okładka Karaluchy. Ebook | EPUB, MOBI | Jo Nesbo, Mariusz Banachowicz

Ebook

Karaluchy

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

W domu publicznym w stolicy Tajlandii znaleziono ciało norweskiego ambasadora. W Oslo pospiesznie tworzony jest plan uniknięcia skandalu. Policjant Harry Hole wsiada do samolotu skacowany z zastrzykami witaminy B12 i wkrótce zaczyna krążyć po zaułkach Bangkoku: wśród świątyń, palarni opium, dziecięcych prostytutek i barów go-go. Odkrywa, że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo: za ścianami pełza coś, co nie znosi dziennego światła…

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.60 MB (MOBI), 2.37 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Nina

Halina Grice

12.06.2016, 14:34

Lepsza niż Człowiek nietoperz ale to jeszcze nie to. Bardzo szybko domyśliłam się kto był mordercą i byłam bardzo zła, że Harry jeszcze tego nie wie :) Przecież to takie oczywiste :) No cóż, nie poddaje się, ufam opiniom znajomych, że będzie lepiej. Mam nadzieję Panie Nesbo :)Proszę mnie nie zawieść :)

Dawid Ciećwierz

20.12.2015, 19:27

Nie polecam ponieważ jest to wersja nieposiadająca nawet spisu treści.

Agusiek

Agusiek W

08.04.2015, 15:43

Jak to u Jo Nesbo - klasyczna zagmatwana intryga, dużo wątków, jeszcze więcej przemocy i brutalności, rozwiązanie przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Chociaż tym razem już w połowie książki dobrze obstawiłam mordercę. Można przeczytać, ale z pewnością nie jest jedna z topowych książek autora.

Agusiek

Agusiek W

08.04.2015, 15:42

Jak to u Jo Nesbo - klasyczna zagmatwana intryga, dużo wątków, jeszcze więcej przemocy i brutalności, rozwiązanie przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Chociaż tym razem już w połowie książki dobrze obstawiłam mordercę. Można przeczytać, ale z pewnością nie jest jedna z topowych książek autora.

Jacek Micelski

Jacek Micelski

30.03.2016, 10:30

„WARTO PRZECZYTAĆ”

Na książki Jo Nesbo trafiłem całkiem przypadkowo, a właściwie dzięki znajomej, która jest zafascynowana tym norweskim pisarzem. Swoją przygodę z tym autorem rozpocząłem od „Człowieka Nietoperza” poznając charyzmatycznego policjanta Harryego Hole. Lektura tamtej książki tak mnie wciągnęła że postanowiłem sięgnąć po kolejną z tej serii tym razem przyszedł czas na „Karaluchy”. Każdy kto lubi czytać kryminały, a nie miał kontaktu z twórczością Jo Nesbo powinien to jak najszybciej nadrobić, sam się o tym przekonałem na własnej skórze ile straciłem nie czytając wcześniej książek tego genialnego autora.
Powieść „Karaluchy” przenosi nas do stolicy Tajlandii – Bangkoku, gdzie w jednym z domów publicznych zostaje znalezione ciało zamordowanego norweskiego ambasadora. Z uwagi na delikatny charakter sprawy bo mamy do czynienia z zamordowaniem dyplomaty w celu uniknięcia skandalu, w stolicy Norwegii – Oslo powstaje swoisty plan do realizacji którego wyznacza się naszego głównego bohatera Harryego Hole, który przylatuje do Bangkoku i rozpoczyna swoje śledztwo.
Wkrótce odkrywa że w tej sprawie chodzi o coś więcej niż o morderstwo – za ścianami pełza coś, co nie znosi światła dziennego. Ciekawym elementem książki jest samo miejsca akcji czyli Bangkok, miasto pełne kontrastów, mieszanka barów go-go, świątyń, palarni opium, korupcji, biedy i bogactwa czy dziecięcej prostytucji. Czytelnik poznaje przy okazji podczas rozwiązywania zagadki kryminalnej kulturę oraz zwyczaje panujące w Tajlandii, co czyni książkę bardziej interesującą.
Reasumując uważam że warto sięgnąć po tę książkę, ciekawe zwroty akcji, wartka fabuła nie pozwalają się nudzić, a czas spędzony przy książce mija niepostrzeżenie. Polecam innym. Pozdrawiam.