Znak Książki o depresji - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego, Ebook | Agnieszka Jucewicz

    12 rozmów o kryzysie psychicznym, które dają wiedzę i niosą nadzieję Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła,doświadczabądź doświadczy kryzysu psychicznego.Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz.Albo jesteś jedną z nich. W szczerych, intymnych rozmowach z Agnieszką Jucewicz bohaterki i bohaterowie tej książki – wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana die...

    Promocja
    okładka Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne, Ebook | Natalia Ziopaja

    „Więcej się uśmiechaj!”„Przesadzasz, inni mają gorzej!”„Idź pobiegać!”„Nie bądź taki(-a) delikatny(-a)!”„Co cię nie zabije, to cię wzmocni” Często bagatelizujemy niepokojące sygnały ze strony naszej psychiki, a rady, które dostajemy, sprawiają, że czujemy się jeszcze gorzej. Czekamy, aż „zły humor” sam minie, lub maskujemy go toksyczną pozytywnością. Kiedy brakuje nam motywacji do działania, winę zrzucamy na kiepską pogodę. Wstydzimy się przyznać, że potrzebujemy pomocy....

Znak Książki o depresji - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o depresji

Zaburzenia depresyjne to współcześnie jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych na świecie. Problem depresji dotyka miliony osób niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego czy osobistej historii. 23 lutego obchodzimy co roku Światowy Dzień Walki z Depresją, a 10 września związany z nią Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. To choroba, która może znacząco wpłynąć na codzienne funkcjonowanie, relacje międzyludzkie oraz ogólną jakość życia. Literatura poświęcona depresji stanowi nieocenione wsparcie zarówno dla osób dotkniętych tą chorobą, jak i dla ich bliskich, terapeutów oraz wszystkich, którzy chcą zgłębić temat zdrowia psychicznego. Mamy nadzieję, że tytuły dostępne na Woblink pomogą Wam lepiej dostrzec (także czasem nieoczywiste) objawy depresji, zrozumieć punkt widzenia osoby dotkniętej depresją, a także że wesprą w zadbaniu o swoje ogólne zdrowie psychiczne. Znajdziecie tutaj między innymi poradniki samopomocowe, książki psychologiczne czy książki dla dzieci, które niestety depresja dotyka coraz częściej.

Zrozumieć depresję

W literaturze poświęconej depresji można znaleźć wiele różnorodnych pozycji – od poradników psychologicznych, przez autobiografie, aż po beletrystykę poruszającą ten trudny temat. Każda z tych książek ma swoją unikalną wartość i może pomóc w lepszym zrozumieniu mechanizmów tego zaburzenia oraz sposobów radzenia sobie z nim. Nie zastąpi ona psychoterapii (a niekiedy także farmakoterapii), do której gorąco namawiamy w każdej sytuacji, w której nie możemy sobie sami poradzić. Czasami jednak nie jesteśmy (jeszcze) na to gotowi - warto tak czy siak pozwolić pomóc sobie w depresji, czy to bliskim, czy ekspertom przelewającym swoją wiedzę i doświadczenie na karty wielu cennych i dobrych książek o depresji.

Osobom zainteresowanym nieco bardziej specjalistycznym spojrzeniem na anatomię depresji polecamy szczególnie takie książki jak "Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim" Doroty Gromnickiej, "Melancholia" Antoniego Kępińskiego, "Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty" Christine A. Padesky i Dennisa Greenbergera czy "Terapia poznawcza depresji oparta na uważności. Profilaktyka nawrotów" Zindela V. Segala, Marka G. Williamsa i Johna D. Teasdale'a. Depresja dotyka nie tylko osoby chorujące, ale także ich rodziny i przyjaciół. Książki o depresji pomagają bliskim lepiej zrozumieć, z czym mierzy się osoba cierpiąca na to schorzenie, oraz uczą, jak ją wspierać.

Różne twarze depresji

Depresja dotyka tak wielu osób, że nawet jeśli sami na nią nie cierpimy, niestety zapewne ktoś w naszym otoczeniu już tak. Tym bardziej warto poszerzyć swoją wiedzę w obszarze zdrowia psychicznego, by nie przegapić ważnych sygnałów i odpowiednio pomóc, zarówno osobie zmagającej się z depresją, jak i osobom w jej otoczeniu. Czytanie książek o depresji może nauczyć nas większej uważności w zakresie kryzysów psychicznych, a co za tym idzie udzielania lepszego wsparcia emocjonalnego. Dobra książka o depresji może pomóc także w zrozumieniu własnych uczuć. Tak działają szczególnie poradniki samopomocowe, do których należy na przykład "Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne" Natalii Ziopaji. Dzięki niemu lepiej zrozumiecie, czym są emocje i jak je pielęgnować, jak radzić sobie ze stresem, stawiać granice, a także jak zrozumieć problemy bliskich Wam osób. Polecamy także światowy bestseller literatury psychologicznej, "W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem" Spencera Smitha i Stevena Hayesa, który na Woblink znajdziecie również jak ebook w formatach epub, mobi lub pdf. Wiele osób ceni sobie również publikację "Świadomą drogą przez depresję. Wolność od chronicznego cierpienia" Zindela Segala, Marka Williamsa, Johna Teasdale'a i Jona Kabata-Zinna, poradnik samopomocowy na temat równowagi psychicznej.

Cenne książki wspierające walkę z depresją w księgarni internetowej Woblink

Literatura naukowa i popularnonaukowa pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy depresji. Dzięki zdobytej wiedzy łatwiej jest podjąć decyzję o leczeniu czy wybrać odpowiednią metodę terapii. Niezależnie od tego, czy szukacie poradnika samopomocowego, naukowego opracowania czy powieści, literatura na ten temat może pomóc w zrozumieniu choroby, jej mechanizmów oraz metod leczenia. Dzięki odpowiednim książkom można znaleźć motywację do walki z depresją, a także nauczyć się skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi. Jeśli szukacie wartościowej lektury na temat depresji, przejrzyjcie dostępne tytuły i wybierzcie książkę, która najlepiej odpowiada Waszym potrzebom. Na pewno znajdziecie ją wśród książek papierowych, audiobooków oraz ebooków, które czekają na Was na Woblink.