Znak Książki o uczuciach i emocjach - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego, Ebook | Agnieszka Jucewicz

    12 rozmów o kryzysie psychicznym, które dają wiedzę i niosą nadzieję Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła,doświadczabądź doświadczy kryzysu psychicznego.Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz.Albo jesteś jedną z nich. W szczerych, intymnych rozmowach z Agnieszką Jucewicz bohaterki i bohaterowie tej książki – wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana die...

Znak Książki o uczuciach i emocjach - książki, ebooki i audiobooki

Wydawnictwo Znak, a raczej Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak" to jedno z najstarszych i największych polskich wydawnictw. Oficyna została założona w 1959 roku w Krakowie - obecnie publikuje ponad 500 tytułów rocznie w ramach kilku marek, w tym Znak Horyzont, Znak Literanova, Znak Emotikon czy Wydawnictwa Otwarte. Grupa wydawnicza Znak jest także wydawcą miesięcznika Znak, jednego z najstarszych tego typu czasopism w Polsce - jego pierwszy numer ukazał się w 1946 roku. Znak jest również współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, w tym corocznych Dni Tischnerowskich. W oficynie tej ukazują się zarówno książki związane z filozofią i religią, jak i bestsellerowe powieści, eseje, tomiki poezji, dzieła non-fiction, historyczne czy literatura dziecięca. Do najpopularniejszych autorów Znaku z pewnością należą więc ks. Józef Tischner, ks. Adam Boniecki, Szymon Hołownia, Leszek Kołakowski, Adam Szustak, Umberto Eco, Ryszard Kapuściński, Mario Vargas Llosa, Eric-Emmanuel Schmitt, Zadie Smith, Wisława Szymborska, Virginia Woolf czy Adam Zagajewski. Ebooki tych autorów w formatach epub, mobi lub pdf bez trudu znajdziecie na Woblink!

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w Krakowie w roku 1959 z inicjatywy osób związanych z miesięcznikiem "Znak" oraz "Tygodnikiem Powszechnym". Jednym z ich celów było umożliwienie polskim czytelniczkom i czytelnikom zapoznania się z niepublikowanymi wcześniej w Polsce dziełami - zwłaszcza przekładami współczesnych teologów i filozofów. Pierwszym dyrektorem i jednym z głównych inicjatorów powstania Instytutu był Jacek Woźniakowski. Początkowo siedziba Znaku mieściła się w pokoju przy ulicy Wiślnej 12 w Krakowie, tuż nad redakcją "Tygodnika Powszechnego". W redakcji zasiadali wtedy między innymi Stanisław Stomma, Hanna Malewska, ks. Józef Tischner i Jerzy Turowicz. W okresie PRLu znakiem rozpoznawczym wydawnictwa były dzieła z gatunku literatury katolickiej i filozoficznej. Stosunkowo rzadko ukazywały się wtedy jego nakładem proza, poezja czy eseje. Cenzura skutecznie utrudniała pracę i rozwój wydawnictwa, jednak czytelnicy chętnie sięgali po książki wydane przez Znak. Na dzieła autorstwa Antoniego Gołubiewa, Karola Wojtyły, Władysława Bartoszewskiego, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, Gustawa Herlinga Grudzińskiego i innych twórców prowadzono zapisy. W latach 80. w Znaku zaczęły ukazywać się także tytuły z dziedziny historii, politologii, komentarze polityczne czy pamiętniki. Szybki rozwój wydawnictwa miał miejsce po 1989 roku - mniej więcej od połowy lat 90. w ofercie wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują polska i zagraniczna proza oraz poezja, książki akademickie, literatura faktu, a także literatura dziecięca. Norman Davies, Józef Czapski, J. M. Coetzee, Samuel Beckett czy Wisława Szymborska to tylko kilka z wielu ważnych nazwisk, których dzieła ukazują się nakładem tej oficyny.

Rozwój wydawnictwa Znak

Jeszcze w 1992 roku Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powołał Fundację Kultury Chrześcijańskiej Znak - jej pierwszym prezesem został Stefan Wilkanowicz, a do celów działalności należy praca na rzecz dobrych stosunków międzywyznaniowych, globalna edukacja oraz relacje z krajami-sąsiadami Polski. W 2009 roku powstała także Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się. W 2006 roku oficyna wydawnicza Znak powołała do życia Wydawnictwo Otwarte, publikujące literaturę popularną. Cztery lata później powstał Woblink, gdzie znajdziecie wiele fantastycznych książek papierowych, audiobooków i ebooków (epub, mobi, pdf). W 2010 roku na rynku pojawiły się trzy osobne marki: Znak, Znak Literanova oraz Znak Emotikon - to ostatnie skupia się przede wszystkim na literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Cztery lata później na rynku pojawił się został także Znak Horyzont.

