Joanna Chmielewska - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    okładka Przeklęta bariera cz. 1, Audiobook | Joanna Chmielewska

    Kultowa twórczość Joanny Chmielewskiej teraz w znakomitym wydaniu audio. Wydawnictwo Elipsa przygotowało serię słuchowisk, wśród których nie mogło zabraknąć „Przeklętej bariery”. To przykład powieści, w której współczesność miesza się z historią, rzeczywistość z fantastyką, a wszystko oczywiście opowiedziane jest z charakterystycznym dla Chmielewskiej humorem i przymrużeniem oka. Wraz z bohaterami słuchacze udadzą się w podróż w czasie. Akcja słuchowiska rozpięta została na m...

    okładka (Nie)Boszczyk mąż cz. 1, Audiobook | Joanna Chmielewska

    Tragifarsa małżeńska

    Po dwudziestu latach pożycia żona postanawia zabić męża, zanim on się z nią rozwiedzie i zostawi ją z niczym... Pomysł, jak i zamiar jego realizacji są wyjątkowo głupkowate, więc rodzą wiele zabawnych sytuacji. Komedia pomyłek, większość sytuacji opartych jest na nieporozumieniach. Powieść uważana jest za całkowicie odrębną propozycję twórczą w dorobku autorki. Ciekawe i zabawne.

    okładka Najstarsza prawnuczka cz. 1, Audiobook | Joanna Chmielewska

    Przezabawna komedia ciągnąca się przez wieki

    Jak przystało na prawdziwą sagę rodzinną jej przodkowie reprezentują tradycje kultury ziemiańskiej. Fabuła rozciąga się na kilka stuleci i obejmuje zasięgiem bardzo zróżnicowane grupy bohaterów. To już nie tylko zabawne scenki z trupami i przyjaciółmi Joanny w pierwszoplanowych rolach, lecz duże fragmenty dziejów z tłem historycznym.

Joanna Chmielewska - książki, ebooki i audiobooki

Joanna Chmielewska, a właściwie Irena Barbara Kuhn z domu Becker, była polską architektką, a także autorką licznych, popularnych powieści sensacyjnych, kryminalnych, powieści obyczajowych, jak również książek dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość została przetłumaczona na wiele języków, a jej “Zapalniczka”, “Wszyscy jesteśmy podejrzani” czy “Romans wszech czasów” do dziś mają ogromne grono miłośników. W Polsce łączny nakład jej powieści przekroczył sześć milionów egzemplarzy, a w Rosji - gdzie w pewnym momencie była uważana za najbardziej poczytną pisarkę zagraniczną - osiem milionów.

Joanna Chmielewska - architektka i literatka

Joanna Chmielewska urodziła się 2 kwietnia 1932 roku w Warszawie, gdzie spędziła większość dzieciństwa. Odkąd nauczyła się czytać, pochłaniała książki i marzyła, by zostać pisarką. Członkowie rodziny autorki, jak również jej przyjaciele, a nawet nauczyciele, stali się pierwowzorami postaci, które pojawiały się w późniejszych powieściach Chmielewskiej. Rodzina pragnęła, żeby przyszła pisarka została lekarką, jednak Chmielewska zaczęła w liceum interesować się architekturą i to właśnie na tym kierunku rozpoczęła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracowała później w różnych pracowniach oraz biurach projektów - kwestie architektury oraz zagadnień związanych z jej zawodem nierzadko pojawiały się także na kartach jej książek. Literacko Joanna Chmielewska zadebiutowała w 1958 roku na łamach czasopisma “Kultura i życie”. Przez jakiś czas pisała teksty związane z architekturą wnętrz dla “Kultury i Sztuki”. Debiut książkowy Chmielewskiej miał miejsce w 1964 roku, kiedy wydała sensacyjną powieść “Klin”. Od roku 1970 poświęciła się już wyłącznie twórczości literackiej. Joanna Chmielewska zmarła 7 października 2013 roku w Warszawie i została pochowana na tamtejszym cmentarzu na Powązkach.

Ekranizacje filmowe powieści Joanny Chmielewskiej

Popularność prozy Joanny Chmielewskiej sprawiła, że powstało kilka ekranizacji jej powieści. Na podstawie “Klina” stworzono film “Lekarstwo na miłość”, a “Upiornego legatu” - “Skradzioną kolekcję”. Wyprodukowano także spektakle telewizyjne - z “Romansu wszech czasów” powstał “Kim jesteś kochanie”, a “Wszyscy jesteśmy podejrzani” - “Randka z diabłem”. Ekranizacje pojawiały się nie tylko w Polsce, ale także w Rosji - to tam znaleźć można serial “Całe zdanie nieboszczyka” oraz film “Pan ili propał” na podstawie powieści “Wszystko czerwone”.

Słuchowiska na podstawie dzieł Joanny Chmielewskiej

Liczne książki autorstwa Joanny Chmielewskiej doczekały się także realizacji w postaci słuchowisk, które powstały dzięki Wydawnictwu Elipsa we współpracy z Teatrem Polskiego Radia. I tak “Wszyscy jesteśmy podejrzani” czytają Agata Kulesza, Agnieszka Warchulska i Krzysztof Kowalewski. W “(Nie)boszczyku mężu” usłyszymy głosy Wojciecha Malajkata, Ewy Wiśniewskiej, Krystyny Tkacz i Mariana Opani. “Depozyt” ożywa dzięki Zbigniewowi Zamachowskiemu, Krzysztofowi Kowalewskiemu oraz Ewie Tkacz, a “Wielki diament” - Annie Seniuk, Kazimierzowi Kaczorowi i Januszowi Zakrzewskiemu.

Książki Joanny Chmielewskiej w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wszystkie słuchowska, jakie powstały na podstawie książek autorstwa Joanny Chmielewskiej. W audiobookach czekają tutaj “Kocie worki”, “Boczne drogi”, “Lesio”, “Złota mucha”, “Krokodyl z Kraju Karoliny” czy “Krowa niebiańska”. Twórczość Joanny Chmielewskiej dostępna jest także jako książki papierowe.