okładka Zima lwów. Ebook | EPUB, MOBI | Jan Costin Wagner

Ebook

Zima lwów

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Od czasu tragicznej śmierci żony detektyw Kimmo Joentaa każdego roku spędza samotnie święta Bożego Narodzenia. Szklanka mleka i butelka wódki pomagają mu przetrwać srogą fińską zimę. Tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie jednak wyglądało tak, jak zaplanował sobie Joentaa. Scenariusz wydarzeń zmienia się, gdy u drzwi Joenty pojawia się młoda prostytutka. Jakiś czas później kolega Joenty, patolog, zostaje odnaleziony martwy, a najpopularniejszy fiński prezenter Kai Petteri Hämäläinen ledwo uchodzi z życiem. Okazuje się, że patolog kilka tygodni przed śmiercią był gościem talk-show Hämäläinena. Kimmo Joentaa zaczyna rozmyślać nad śmiercią lekarza. Dlaczego popularny talk-show, który dla milionów widzów stanowi dobrą rozrywkę, mógł w kimś wywołać taką wściekłość, że popchnął go do popełnienia zbrodni?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.78 MB (MOBI), 0.74 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

18.10.2012, 07:30

„”

Książka ta jest trochę dziwna. Właściwie jest na tyle dziwna, na ile dziwny jest jej bohater, fiński policjant Kimmo Joaneta. Na pewno, nie można stwierdzić, że Kimmo nie jest oryginałem i dziwakiem. Wielokrotnie jego poczynania doprowadzają do tego, że nikt z jego otoczenia nie potrafi zrozumieć, co on ma na myśli (nieraz on sam nie wie), lub czego można po nim się spodziewać. Dziwny też wydaje mi się sposób narracji, w jaki Jan Costin Wagner prowadzi w swych powieściach. Są to krótkie, urywane zdania, a tak wiele jest w nich zawarte.
W książce autor porusza temat cierpienia po stracie najbliższych. Jednak jak to bywa w skandynawskich kryminałach, zawarte są tutaj problemy społeczne związane z uzależnieniem od hazardu, prostytucją, oraz inwazyjność i moc telewizji.
Czytając Zimę lwów miałem takie wrażenie, jakby wszystko toczyło się wokół swoim, takim wolniutkim tempem, jednak w coraz bardziej gęstszej atmosferze.
Polecam książkę tym, którzy lubią i cenią mroźne klimaty skandynawskie.

Antoni Starczynowski

02.04.2012, 14:10

„”

To już druga ksiazka Jan Costin Wagner, która przeczytałem. Dla mnie ten autor to gwiazda powieści krymilanej. Ma wyśmienity warsztat dzieki koremu może stowrzyc atmosfere i portrety bohaterów w niezbyt długiej formie powieści. Nie mogłem sie oderwać od tej ksiazki.