Opis treści
Przepisy ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe kompleksowo regulują status oraz postępowanie uczestników procesu edukacyjnego. Unormowania te określają funkcjonowanie jednostek polskiego systemu oświaty, począwszy od ich tworzenia, działania, przekształcania, po proces ich likwidacji.
„Prawo oświatowe. Komentarz” zawiera omówienie kolejnych jednostek redakcyjnych tej ustawy. Autorka przedstawia w komentarzu praktyczne wyjaśnienia poszczególnych zagadnień ujętych w przepisach Prawa oświatowego, wzbogacając je orzecznictwem sądowym, a także opiniami podmiotów zaangażowanych w realizację zadań oświatowych. W publikacji uwzględniono najnowsze interpretacje omawianych zagadnień. Zwrócono również uwagę na elementy budzące wątpliwości i rozbieżności w stosowaniu Prawa oświatowego. Odwołano się także do przepisów aktów wykonawczych, które stanowią uzupełnienie ogólnych przepisów wynikających z ustawy.
W komentarzu omówione zostały między innymi najnowsze regulacje, które dotyczą:
● branżowych centrów umiejętności,
● Portalu Edukacji i Nauki.
Dodatkowym atutem książki są zamieszczone w komentarzu liczne wzory dokumentów, w tym:
● wzór uchwały o przekształceniu oddziału przedszkolnego w przedszkole,
● wzór decyzji o zezwoleniu na założenie szkoły publicznej,
● wzór uchwały w sprawie przekazania szkoły do prowadzenia przez inną osobę prawną.
„Prawo oświatowe. Komentarz” to publikacja adresowana przede wszystkim do osób zajmujących się na co dzień stosowaniem tych przepisów, tj. pracowników jednostek samorządu terytorialnego, pracowników jednostek obsługujących, dyrektorów szkół i placówek, a także do osób pragnących zgłębić zagadnienia oświaty publicznej od strony formalnoprawnej. W komentarzu opisano występujące na gruncie ustawy instytucje prawne, ze wskazaniem ich charakterystycznych cech oraz istotnych różnic (np. instytucja powierzenia stanowiska dyrektora w kontekście instytucji zastępstwa nieobecnego dyrektora). W komentarzu wyodrębniono poglądy judykatury, które mają duży wpływ na kreowanie poglądów na funkcjonowanie oświaty.
O AUTORZE:
Agata Piszko – prawnik, członek stowarzyszenia audytorów wewnętrznych IIA Polska, ukończyła seminarium doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie organizacji i zarządzania oświatą na szczeblu samorządowym. Jest autorką wielu komentarzy i publikacji oraz wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim, na szkoleniach i kursach dotyczących tematyki oświatowej.
„Prawo oświatowe. Komentarz”, Agata Piszko – jak czytać ebook?
Ebooka „Prawo oświatowe. Komentarz”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).