W obliczu ogólnoświatowej kwarantanny większość z nas zmuszona została do pozostania w domach. Wielu czytelnikom taka sytuacja daje możliwość nadrobienia książkowych zaległości. Zamknięto większość sklepów stacjonarnych, w tym księgarnie. Na szczęście żeby kupić ebooki, nie musicie wychodzić z domów, a nawet za nie płacić! W księgarni internetowej Woblink znajdziecie darmowe ebooki! W katalogu znajduje się przeszło 1000 darmowych pozycji. Do pobrania za darmo są m.in. lektury szkolne, klasyka literatury, opowiadania takich autorów, jak Dominika Słowik, Łukasz Orbitowski czy Wit Szostak.

Jak znaleźć darmowe ebooki na Woblink.com?

Darmowe ebooki na Woblinku możecie znaleźć zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i aplikacji mobilnej. Wystarczy wejść w zakładkę „darmowe ebooki”, a w katalogu pojawią się książki, które możecie dodać na swoją półkę całkowicie za darmo. Większość z nich dostępna jest w formatach epub i mobi. Część (głównie magazyny i czasopisma) znajdziecie do pobrania w formacie PDF.

Darmowe ebooki to książki w pełnej wersji, które każdy zarejestrowany użytkownik może nieodpłatnie dodać do swojej wirtualnej półki. Obecnie w ofercie księgarni Woblink.com znajduje się ponad tysiąc bezpłatnych ebooków. Wszystkie ebooki znajdujące się w tej kategorii można pobrać zupełnie bezpłatnie – wystarczy wcześniej założyć konto w księgarni internetowej Woblink.com, wybrać konkretny tytuł i dodać go do swojej wirtualnej półki, klikając w przycisk „Pobierz”.

Żeby znaleźć darmowe ebooki na stronie internetowej wystarczy, że wejdziecie w zakładkę darmowe ebooki. Możecie też klinknąć tutaj.

darmowe ebooki woblink

W aplikacji darmowe ebooki znajdziecie w rozsuwanym menu:

Darmowe ebooki: Woblink poleca

Wolne Lektury – klasyka literatury za darmo

Dzięki współpracy z portalem Wolne Lektury i FSNZ, na Woblinku znajdziecie kilkadziesiąt klasycznych dzieł literatury, lektur szkolnych oraz mniej znanych dzieł wielkich pisarzy. Wśród autorów, których darmowe ebooki znajdziecie na Woblinku są Stanisław Wyspiański, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Adam Mickiewicz, Władysław Reymont, Karol May, Joseph Conrad, Honore De Balzac, Edgar Allan Poe i wielu innych.

darmowe ebooki woblink lektury
Znajdź darmowe ebooki na Woblink.com

Darmowe ebooki: O_KAZ: Literatura o Kazimierzu

Polecamy serię sześciu opowiadań, których głównym bohaterem jest krakowski Kazimierz. Wit Szostak, Dominika Słowik, Weronika Murek, Julia Ain-Krupa, Michał Mądracki/Ula Palusińska i Łukasz Orbitowski podjęli się opowiedzenia o tej magicznej dzielnicy. Jest to bowiem miejsce, gdzie zderzają się ze sobą różne kultury. Pomysłodawcy cyklu zadali pisarzom kilka pytań: co XXI-wieczna literatura może powiedzieć o Kazimierzu? Jak go traktuje? Czy dzielnica Krakowa to główny bohater, zagubiona postać z drugiego planu czy raczej tło wydarzeń?

darmowe ebooki okaz
Pobierz za darmo na Woblink.com

Teksty powstały we współpracy Festiwalu Kultury Żydowskiej i kawiarni Cheder z inspiracji kulturą krakowskiego Kazimierza. Głównym powodem powstania cyklu było zainteresowanie twórczym i kulturalnym charakterem dzielnicy. Dzięki projektowi „O_KAZ” autorzy starali się znaleźć esencję miejsce, które jest wyjątkowe nie tylko z racji odbywającego się tam Festiwalu.

Opowiadania ukazały się dzięki Stowarzyszeniu Festiwal Kultury Żydowskiej.Wszystkie sześć tekstów do pobrania za darmo znajdziecie tutaj.

darmowe ebooki okaz 2
Pobierz za darmo na Woblink.com

Darmowe ebooki: Uniwersum Metro 2033

Do najciekawszych darmowych publikacji, które możecie pobrać na Woblinku należy zaliczyć opowiadania z Uniwersum Metro 2033. Jest to cykl stworzony przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Glukhovsky’ego. Ich fabuła rozgrywa się w świecie po katastrofie nuklearnej, a większość historii rozgrywa pod ziemią. Ich bohaterowie ukrywają się przed śmiertelnym promieniowaniem, głównie w tunelach nieczynnego metra i schronach atomowych. Na Woblinku znajdują się trzy tomy opowiadań napisanych przez fanów serii: „Echo zgasłego światła”, „Szepty zgładzonych”, „W blasku ognia

Darmowe ebooki metro 2033
Pobierz za darmo na Woblink.com

Darmowe ebooki: Jazz Press

Na Woblinku znajdziecie kilkanaście numerów czasopisma poświęconego muzyce jazzowej – Jazz Press. Wśród bohaterów numerów byli tacy wybitni muzycy jak Tomasz Stańko, Marek Napiórkowski, Mikołaj Trzaska czy Krzysztof Ścierański.

jazz press za darmo darmowe ebooki
Pobierz za darmo na Woblink.com

Darmowe ebooki: Nauka języków i rozwój osobisty

Wśród darmowych treści dostępnych na Woblinku znajdziecie również książki, które pomogą wam w nauce języków oraz rozwoju osobistym. Do pobrania za darmo są fiszki po angielsku, kreatywne ćwiczenia z angielskiego, poradniki o marketingu oraz pozycje poświęcone wierze i religii. Wystarczy, że przejrzycie katalog, a na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Darmowe ebooki rozwój osobisty
Znajdź darmowe ebooki na Woblink.com

Darmowe ebooki Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego

Darmowe ebooki oferuje także Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. W katalogu darmowych ebooków znajdziecie blisko dwieście tytułów o tematyce ekonomicznej, historycznej, dziennikarskiej i około uczelnianej. Są tu raporty z badań, rozprawy akademickie, a także książki popularnonaukowe.

Darmowe ebooki wydawnictwa uniwersytetu łódzkiego
Znajdź darmowe ebooki na Woblink.com

Legalne źródło darmowych ebooków

Pobierając darmowe ebooki w księgarni Woblink.com masz gwarancję tego, że korzystasz z legalnych źródeł! W przeciwieństwie do serwisów takich jak chomikuj czy torrenty, których należy unikać.