Autorzy i autorki domu wydawniczego Znak

Wydawnictwo Znak publikowało i publikuje wiele ważnych dzieł z różnych gatunków literackich, zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Liczbę publikowanych książek szacuje się na 500 tytułów rocznie. Wśród ważnych twórców literatury pięknej, esejów i poezji, których dzieła ukazują się nakładem Znak Kraków z pewnością wymienić należy Samuela Becketta, Sylwię Chutnik, T. S. Eliota, Marka Krajewskiego, Eduardo Mendozę, Adama Zagajewskiego, J. M. Coetzee czy Yanna Martela. Wśród książek historycznych wydawnictwa Znak ważne miejsce zajmują dzieła Normana Daviesa, Rogera Moorhouse'a, Antony'ego Beevora, Diane Ducret, Frances Gies i Josepha Gies, Kamila Janickiego oraz Anny Herbich. Z kolei wśród autorów ebooków non-fiction nie sposób nie wymienić Timothy'ego Gartona Asha, Francisa Fukuyamy, Piotra Sztompki, George'a Sorosa, Małgorzaty Szejnert, Wojciecha Jagielskiego lub Katarzyny Kubisiowskiej. Wyróżnikiem marki Znak są nadal tytuły należące do literatury filozoficznej i religijnej. Tutaj z pewnością wspomnieć należy o ks. Józefie Tischnerze, ks. Adamie Bonieckim, Josephie Ratzingerze (późniejszy papież Benedykt XVI), Barbarze Skardze, Władysławie Stróżewskim, Charlesie Taylorze, Karolu Tarnowskim, prymasie Stefanie Wyszyńskim, Szymonie Hołowni czy Jorge Mario Bergoglio (papież Franciszek). W ofercie wydawnictwa Znak z łatwością znajdą dla siebie coś także młodsi czytelniczy - dzieła Roalda Dahla, René Goscinnego, Teda Hughesa, Andrzeja Maleszki czy Michała Rusinka ukazują się w Polsce właśnie dzięki tej oficynie.

Książki Wydawnictwa Znak

Na Woblink znajdziecie całą masę książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf), które ukazały się nakładem Znaku. Najsłynniejsze książki wydawnictwa to chyba tytuły należące do noblistów - irlandzkiego poety Seamusa Heaney'a, Czesława Miłosza czy Wisławy Szymborskiej. Polecamy zwłaszcza zbiór "Wiersze wszystkie" tej ostatniej poetki. Warto sięgnąć także po ebooki innych laureatów Nagrody Nobla - Mario Vargasa Llosy ("Miasto i psy", "Marzenie Celta", "Dyskretny bohater") lub J. M. Coetzeego ("Żywoty zwierząt"). Wydawnictwo Znak wydaje wiele nowości z różnych gatunków. Wystarczy spojrzeć na kilka tytułów, by przekonać się, jak różnorodną literaturę znajdziecie na półkach oficyny wydawniczej Znak. "Galicja" Normana Daviesa, "Kiedy weszłam w twoje życie" Jojo Moyes, seria kryminałów autorstwa Maryli Szymiczkowej (a właściwie Jacka Denhela i Piotra Tarczyńskiego), "Ostra" Marka Krajewskiego, "Zima w Przytulnej" Katarzyny Michalak, "Szczęście" Daniele Steel, "O tyranii" Timothy'ego Snaydera czy "Inne tonacje ciszy" Remigiusza Mroza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - a wszystkie te tytuły czekają na Was niecierpliwie na Woblink także jako ebooki i audiobooki!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o uczuciach i emocjach

Książki o uczuciach i emocjach to wyjątkowa kategoria literacka, która pozwala lepiej zrozumieć ludzką psychikę, przeżycia wewnętrzne i relacje międzyludzkie. Dzięki nim możemy zagłębić się w świat emocji, nauczyć się radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, poznać sposoby regulowania własnych emocji, a także odkryć nowe sposoby na budowanie zdrowych relacji. Silne emocje nie są złe - warto jednak dowiedzieć się na ich temat jak najwięcej, nie tylko by poznać siebie, ale także chociażby wspomóc rozwój emocjonalny dzieci.

