Opis treści
Jakub Drzewiecki, policjant drogówki, zostaje kilkukrotnie pchnięty nożem niedaleko swojego domu. Przy ciele sprawca zostawia figurkę Lego. Na miejsce zbrodni przyjeżdżają Tomczyk i Gniewosz, którzy rozpoczynają poszukiwania mordercy.
Tydzień później w jednym z warszawskich parków Hubert Kamiński – właściciel agencji reklamowej – podczas porannej przebieżki zostaje zaatakowany szklaną butelką. Ginie na miejscu. Podczas oględzin Górska i Chudy znajdują przy jego ciele miniaturową futbolówkę.
Co stanowi przyczynę obu zdarzeń? I czy to możliwe, że morderstwa są ze sobą jakoś powiązane? Agata Górska i Sławek Tomczyk łączą siły, by znaleźć sprawcę, zanim kolejna osoba straci życie.
Książkę polecają:
Kwestia winy to coś więcej niż dobry kryminał. Poza tym, że jest emocjonujący i wciągający jak serial, od którego trudno się oderwać, zwraca uwagę na istotne kwestie społeczne. Brawa dla autorki!
Magdalena Stużyńska
Lektura powieści Małgorzaty Rogali to gwarancja zagadki charakterystycznej dla klasycznego kryminału oraz emocji rodem z thrillera psychologicznego. Seria o warszawskich policjantach od dawna zajmuje w mojej biblioteczce półkę „ulubione”.
Tomasz Radochoński, Nowalijki
W_labiryncie_slow 28-06-2021
W_labiryncie_slow 28-06-2021
"Kwestia Winy" to ósma część serii z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem. Poprzednich części nie miałam okazji czytać, jednak nie przeszkadzało to wcale podczas tej lektury. Zaczynając książkę byłam nastawiona na ciekawy , wciągający kryminał. Czytam ich sporo i szczerze mówiąc ten nie zrobił na mnie większego wrażenia. Powieść to bardziej obyczajówka z domieszką zagadki kryminalnej niżeli rasowy kryminał. Duża część książki obejmuje codzienne życie głównych bohaterów, co nie do końca mnie wciągnęło. Muszę nawet przyznać , że książka przez to trochę mi się dłużyła. Zbyt dużo było tu codziennych scen z dziećmi , czy osobistych rozmów między funkcjonariuszami. Kwestie dotyczące morderstw były ciekawsze. Nie jest to jednak intryga, która zostaje dłuższy czas w pamięci czytelnika. Brakowało emocji , które zwykle towarzyszą mi podczas wnikania w ciekawe zagadki kryminalne. Plusem książki jest z pewnością poruszenie problemu społecznego jakim jest przemoc domowa. Autorka stara się zgłębić ten temat bardzo dokładnie. Podkreśla niejednokrotnie , że przemoc może pojawiać się w każdym domu , zarówno tym biednym jak i bogatym, a także w każdej sferze zawodowej. Ciężko mi ocenić tę książkę. Z jednej strony nie otrzymałam tego na co liczyłam sięgając po ten gatunek. Z drugiej zaś, nie jest to zła powieść. Jest po prostu lżejsza, mniej wymagająca. Zostawię ją więc bez konkretnej oceny. Jestem pewna , że znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników ☺️
Opinia nie jest potwierdzona zakupem