Opis treści
Często się zastanawiałam, co kryje się za moim roztargnieniem i nieumiejętnością radzenia sobie ze stresem. Miałam mnóstwo pomysłów, ale nie potrafiłam się skupić. Jeździłam autobusem na niewłaściwy koniec miasta. Śmiałam się, a później płakałam bez powodu. Zapominałam o tym, co jeszcze przed chwilą chciałam zrobić. Ciągle byłam wyczerpana, a moje myśli pędziły niczym rollercoaster. Znajomych przestało dziwić, że się spóźniam i mylę terminy spotkań. Niektórzy z nich powtarzali, że wszędzie mnie pełno i trudno za mną nadążyć.
Dopiero po wielu badaniach usłyszałam diagnozę: ADHD. Poczułam ulgę, że karuzela w mojej głowie w końcu zyskała nazwę.
Poznaj Angelinę Boerger, dziennikarkę, która ma ADHD i próbuje wyjaśnić innym, co dzieje się w jej głowie. Na Instagramie i w książce pisze o tym, jak wygląda życie z ADHD i dlaczego dziewczęta i kobiety często są diagnozowane nieprawidłowo lub bardzo późno.
Coraz więcej osób dowiaduje się, że ma ADHD, ale wciąż nie jest łatwo o rzetelną wiedzę na ten temat. Ta książka może trochę wypełnić tę lukę. To świetny przewodnik po ADHD -owym życiu napisany z uwzględnieniem doświadczeń neuroodmiennej społeczności i najnowszej wiedzy naukowej. Na pewno przyda się wielu osobom – nie tylko tym ze zdiagnozowanym ADHD, lecz także rozważającym poddanie się diagnozie, a także ich bliskim, znajomym czy pracodawcom.
Ida Tymina, @ida_ma_autyzm
Korzystając z osobistych do świadczeń, autorka w przystępny sposób opisuje trudności i wyzwania, z jakimi wiąże się życie z ADHD . Porusza również historyczne i społeczne aspekty dotyczące ADHD, w tym istotną kwestię rzadszego diagnozowania dziewcząt i kobiet. Pozycja w wielu fragmentach poruszająca i zabawna, zachęcająca do spojrzenia na siebie z akceptacją i zrozumieniem – może okazać się pomocna w oswajaniu swojej diagnozy.
Katarzyna Biernat-Stanaszek, ADHD coach, @naszeadhd
Niespokojny, zbuntowany, niegrzeczny, nieskupiony, ciągle rozkojarzony... To tylko niektóre określenia, jakie słyszałem, będąc dzieckiem. Ja – pełen wrażeń, z myślami pędzącymi na pełnym gazie, które wyskakiwały mi z głowy. Niezrozumiany przez otoczenie. W głowie się nie mieści jest wspaniałą książką o ludziach, którzy cierpią na ADHD. O tym, jak sobie radzą w dorosłym życiu, jak ADHD wpływa na nich i na ich relacje z innymi. Polecam serdecznie, by zrozumieć ADHD -owców.
Mikołaj Roznerski, @mroznerski
Diagnozę „spektrum ADHD” otrzymałam w wieku 27 lat i od tamtej pory każdego dnia widzę, o ile łatwiejsze mogłoby być moje życie, gdybym została zdiagnozowana jako dziewczynka. Dlatego każda taka publikacja jest na wagę złota. Aby każdy i każda z nas mógł i mogła odkryć prawdę o sobie, otrzymać pomoc i żyć , wykorzystując w pełni swój potencjał.
Martyna Kaczmarek, @martynakaczmarek
„W głowie się nie mieści. O dorosłości z ADHD”, Angelina Boerger – jak czytać ebook?
Ebooka „W głowie się nie mieści. O dorosłości z ADHD”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).