W tej kategorii znajdziemy przede wszystkim książki psychologiczne pomagające w pracy nad sobą. Najlepsze książki o emocjach pomagają zrozumieć dynamikę związków, rodzinnych więzi i przyjaźni. Uczą, jak komunikować swoje potrzeby, jak rozwiązywać konflikty i jak budować trwałe, satysfakcjonujące relacje. To także ważne źródło wiedzy o emocjonalności dzieci, jak również sztuce radzenia sobie z własnym wewnętrznym dzieckiem. Na Woblink znajdziecie między innymi książki autorstwa Dale Carnegiego, takie jak "Jak przestać się martwić i zacząć żyć", "Sztuka budowania relacji. Jak nawiązywać kontakty i zdobywać zaufanie" czy , "Jak pokonać zmartwienia i poradzić sobie ze stresem", które dostępne są jako audiobooki.

Poznaj własne emocje

Dlaczego warto czytać wartościowe książki o uczuciach i emocjach? Ułatwiają one na głębszą refleksję nad własnym życiem, przeszłością i przeżyciami, co może pomóc lepiej zrozumieć siebie. Czytając historie bohaterów, którzy przechodzą przez różne trudności emocjonalne, łatwiej jest dostrzec podobieństwa do własnych doświadczeń i znaleźć inspirację do zmian. Mądre książki na temat emocji ułatwiają także rozwój inteligencji emocjonalnej, a to z kolei klucz do sukcesu w relacjach międzyludzkich. Książki o uczuciach pomagają we właściwym czytaniu emocji – zarówno własnych, jak i innych ludzi – oraz uczą, jak je wyrażać i kontrolować. Ta cenna umiejętność przydaje się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Polecamy zapoznać się z ebookiem "Inteligencja emocjonalna" autorstwa Daniela Golemana, który skupia się przede wszystkim na skutecznym kształtowaniu jej u dzieci. Na Woblink znajdziecie także jej kontynuację, "Inteligencja emocjonalna w praktyce". Warto sięgnąć także po "Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu" Rafała Ohme, lekki i dowcipny przewodnik po emocjach.

Jak radzić sobie z emocjami?

Literatura może być formą terapii. Czytając o doświadczeniach innych ludzi, którzy zmagali się z podobnymi problemami, łatwiej jest znaleźć ukojenie i poczucie, że nie jest się samemu w swoich trudnościach. Wiele książek dostarcza również praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z lękiem, złością czy stresem. Sięgnijcie po serię rozmów z rozmaitymi ekspertami, które przeprowadziła w tym temacie Agnieszka Jucewicz w swojej książce "Czując. Rozmowy o emocjach". Książki o uczuciach i emocjach to nie tylko ciekawa literatura, ale także narzędzie do samopoznania, rozwoju i budowania lepszych relacji. Niezależnie od tego, czy szukacie wzruszającej powieści, poradnika psychologicznego czy inspirującej biografii, w tej kategorii znajdziecie coś dla siebie. Jeśli chcecie lepiej zrozumieć siebie i innych, nauczyć się radzić sobie z emocjami i rozwijać swoją inteligencję emocjonalną, warto sięgnąć po książki z tej kategorii. Częstym problemem bywa na przykład złość - jak ją opanować? Skąd się bierze? Jak nie skrzywdzić innych i siebie? Co dzieje się w Twoim organizmie, gdy się złościsz? Przeczytajcie "Uwaga! Złość" Ewy Tyralik-Kulpy, by znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Z kolei "Kreator spokoju" Remigiusza Nestora Kalwarskiego pomaga nam wypracować zdrowe nawyki zarządzania emocjami. Zainspirujcie się, odkryjcie moc literatury i pozwólcie książkom odmienić swoje życie!

Książki o emocjach dla dzieci

Oswajanie emocji u dzieci to niezwykle ważny, a przy tym często niełatwy obszar wychowania. Rozpoznawanie uczuć przez dziecko jest często dla niego zbyt trudne, szczególnie jeśli targają nim silne, negatywne emocje. Polecamy więc sięgnąć po wartościowe książki na temat rozwoju dzieci na poziomie emocjonalnym, a także po przygotowane specjalnie dla nich przewodniki po komplikowanym świecie emocji, dostosowane do wieku dziecka. Najmłodsi z pewnością chętnie poznają "Kolorowego potwora" Anny Llenas czy "Uczucia" Libby Walden i Richarda Jonesa. Aurelie Chine i Chow Chien wprowadzą Was w świat "Uczuć Gucia" w takich książkach jak "Gucio zazdrości", "Gucio się obraża" czy "Gucio się wstydzi". Polecamy także książkę "Feluś i Gucio poznają emocje" Katarzyny Kozłowskiej. "Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią" Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera to tytuł dla nieco starszych dzieci, który pomoże im lepiej zrozumieć różne emocje i poznać sztukę radzenia sobie z nimi. Każda z tych książek może pomóc dzieciom w rozpoznawaniu, wyrażaniu i akceptowaniu emocji. Najlepsze książki o emocjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf).