Opis treści
Lokalność ukazuje się w ramach serii wydawniczej Stosunki Polsko-Żydowskie. Zebrane studia obejmują czasy od wieku XVI aż po współczesność i opisują przypadki mniejszych oraz większych miejscowości.
Artykuły składające się na tom dotyczą związków między społecznościami polską i żydowską na poziomie lokalnym – w miastach, miasteczkach i wsiach. Przedstawiciele obu narodów i religii żyli na tym samym terenie, spotykali się na tych samych ulicach, w tych samych sklepach, szkołach i urzędach. Obie strony ustalały zasady wspólnego życia, z czasem lepszym, a czasem gorszym efektem. Życie osobno, a nawet częściowo osobno było bowiem w wielu sferach – na przykład samorządów, handlu, edukacji – niemożliwe.
Spojrzenie na historię mniejszych miejscowości pozwala dostrzec, jak wielka polityka odciskała na nich swoje piętno. Na podstawie zgromadzonych prac można również wysunąć wniosek, że stosunki polsko-żydowskie przez wieki pozostawały zdominowane przez kontakty gospodarcze. Skala styku kulturowego czy bliższej współpracy politycznej była zaś niewielka.
dr Michał Trębacz
„LOKALNOŚĆ”, Anna Landau-Czajka – jak czytać ebook?
Ebooka „LOKALNOŚĆ”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).