Opis treści
To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.
– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie podnieśli. W Europie ekscytujecie się modą na Kanadę, bo patrzycie na nią przez kolorowe skarpetki naszego nowoczesnego premiera. Ale prawda mniej się nadaje do lajkowania – powiedział autorce jeden z bohaterów tej książki.
Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.
Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?
27 śmierci Toby’ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.
„27 śmierci Toby'ego Obeda”, Joanna Gierak-Onoszko – jak czytać ebook?
Ebooka „27 śmierci Toby'ego Obeda”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Czytelnik 26-07-2021
Czytelnik 26-07-2021
Fajna tematyka, ale coś mi nie leżało w sposobie pisania.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 25-07-2021
Czytelnik 25-07-2021
A ciąg dalszy pisze życie.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 27-05-2021
Czytelnik 27-05-2021
Nie jest to lektura łatwa, ale niesamowicie otwierająca na prawdę
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 10-04-2021
Czytelnik 10-04-2021
Niesamowita książka, fantastycznie i lekko napisana, a porusza bardzo trudne tematy. Z opisu trudno było mi rozszyfrować o czym ta książka będzie, okazuje się, że o próbach asymilacji ludności rdzennej zamieszkującej Kanadę i o tym jak aktualnie wyglądają trudne stosunki między Pierwszymi Narodami a pozostałą ludnością i jak wyglądają relacje między wszystkimi włóknami tej wielokulturowej tkanki. Prawdę mówiąc nie byłam świadoma, że ten kraj ma tak splamioną krzywdą przeszłość. Suma sumarum - pozycja po którą naprawdę warto sięgnąć.
Opinia potwierdzona zakupem
Czytelnik 07-02-2021
Czytelnik 07-02-2021
Pierwsza książka autorki, reportaż. Temat szeroki z mnóstwem mniejszych wątków. Porównać można do rzeki Albany w Kanadzie. Fragmentami ciężko uwierzyć, ze to nie fikcja, a fakty. Moi przyjaciele z niecierpliwością czekają na wersję anglojęzyczną. A ja na kolejną książkę.
Opinia potwierdzona zakupem