indywidualizować postacie drugiego planu, lub ukazywać omówione już wcześniej zdarzenia z ich perspektywy (co zazwyczaj tylko "rozdyma" książki i przynudza czytelnika). Lektura książki, także w dzisiejszych czasach, potrafi jednak dostarczyć wiele przyjemności. Akcja jest wartka, główny bohater znakomicie zarysowany, a problem postawiony przez autora ciekawy. Co więcej książka znacząco różni się od klasycznego filmu, którego była pierwowzorem - u Dicka sztuczne jest złe i takie już pozostanie, zaś główny bohater coraz lepiej rozumiejący sztuczność i roboty, upodabnia się do nich niebezpiecznie balansuje na granicy człowieczeństwa, coraz mniej w nim ludzkich odruchów. Pytanie o naturę człowieka i sens ludzkich emocji pozostaje jedną z ważkich kwestii stawianych przez autora. "Blade Runner", powieść z kanonu SF, musi po prostu znaleźć się na półce lub w czytniku każdego fana fantastyki. Anaksandridas
Opinia nie jest potwierdzona zakupem