Opis treści
Wojciech Jagielski w błędnym kole świętej wojny. Podróż z Gruzji przez europejski raj do pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Niezwykły reportaż o palących problemach XXI wieku. Opowieści słuchamy z ust Lary. Jej synowie, gruzińscy Czeczeni, ruszają do Polski. Tutaj Szamil i Raszid zostają Europejczykami. Potem wyjeżdżają dalej na Zachód, gdzie zakładają rodziny. Po latach europejski raj zaczyna ich jednak przerażać obcością i duchową pustką. Wciąga ich święta wojna – wojna o wartości ich zdaniem największe. Tak trafiają do Syrii… Lara wciąż walczy o to, by wrócili do domu. Pozornie oderwane od siebie strony świata – „kontynent rosyjski” z jego strefą wpływów oraz bliskowschodni kalifat – okazują się ściśle związane. Wojciech Jagielski opisuje, jak na ich styku rodzi się fundamentalizm. Tak wygląda świat, kiedy wojna przychodzi do naszego domu. To kolejna po „Nocnych wędrowcach” i „Wypalaniu traw” wciągająca opowieść, której sens wykracza poza wydarzenia w niej opisywane i która pozbawia nas komfortu stereotypowego myślenia.
„Wszystkie wojny Lary”, Wojciech Jagielski – jak czytać ebook?
Ebooka „Wszystkie wojny Lary”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 11-01-2016
Bardzo dobra książka, nie mogłam się oderwać. Szczególnie teraz bardzo na czasie, gdy uchodźcy stali się gorącym tematem w Europie. Ukazuje mechanizm powstawania fanatyzmu, zaciągania się na wojny. Gorąco polecam
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 10-01-2016
Śiwetna, ale nie genialna
FRAGMENT PROTOKOŁU ZE SPOTKANIA SABATU (CZAROWNIC) - kotnakrecacz.pl Na tapecie najnowszy reportaż Wojciecha Jagielskiego, „Wszystkie wojny Lary”, dominowała więc kuchnia czeczeńsko-gruzińska, a więc: - regionalny przysmak, zupa lobio, z czerwonej fasoli, pomidorów, cebuli, czosnku i ostrej papryki - świeżo upieczone pszenne bułeczki - miód - ciasteczka z banana i amarantusa z owocami - ciasteczka cytrynowe (vel globulki :P) - sernik z czekoladą - ciasto francuskie z serem i przyprawami - suszone jabłka Dyskusja nie była burzliwa, ale owocna — na pewno! Zgadzałyśmy się, co do tego, że to dobra, dobrze napisana książka, którą warto przeczytać. Ale żadna też z nas nie sądzi, by znalazła się w 10 najlepszych książek, które przeczytałyśmy w tym roku — wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi, a szczególnie w internetach
Opinia nie jest potwierdzona zakupem
Czytelnik 06-10-2015
Godna polecenia
Niesamowita książka. Jej bohaterką jest Lara – kobieta walcząca o swoich synów. To opowieść o silnej jednostce, która stara się ochronić przed wojną swoją najbliższą rodzinę. Niestety wojna ją dogania. Opowieść Jagielskiego koncentruje się na jednej postaci, ale obok opisuje rzeczywistość pogranicza gruzińsko-czeczeńskiego i pokazuje, jak trudno zbudować tożsamość właśnie w takim miejscu, uzależnionym od wielu kultur i religii. O konflikcie politycznym na tamtych terenach słychać obecnie niewiele – dzięki uważnej lekturze można dowiedzieć się niemal wszystkiego. Za to właśnie należy docenić reporterski sznyt autora „Wypalania traw”. Historia Lary jest emocjonująca i ciekawa, a tło społeczno-polityczne jest wartością naddaną. Serdecznie polecam lekturę, warto!
Opinia nie jest potwierdzona zakupem