Opis treści
Komentarz zawiera szczegółową analizę przepisów ustawy – Prawo o prokuraturze z uwzględnieniem standardów międzynarodowych i norm konstytucyjnych, a także analogicznych uregulowań dotyczących ustroju sądów i statusu sędziów w Polsce ...
Komentarz zawiera szczegółową analizę przepisów ustawy – Prawo o prokuraturze z uwzględnieniem standardów międzynarodowych i norm konstytucyjnych, a także analogicznych uregulowań dotyczących ustroju sądów i statusu sędziów w Polsce oraz ustroju prokuratury i statusu prokuratorów we Francji (skąd instytucja prokuratury się wywodzi i gdzie przybrała formę uważaną za klasyczną).
Odwołując się do orzecznictwa i doktryny, a także przedstawiając własne poglądy, autor omawia pojęcia ogólne, takie jak niezależność, bezstronność i godność prokuratora. Wyczerpująco wyjaśnia także kwestie szczegółowe, np. przeniesienie prokuratora na inne miejsce służbowe czy wyrażenie zgody na zamieszkiwanie przez niego poza miejscowością będącą siedzibą prokuratury.
Autor prezentuje też uwagi krytyczne do Prawa o prokuraturze z punktu widzenia ochrony podstawowych praw i wolności oraz zasad prawidłowej legislacji, a także formułuje postulaty zmian ustawodawczych.
Książka jest przeznaczona dla prokuratorów, pracowników prokuratury i aplikantów prokuratorskich. Zainteresuje ona również pracowników naukowych, studentów prawa, a także adwokatów i radców prawnych świadczących pomoc prawną dla prokuratorów.
„Prawo o prokuraturze. Komentarz (pdf)”, Piotr Turek – jak czytać ebook?
Ebooka „Prawo o prokuraturze. Komentarz (pdf)”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).